فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

فواید استفاده از کنسانتره در تغذیه دام

خرید کنسانتره دام

شاید سوالاتی از این قبیل که پرواری بندی گوسفندان به چه روش هایی انجام می شود یا فواید استفاده از کنسانتره پرواری چیست ؟ و ..... برای شما دامداران عزیز پیش بیاید که شرکت دام و طیور به عنوان یکی از تامین کنندگان بزرگ تغذیه دام و تولید تجهیزات مرتبط به دام قصد دارد به تمامی سوالات شما به نحو احسن پاسخ بدهد .
فواید استفاده از کنسانتره در تغذیه دام
پروار بندی گوسفندان شیوه ها و روش های مختلفی را به همراه دارد که از مهم ترین آن ها فراهم کردن تغذیه و مواد غذایی آن ها به بهترین شکل ممکن می باشد . بنابراین تغذیه دام ها تنها محدود به علوفه نیست و باید در کنار علوفه از کنسانتره ایی فوق العاده مهم استفاده کرد . موضوع مهمی که در این جا حائز اهمیت است این است که آیا خوراکی مصرفی که برای دام استفاده می کنیم مقوی است یا خیر ؟ حجم شکمبه و دستگاه گوارش گوسفندان محدود است و باید مواد غذایی خاصی برای آن ها در نظر گرفته شود که به این مجموعه مواد غذایی جیره غذایی نیز گفته می شود .  به طور کلی بهترین تغذیه برای این که گوسفندان رشد خوبی داشته باشند نیازمند است به شرح زیر می باشند :
1-    یونجه     2- جو    3- سبوس گندم    4- کنجاله ذرت    5- کنجاله کلزا   6- کنجاله سویا   7- تفاله چغندر
فراهم کردن تمامی مواردی که گفته شد کاری بسیار سخت و دشوار است و به طور حتمی برای دامداران مقرون به صرفه نمی باشد اما برای تغذیه دام ها لازم و ضروری است بنابراین باید جایگزینی برای آن ها قرار دهیم . پیشنهاد ما به دامداران عزیز استفاده از انواع کنسانتره ها می باشد چرا که این کنسانتره ها شامل مواد معدنی و انواع ویتامین های لازم در تغذیه گوسفندان را دارا می باشد . این کنسانتره ها با داشتن 18 درصد فیبر و 7 درصد پروتئین تاثیر بسزایی در چاق شدن دام ها دارند .
از دیگر فوایدی که می توانیم برای این کنسانتره ها بیان کنیم به شرح زیر می باشد :
1- شما می توانید با خرید مکمل های مخصوص از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کنید .
2- وزن گوسفندان در زمان بسیار کمی افزایش پیدا می کند و از همین رو راندمان کار بیشتر می شود .
3- تمامی نیاز های تغذیه ایی یک دام را نیز فراهم می کند .
4-این کنسانتره ها فاقد هر گونه ناخالصی مانند خرده آهن و شیشه می باشند .
مواد مغذی که در کنسانتره ها موجود هستند دارای فوایدی مانند :
1- کربوهیدرات : موادی است که انرژی ها مختلف دام را تامین می کند و این انرژی ها صرف فعالیت های حیاتی دام می شود .
2- پروتئین ها : پروتئین ها در شکل گیری عضلات و همچنین در شیر دهی دام تاثیر فراوانی دارند .
3- چربی ها : دارای مقدار مشخصی از چربی می باشد چرا که تمامی دام ها نیازمند هستند تا از طریق چربی ها سایر ویتامین ها مختلف را جذب بدن کنند ویتامین هایی مانند ویتامین K ،A ،D و E از طریق بافت چربی جذب بدن می شوند .
4- مواد معدنی : در ساختار اسکلت دام ها و همچنین شیر دهی گوسفندان تاثیر بسزایی می گذارد .
5- ویتامین ها : این مورد نسبت به سایر موارد کمتر مورد نیاز دام می باشد اما به این منظور نیست که باید حذف شود و اگر این مورد را حذف کنید عوارضی مانند کوری، عدم باروری، سقط جنین و کاهش رشد و ضعف سیستم ایمنی به وجود می آیند .
نکات لازم برای استفاده از کنسانتره
شما قبل از استفاده کردن از کنسانتره باید به اندازه و جثه دام توجه کنید چرا که هر کدام از دام ها بر اساس این موارد مقدار مشخصی خوراک استفاده می کنند .
    گوسفند کوچک؛ سیصد گرم در روز
    گوسفند متوسط؛ چهارصدوپنجاه گرم در روز
    گوسفند بزرگ؛ ششصد گرم در روز
کنسانتره ها به عنوان یکی از مکمل های یونجه به حساب می آیند بنابراین بهتر است در هنگام استفاده از این کنسانتره ها مقداری یونجه به آن ها نیز اضافه کنید . دقت کنید که این کنسانتره ها برای تمامی دام ها مورد استفاده قرار نمی گیرند . به عنوان مثال شیر برای گوساله شیر خوار مکمل و غذای کاملی می باشد که از یک سن معینی علاوه بر شیر باید مکمل های دیگری برای گوساله درنظر گرفته شود چرا که شیر نمی تواند به تنهایی تمام احتیاجات بدن حیوان را فراهم سازد . میش ها نیز به همین ترتیب در زمان بارداری به مواد غذایی کاملی نیازمند هستند که تنها از طریق علوفه تامین نمی شود . تغذیه ناکافی و نامناسب اثرات زیادی را روی گوسفندان و سایر دام ها می گذارد و سبب می شود تا دام لاغر و ضعیف شود و یا در مواردی حتی بیمار می شوند . اما باید در کنار تمامی این موارد به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که این کنسانتره ها را از محلی تامین کنیم که برای ما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد .
به بیانی دیگر می توان گفت که دام ها در مراحل مختلفی باید احتیاجات آن ها تامین شود مانند مرحله خشک بودن ، مراحل مختلف آبستنی ، مرحله شیرواری ، مرحله شیرخوارگی بره ها و گوسفندان که هر کدام از این مراحل نیازمند کنسانتره مخصوص به خود می باشند . در تحقیقاتی که انجام شده است این امر نیز ثابت شده است که تولید یک لیتر شیر از علوفه گران تر از تولید یک لیتر شیر از کنسانتره می باشد و انرژی که علوفه دارد بسیار کمتر از کنسانتره ها می باشد . البته باید به این نکته نیز توجه شود که تولید شیر به عوامل مختلف دیگری نیز وابسته است . نتیجه ایی که از این موارد می توانیم بگیریم این است که برای پروار کردن دام ها استفاده از انواع کنسانتره ها سود بیشتری را نصیب دامداران عزیز می کند .
خرید کنسانتره دام از شرکت دام و طیور
شما می توانید انواع کنسانتر های مقوی و مورد نیاز خود را از طریق مراجعه به فروشگاه آنلاین شرکت دام و طیور با قیمتی بسیار ارزان تر از جاهای دیگر خریداری کنید و به رشد و تغذیه گوسفندان خود کمک کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  اهمیت مکمل دام در گوسفند داری
•  خرید تجهیزات مرغداری از بهترین مراکز
•  افزایش راندمان تخمگذاری مرغ
•  نگاهی به برخی از سوالات جوجه کشی
•  اهمیت گندم در تغذیه جوجه مرغ
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان