فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

راهنمای استفاده بعد از خرید دستگاه جوجه کشی

راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی ( به انگلیسی Incubateur ) دستگاهی است که تخم های نطفه دار پرندگان را با شبیه سازی از لحاظ شرایط دمایی و رطوبتی این امکان را فراهم می کند تا تخم های پرندگان بدون نیاز به مرغ به جوجه تبدیل شوند . اگر دستگاه جوجه کشی خریداری کرده اید و نمیدانید چگونه با آن کار کنید یا اینکه علاقه مند به فعالیت در این عرصه هستید با دام و طیور همراه باشید تا راهنمایی های لازم گفته شود .

انتخاب مکان مناسب برای اینکوباتور
برای عملکرد بهتر دستگاه جوجه کشی باید آن را در مکانی قرار دهید تا کمترین نوسانات دمایی را داشته باشد . گرمای خورشید باعث می شود تا درجه حرارت آن بالا رفته لذا از قرار دادن دستگاه جوجه کشی در مجاورت پنجره و نور خورشید خودداری شود . گرمای خورشید باعث می شود تا درجه حرارت بالا رفته و جنین های درون تخم پرندگان از بین بروند .

نحوه عملکرد دستگاه جوجه کشی
قبل از اینکه کار با دستگاه جوجه کشی را آغاز کنید تمام دستورالعمل های دفترچه راهنمای دستگاه جوجه کشی را با دقت بخوانید . از نحوه عملکرد صحیح قسمت های مختلف مطمئن شوید .

نحوه قرار دادن تخم پرنده در دستگاه جوجه کشی
پس از اینکه از نحوه عملکرد قسمت های مختلف دستگاه جوجه کشی مطمئن شدید  پس از گذشت 24 ساعت تحت نظر بودن دستگاه ، زمان آن رسیده که تخم مرغ ها را درون دستگاه قرار دهید . قبل از اینکه بخواهید تخم پرندگان را درون انکوباتور قرار دهیدصبر کنید تا با محیط هم دما شوند . این کار باعث می شود تا پس از قرار دادن تخم ها در دستگاه ، نوسان دمایی کمتری داشته باشد . تخم های طیور را با دقت درون سبد هجر قرار دهید ، دقت کنید که به شکل صحیح تخم ها قرار گرفته باشند یعنی قسمت نوک تیز تخم مرغ باید روبه بیرون باشد ، در غیر این صورت جنین در موقعیت بدی قرار گرفته و هنگام بیرون آمدن از تخم با مشکل روبه رو خواهد شد .

یادداشت تاریخ جوجه کشی
برای جوجه کشی حتما تاریخ بیرون آمدن جوجه از تخم را تخمین بزنید ، اگر دمای دستگاه جوجه کشی دمای مناسب باشد ، پس از 21 روز به جوجه تبدیل می شود ، در صورتی که 21 روز گذشته و جوجه ها هنوز بیرون نیامده اند ، چند روز دیگر صبر کنید و فرصت بدهید .

چرخش تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی
تخم ها باید در روز حداقل 3 مرتبه چرخانده بشوند . برای اینکه از عملکرد صحیح چرخش تخم ها مطمئن شوید که کدام یک چرخیده و کدام یک نچرخیده ، یک علامتی روی تخم بکشید تا راحت متوجه شوید که کدام تخم مرغ چرخیده و کدام نه . چرخش تخم تا روز 18 بایستی ادامه یابد ، پس از آن تخم ها باید ثابت بمانند تا جوجه ها بتوانند از تخم بیرون بیایند .

تنظیم میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی
میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی باید حدود 60 تا 65 درصد رطوبت نسبی باشد ، این میزان رطوبت بسته به مدل دستگاه جوجه کشی دارد . در برخی از مدل ها رطوبت دستگاه جوجه کشی از طریق یک ظرف آب در دستگاه تامین می شود ولی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند با ظرفیت بالاتر از رطوبت ساز التراسونیک یا رطوبت ساز دیسکی استفاده می کند .

تهویه دستگاه جوجه کشی
یکی دیگر از راه حل ها برای افزایش بهبود عملکرد دستگاه جوجه کشی ، تهویه دستگاه است . باید در طرفین و بالای دستگاه ، فضای لازم برای تهویه هوا باشد . در روز های آخر جوجه کشی ، میزان تهویه دستگاه را باید افزایش داد .

نطفه سنجی تخم مرغ های درون دستگاه جوجه کشی
پس از گذشت هفت تا 10 روز از وجود تخم ها درون دستگاه ، بایستی توسط یک چراغ نطفه سنج بررسی شود که جنین خوب رشد کرده است یا نه . اگر جنین رشدی نداشته احتمالا یا از بین رفته یا اینکه اصلا نطفه ای نداشته است . تخم هایی که دچار این مشکل شده اند را از دستگاه خارج کنید .

بیرون آمدن جوجه از تخم
3 روز قبل از اتمام دوره جوجه کشی ، چرخاندن تخم ها را قطع کنید ، در طی 24 ساعت اخر شاهد بیرون آمدن جوجه ها از تخم خواهید بود . قبل از این که جوجه ها از تخم بیرون بیایند ، پارچه ای نازک زیر سینی هچر قرار دهید تا تکه های پوسته  تخم مرغ را بگیرد و به بیرون آمدن جوجه کمک کند .
نکته : درب دستگاه جوجه کشی را تا پایان فرایند جوجه کشی بسته نگه دارید .

راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
اگر برای خرید دستگاه جوجه کشی نیاز به راهنمایی دارید و نمی دانید که چگونه و از کجا دستگاه جوجه کشی باکیفیت و اصل خریداری کنید به صفحه راهنمای قبل از خرید دستگاه جوجه کشی رجوع کنید . مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا با بدنه های مختلف دستگاه جوجه کشی آشنا شوید ، از قیمت دستگاه جوجه کشی با ظرفیت های گوناگون مطلع و سپس یک دستگاه جوجه کشی باکیفیت خریداری کنید . اگر احساس می کنید که هنوز هم اطلاعات کافی برای خرید دستگاه جوجه کشی ندارید می توانید با متخصصین ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان استفاده کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  قیمت دستگاه جوجه کشی شتر مرغ
•  تاثیر استفاده از دستگاه رطوبت ساز در سالن های مرغداری
•  بهترین قیمت تجهیزات دام و طیور
•  مراحل رشد جنین در داخل ماشین جوجه کشی
•  چگونه از دستگاه جوجه کشی استفاده کنیم ؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان