فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

بالا بردن راندمان مرغ تخمگذار

نحوه خوراک دهی به مرغ تخمگذار

کلا خوراک طیور و نحوه توضیع آن بین گله یکی از مهم ترین عوامل پرورش طیور می باشد که این مسئله در مورد پرندگان تخمگذار نیز به شدت صادق است .
راندمان و بازدهی مرغ تخمگذار با توجه به سن مرغ ، نوع دان مصرفی ، نحوه در اختیار قرار دادن دان مرغ تخمگذار ، چگونگی محل نگهداری و ... بسیار متفاوت می شود .
یک دان تخمگذار خوب باید تمامی مواد مورد نیاز بدن پرنده را در خود داشته باشد و از چاق شدن بیشتر از اندازه مرغ تخمگذار جلوگیری کند ، همچنین انرژی کافی برای فعالیت های پرنده را داشته باشد .

اجزای یک دان مرغ تخمگذار خوب باید به درستی با یکدیگر مخلوط شوند تا حین مصرف این خوراک ، پرنده به صورت یکنواخت تمامی موارد مورد نیاز بدن خود را دریافت کند . گروه دام و طیور تولید کننده بهترین دان مرغ تخمگذار با ضریب تبدیل بسیار عالی می باشد که در آنالیز ها بهترین نتیجه را دارد .
خوراک دهی به طیور نیز دارای اصول و قواعد بسیار خاصی است که باید به آن توجه ویژه نمود . حتما برای توضیع دان بین مرغ ها از دانخوری استفاده کنید تا گله به صورت یکنواخت خوراک مورد نیاز خود را دریافت کند ، از بیماری طیور جلوگیری شود ، پرت دان مرغ تخمگذار به حداقل برسد و ... نکته بعدی انتخاب دانخوری مناسب است که شما می توانید با مراجعه به وب سایت دام و طیور بهترین دانخوری اتوماتیک برای استفاده در مرغداری صنعتی و یا بهترین دانخوری دستی برای استفاده در مرغداری نیمه صنعتی و یا مرغداری خانگی را انتخاب نمایید . در کنار یک دانخوری خوب باید از یک آبخوری مناسب نیز استفاده کنید به دلیل اینکه حضم غذا در بدن پرندگان به آب نیاز دارد و اگر پرنده آب کافی در اختیار نداشته باشد گوارش دان مرغ تخمگذار مصرفی به درستی صورت نمی گیرد و در نتیجه مواد مورد نیاز بدن پرنده به آن نمی رسد و این بر روی دوره تخمگذاری پرنده به شدت تأثیر منفی دارد . بهترین آبخوری برای مصارف خانگی ، نیمه صنعتی و صنعتی در وب سایت دام و طیور موجود می باشد که شما می توانید با مراجعه به بخش آبخوری طیور بهترین آبخوری مناسب گله خود را تهیه نمایید .


بهتر است دان مرغ تخمگذار را در دو وعده در اختیار پرنده قرار دهید به این صورت که یکی از وعده ها صبح و دیگری را ظهر و یا بعدازظهر باشد تا به راندمان حداکثری برسید .
اگر کل دان مرغ تخمگذار را در یک وعده در اختیار مرغ تخمگذار قرار دهید راندمان پرنده به شدت کاهش میابد و همچنین اگر دان مرغ تخمگذار را در سه وعده در اختیار مرغ تخمگذار قرار دهیم باعث راندمان بهتری نخواهد شد .
همیشه در دسترس قرار دادن خوراک مرغ تخمگذار نیز زیاد مناسب نیست ، شاید در ابتدا باعث شود راندمان گله بالا بیاید ولی این باعث ایجاد چربی در زیر شکم مرغ تخمگذار خواهد شد و پس از گذشت چند ماه راندمان گله مرغ تخمگذار نیز به شدت کاهش خواهد یافت .
بررسی ها نشان داده است مرغ های تخمگذاری که دان تخمگذار مرغ را به صورت دو وعده در روز دریافت می کنند تخم مرغ های با کیفیت تری تولید می کنند و درصد زرده و سفید تخم مرغ متعادلی دارند ، تخم ها دارای شکل ظاهری عادی و وزن متعادل هستند ولی تخم ، مرغ هایی که خوراک تخمگذار مرغ را به صورت یک وعده و یا سه وعده در روز دریافت کرده اند شکل ظاهری نامتقارن تر و کمبود هایی را داشته اند ، همچنین در نگاه اول تخم مرغ های تولید شده از مرغ تخمگذاری که دان مرغ به صورت آزاد در اختیار آن ها قرار گرفته بزرگ تر و بهتر به نظر می رسند ولی این تخم ها دارای وزن به نسبت زیاد و گاهی تخم مرغ های دو زرده می باشند که از باروری پایینی برخوردار هستند .


در نهایت دان مرغ تخمگذار خوب که به صورت یکنواخت توضیع و در دو مرحله در اختیار طیور قرار داده شده باشد در محیطی که راحتی و آسایش پرنده تأمین شده است و به همراه آب کافی ، سالم و تمیز با توضیع مناسب می تواند راندمان گله مرغ تخمگذار را به حداکثر خود برساند .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مشخصات دستگاه جوجه کشی 126 عددی دماوند
•  انواع دانخوری مورد استفاده در مرغداری ها
•  اطلاعاتی در مورد دانخوری دستی مرغ شبکه ای
•  نحوه استفاده از دستگاه جوجه کشی
•  خرید اینترنتی لوازم مرغداری در کاشان
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان