فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

ضروری ترین ویتامین های مورد نیاز بلدرچین

ویتامین و مکمل معدنی برای بلدرچین

بلدرچین به عنوان پرنده ای حلال گوشت که به دلیل مقوی بودن مورد پرورش و استفاده قرار می گیرد ، باید توسط پرورش دهندگان مورد توجه قرار گیرد تا بدین وسیله بهترین و سالم ترین بلدرچین را پرورش داده و هم از تلفات جانی گله در بروز بسیاری از بیماری جلوگیری شود . بلدرچین به دلیل مفید بودن برای سیستم عصبی و بی خوابی مورد خریداری بسیاری از افراد قرار می گیرد که می توان گفت همین مساله باعث رونق یافتن پرورش بلدرچین در بین دیگر طیور شده است .

در ادامه به شرح ضروری ترین ویتامین های مورد نیاز بلدرچین به جهت پرورش اصولی و جلوگیری از بروز بیماری های بلدرچین در آن می پردازیم و ویتامین و مکمل معدنی برای بلدرچین را عنوان می نماییم که مطالعه آن برای پرورش دهندگان این پرنده بسیار مفید و موثر واقع خواهد شد .


ضروری ترین ویتامین های مورد نیاز بلدرچین
بلدرچین به عنوان پرنده ای ضعیف و کوچک برای رشد به ویتامین های زیادی نیاز دارد که توسط پرورش دهندگان طیور به صورت خوراک و یا تزریقی باید به آن ها داده شود . در زیر به معرفی اساسی ترین ویتامین های مورد نیاز بلدرچین و تاثیرات و کمبود آن روی پرنده پرداخته ایم


ویتامین ای مورد نیاز بلدرچین

از بهترین منبع طبیعی ویتامین E می توان همان دانه و کنجاله یونجه را نام برد که در صورت نبود و یا کمبود این ویتامین به صورت داروهای شیمیایی به بلدرچین خورانده می شود . از تاثیرات ویتامین ای در بلدرچین می توان جلوگیری از بیماری جوجه دیوانه یا آنسفالومالاسی ، بهترین جوجه آوری توسط گله مادر و جلوگیری از ناباروری در بلدرچین نر را نام برد که بدین ترتیب می توان دریافت که وجود این ویتامین برای بلدرچین بسیار ضروری و اساسی است .


ویتامین کا مورد نیاز بلدرچین

منابع طبیعی دارای ویتامین K مورد نیاز بلدرچین بسیار زیاد است و از جمله می توان کنجاله شبدر مصری را نام برد . مقدار نیاز بلدرچین برای دریافت این ویتامین بسیار کم می باشد و از تاثیرات آن روی سلامت و رشد بلدرچین ، تولید پروترومبین ماده شیمیایی و ضروری برای لخته شدن خون می باشد که در صورت کمبود ویتامین کا ، بلدرچین دچار پاره شدن عروق خونی و خونریزی زیادی می شود .

 

ویتامین بی مورد نیاز بلدرچین

وجود این ویتامین سبب می شود تا بلدرچین از رشد سریع و بهتری برخوردار گردد و مقادیر زیادی از آن در غذای بلدرچین یافت می شود که در صورت کمبود باید مورد بررسی ویژه قرار گیرد .

 

ویتامین ب1 مورد نیاز بلدرچین

ویتامین B1 و یا تیامین از ویتامین های مورد نیاز برای متابولیسم کربوهیدرات ها می باشد که در برخی از جوجه های تازه متولد شده که دچار علائم کلاسیک پلمی نوریت هستند با مصرف این ویتامین ، توانسته اند پاسخ بسیار مناسبی در برابر این علائم نشان دهند . نیاز بلدرچین های مادر ژاپنی به تیامین بسیار بیش تر می باشد .


از دیگر ویتامین های مورد نیاز بدن بلدرچین می توان به انواع ویتامین B2 و B12 ، اسید نیکوتینیک ، اسید فولیک و کولین اشاره نمود که از تاثیرات بسیار خوبی در رشد و سلامت بلدرچین برخوردار است و وجود هر یک برای پرنده بسیار ضروری و الزامی است . جهت جلوگیری از ابتلا بلدرچین ها به فلج پا ، تخم گذاری و رشد نامناسب پرها وجود ویتامین های اخیر نام برده بسیار ضروری و لازم می باشد .


خرید ویتامین و مکمل معدنی برای بلدرچین
کسب مشاوره در زمینه بررسی مواد ویتامینه مورد نیاز بلدرچین در بروز بیماری های مختلف از طریق فروشگاه دام و طیور زیر نظر کارشناسان مجرب و متخصص به صورت آنلاین امکان پذیر است که بدین منظور می توانید به فروشگاه اینترنتی دام و طیور مراجعه نمایید و از طریق تماس با شماره ی 09131616534 واحد مشاوره و سفارشات ، از کسب راهنمایی های لازم در زمینه خرید ویتامین و مکمل معدنی برای بلدرچین بهره مند گردید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  نگاهی به برخی از سوالات جوجه کشی
•  فواید استفاده از کنسانتره در تغذیه دام
•  همه چیز در مورد دستگاه جوجه کشی ایزی باتور
•  فروش بهترین دانخوری مخصوص بلدرچین
•  بهترین دان بلدرچین
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان