فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نکات کلیدی برای تغذیه جوجه و مرغ

نکات کلیدی پرورش جوجه و مرغ

تامین آب کافی و باکیفیت
جوجه گوشتی یا مرغ گوشتی مانند سایر موجودات بیشتر از غذا به آب نیاز دارد . مصرف آب کافی باعث می شود تا علاوه بر هضم دان و مواد غذایی ، به دفع مواد زاید بدنشان ، ترمیم بافت ها و دیگر واکنش های بدن کمک کند . جوجه 24 ساعت اول پس از تولد نیاز به آب و خوراک طیور ندارد ولی پس از ورود به لانه اش ابتدا آب و پس از سپری شدن چند ساعت غذا تحویل آن داده می شود . آبی که به جوجه داده می شود از نظر املاح مانند آبی باشدکه انسان مصرف می کند . به این نکته توجه کنید که در روز های اول باید در طول شبانه روز آب در اختیار جوجه قرار داشته باشد لذا هر چند ساعت آبخوری را چک کنید یا از آبخوری اتوماتیک استفاده کنید تا مشکلی از این بابت نداشته باشید . البته اگر از آبخوری های اتوماتیک هم استفاده می کنید هر روز بررسی شود تا مشکلی نداشته باشد و در صورت بروز خرابی زود اقدامات لازم را انجام دهید .
برخی از مرغداران برای رفع اضطراب جوجه ها در روز های اولیه مقداری شکر به آب اضافه می کنند ( برای 100 لیتر آب حدود 5 تا 8 کیلوگرم شکر ) یا اینکه از ویتامین های محلول در آب استفاده کنید تا مقاومتشان بالاتر برود و اضطراب روزهای اول زندگی شان را کم کند . به طور کلی مصرف آب نسبت به غذا برای جوجه گوشتی بسیار مهم است به طوری که میزان آبی که جوجه گوشتی مصرف می کند دوبرابر میزان غذایی است که نیاز دارد البته این نیاز در روز های گرم سال تغییر می کند در روزهای گرم تابستان نیاز به آب تا سه برابر هم افزایش می یابد . گرمای هوا یکی از عوامل تاثیرگذار بر میزان مصرف آب جوجه گوشتی است ، سن جوجه ، میزان و کیفیت دان جوجه گوشتی ، مقدار نمک در جیره غذایی جوجه ، حرارت و رطوبت محیط نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر مصرف آب جوجه گوشتی است .
انواع آبخوری طیور
آبخوری ظروفی است که برای استفاده یکنواخت آب در گله مرغ و جوجه استفاده می شود . یک آبخوری خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد :
1- قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن را داشته باشد .
2- ضد زنگ باشد .
3- قیمت مناسب .
4- آب را به راحتی در اختیار جوجه قرار دهد .
5- محکم و سبک باشد .
آبخوری ها از لحاظ کار به دو دسته آبخوری دستی و آبخوری اتوماتیک تقسیم بندی می شوند . آبخوری های دستی به شکل های متنوعی طراحی و ساخته می شوند . این آبخوری برای جایگاه های کوچک  مناسب است و هزینه بسیار کمی نسبت به آبخوری اتوماتیک دارد . مشکلی که این نوع آبخوری دارد ، ظرفیت محدود آب درون آن و کنترل دائم است که درصورت الودگی آب باید سریعا تعویض شود . ولی آبخوری اتوماتیک اینطور نیست و بسیار کار را آسان تر می کند ولی باید مراقب باشید تا خراب نشود و یا در صورت خراب شدن در اسرع وقت تعمیر و سرویس شود . آبخوری اتوماتیک در اندازه ها و جنس های مختلفی مانند پلاستیک و گالوانیزه ساخته می شود . آبخوری های متنوعی در سایت دام و طیور وجود دارد که برای خرید می توانید به قسمت محصولات فروشگاه دام و طیور ، تجهیزات مرغداری ، آبخوری طیور سر بزنید .
انواع دانخوری مخصوص طیور
دانخوری نیز مانند آبخوری دو گروه دانخوری دستی و دانخوری اتوماتیک دارد و مانند آبخوری باید خصوصیات یک دانخوری خوب و باکیفیت را داشته باشد . ولی نکته مهمی که وجود دارد سن جوجه است که در روز های اول از دانخوری سینی استفاده کرده و بعد از آن از دیگر دانخوری ها می تواند استفاده کند . دانخوری بشقابی اتوماتیک یکی از بهترین دانخوری اتوماتیک است که دارای یک مخزن ، موتور ، لوله خالی ، میله مارپیچ حلزونی و بشقاب می باشد . روش کار دانخوری بشقابی اتوماتیک بدین صورت است که میله مارپیچ با استفاده از موتور درون لوله چرخانده می شود و دان را از داخل لوله به بشقاب ها هدایت می کند . بهترین نوع دانخوری ، دانخوری اتوماتیک بشقابی است زیرا : 1- کاملا بهداشتی است . 2- نیاز به نیروی انسانی کمی دارد . 3- ریخت و پاش دان بسیار کم می شود .
اشکال مختلف دان طیور
دان از لحاظ ظاهری به شکل های مختلفی استفاده می شود :
دان آردی : دان آردی یا مش از آسیاب کردن جیره غذایی مورد نیاز جوجه و مرغ به وجود می آید . در جوجه هایی که سن کمتری دارند این مواد باید کاملا آردی و پودر شده و نرم باشد و در جوجه های با سن بالاتر ذرات باید کمی درشتر آسیاب شده باشند .
دان مرغ پلت : جیره غذایی مخلوط شده آردی را به وسیله بخار حرارت داده تا به صورت خمیر درآید . سپس با استفاده از دستگاه پلت زنی به شکل استوانه های کوچک به نام پلت درمی آید  .
دان کرامبل : همان دانه های پلت شده است که با غلطک های مخصوص خرد شده و به صورت حبه در می آید زیرا برخی از جوجه ها قادر به خوردن دانه ها نیستند .
کاربر عزیز شما می توانید برای اشنایی با انواع خوراک های جوجه و مرغ که تهیه شده  توسط شرکت دام و طیور است به این مقاله مراجعه کنید و در صورت تمایل به خرید اینترنتی خوراک طیور به قسمت خوراک دام و طیور مراجعه نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  خرید دستگاه جوجه کشی برند ایزی باتور
•  اصول پرورش گوسفند
•  راندمان دستگاه جوجه کشی به چه عواملی بستگی دارد؟
•  دستگاه جوجه کشی درنا 4 ظرفیت 840
•  دان بلدرچین تخم گذار
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان