فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

راه های افزایش شیر گاو | کنسانتره گاو شیری

کنسانتره گاو شیری برای افزایش شیر گاو

مهم ترین عامل در بحث افزایش شیر گاو ، دوشیدن شیر گاو می باشد که اگر با دوشیدن آن متوجه کم شدن شیر دوشیده شده گشتید حتما باید آن را بررسی نموده و به آن رسیدگی نمایید . کم شدن شیر گاو را می توان در کنار بحث تغذیه یعنی کم شدن علوفه به سبب خشکسالی به بیماری های از قبیل اسیدوز، کتوز، تب شیر مرتبط دانست . همان طور که کاهش شیر در کنار بحث تغذیه مربوط به بیماری نیز می باشد همان گونه افزایش شیر نیز تنها مرتبط به علوفه و تغذیه نمی باشد و بلکه مواردی شامل ژنتیک ، بهداشت ، جایگاه ، آسایش و رفتار انسان با دام نقش مهمی را در افزایش شیر گاو به همراه دارد . با توجه به این موضوع به طور کلی می توان افزایش شیر گاو با توجه به موارد بالا در فصول پر آب با شرایط مناسب را کاری آسان مطرح نمود اما افزایش شیر گاو در شرایط سختی یا خشکسالی کار بسیار سختی می باشد که ما در این مقاله به راهنمایی ها در این باب می پردازیم .
راه های افزایش شیر گاو
راه های متعددی در زمینه افزایش شیر گاو وجود دارد که در بحث افزایش شیردهی تاثیر گذار بوده و استفاده از آن علی الخصوص در زمان خشکسالی موثر می باشد که در ادامه به شرح هر یک از آن ها می پردازیم : 
- تغذیه گاو
گاو حیوانی با یک شکمبه دارای میلیارد ها میکروارگانیسم می باشد که با تغییر جیره غذایی یا افزایش جیره غذایی ، مقدار این شکمبه تحت تاثیر قرار می گیرد و این موضوع زیان بار خواهد بود . پس برای تغذیه گاو های شیرده در دوران خشکسالی می توان در کنار مواد غذایی از کنسانتره برای جبران کمبود جیره استفاده نمود اما تغذیه ناگهانی گاو های شیرده نیز خود ضرراتی را به همراه دارد .
در این باب در زمینه بررسی گاوهای تازه زا می توان مدت زمان افزایش شیر را تا 4 ما بعد از زایمان مطرح نمود بعد از گذشت 4 ماه رسیدگی به برنامه غذایی مناسب برای جلوگیری از بیماری در بحث افزایش شیر بسیار از اهمیت برخوردار می باشد . پس توجه به مقدار مصرفی جیره غذایی به همراه کنسانتره که یک مواد ویتامینه و معدنی در بحث جبران کمبود مواد غذایی به گاو شیرده داده می شود بسیار از اهمیت برخوردار است . که در این زمینه رعایت 3 نکته زیر در بحث دسته بندی گاو های تازه زا و پر تولید بسیار از اهمیت برخوردار است :
1. افزایش مصرف روزانه بین 4 تا 9 کیلوگرم کنسانتره گاو شیری بعد از گذشت 4 ماه از زایمان
2. استفاده از جایگاه مناسب با تهویه کافی نیز در این زمینه بسیار موثر می باشد
3. خوراندن مقدار 3 تا 12 کیلوگرم نیاسین برای کاهش جسم کتونی خون گاو
البته در کنار کنسانتره مصرف مواد غذایی دیگر نیز در این زمینه میسر می باشد . البته در بحث مصرف کنسانتره نیز باید توجه داشته باشید که تنها کمیت مهم نبوده و بلکه کیفیت در این زمینه نیز بسیار تاثیر گذار می باشد .
در بحث تغذیه گاو نیز توجه به افزایش دفعات خوراک دهی خود موردی مهم در زمینه بحث افزایش شیر گاو می باشد .
- افزایش دفعات خوراک دهی گاو
با دادن مقدار جیره غذایی بالا به گاو ذخیره چربی در شکمبه افزایش می یابد که خود سبب کاهش بحث شیردهی گاو می گردد و این موضوع سبب شده تا بحث افزایش دفعات خوراک دهی گاو مطرح گردد . با دادن تعداد وعده بالای غذایی مسلما بحث تعداد وعده های خوراک دهی بیشتر شده و در نتیجه بحث چربی شکمبه صورت نمی پذیرد و در نهایت میزان افزایش شیر را به همراه خواهید داشت . در کنار بحث افزایش دفعات خوراک دهی بحث دیگر در زمینه افزایش شیر گاو را می توان افزایش تعداد دفعات شیر دوشی بیان نمود .
- افزایش شیر دوشی گاو
معمولا گاوداران در زمینه دوشیدن شیر گاو طی دو مرحله با فاصله زمانی 10 تا 14 ، 8 تا 16 ساعت یا 9 تا 15 ساعت این کار را انجام می دهند که خود به نوعی در بحث افزایش شیر دهی تاثیر گذار می باشد . اما طبق تحقیقات در این زمینه با دوشیدن بیش از دو مرتبه شیر گاو می توانید به افزایش میزان شیر گاو بیشتری دست یابید . 
با توجه به این مطالب در کنار المان های بیان شده در بالا در بحث افزایش شیر گاو بحث کیفیت جیره غذایی خود از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که سبب افزایش شیر گاو می گردد . در زمان خشکسالی علوفه کمتری نسبت به زمان پر آبی به دست می آید که نمی تواند جواب گوی تغذیه کامل برای گاو باشد به همین سبب مصرف بیشتر کنسانتره با درجه کیفیت بالا در این جا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .
- کیفیت جیره غذایی
در بحث کیفیت جیره غذایی اولین نکته قابل توجه استفاده از 55 درصد علوفه به همراه 45 درصد کنسانتره می باشد تا نیاز گاو شیر ده به بحث تغذیه مناسب برطرف گردد . تغذیه گاو شیری با مکمل های معدنی و ویتامین ها خود مهم ترین عامل در بحث افزایش شیر گاو می باشد که از کیفیت بالا نیز برخوردار است که املاح و ویتامین های مورد نیاز در بحث تغذیه را فراهم می آورد . هر چند مصرف خوراک با کیفیت و علوفه می تواند ویتامین های لازم برای سلامتی گاوها را تامین نماید اما در صورت کاهش کمیت یا کیفیت در این باب استفاده از کنسانتره گاو شیری که تامین کننده انواع ویتامین های مورد نیاز شامل ویتامین آ ، دی ، ای و بیوتین و ... می باشد ، پیشنهاد می شود .
کنسانتره گاو شیری
برای تهیه کنسانتره گاو شیری برای افزایش شیر گاو می توانید از کنسانتره تجاری عرضه شده در فروشگاه دام و طیور نماینده رسمی ویتارال که با مجرب ترین کادر به میزان نیاز و بسته به نوع استفاده خوراک دام و طیور ، کنسانتره مورد نظر را تولید و به خریداران عرضه می کنند ، به صورت حضوری یا آنلاین اقدام به خرید نمایید . هم چنین ارتباط با مشاوره و پشتیبان در این فروشگاه در راستای کسب راهنمایی نیز در زمینه خرید کنسانتره برای خریداران نیز مهیا می باشد . 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  دستگاه جوجه کشی خانگی 24 تایی کره ای
•  اصول پرورش گاو شیری
•  تاثیر استفاده از دستگاه رطوبت ساز در سالن های مرغداری
•  دانخوری اتوماتیک بشقابی از جدیدترین نوع دانخوری
•  ظرف مکانیزه دانخوری پرندگان
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان