فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

بررسی انواع آبخوری ها

نقد و بررسی کامل انواع آبخوری پرنده رایج در ایران

آبخوری های طیور دارای انواع بسیار متفاوتی می باشد که به صورت کلی به دو دسته آبخوری بسته و آبخوری باز تقسیم می گردد .

آبخوری بسته :
آبخوری سر پلاستیکی به به گونه ای ساخته شده است که آب به طور مداوم سر پستانک آبخوری قرار دارد . جریان آب نیز در این مدل از آبخوری که به آبخوری نیپل معروف می باشد در فشار بالا آب گذردهی بین 80 الی 90 میلی لیتر و در فشار پایین آب بین 50 الی 60 میلی لیتر در دقیقه می رسد .
سیستم آبخوری نیپل در آب با فشار پایین به ازای هر 10 پرنده یک سر نیپل یا سر پستانکی و برای آب با فشار مناسب به ازای هر 12 پرنده یک سرپستانک یا نیپل نیاز به نصب دارد ، باید هنگام نصب سیستم آبخوری نیپل توجه داشته باشید که در این سیستم آبخوری فاصله بین هر سر پستانک آبخوری نباید از 35 سانتی متر تجاوز نماید .
انواع آبخوری قطره ای ( آبخوری نیپل ) :
استفاده از سیستم آبخوری نیپل در مراکز پرورش طیور باعث افزایش سطح بهداشت می گردد و به دلیل بسته بودن نیاز زیادی به نظافت ندارد . در آبخوری نیپل یا آبخوری قطره ای آب توسط لوله های مخصوص که به آن لوله نیپل گفته می شود در طول سالن پرورش جریان می یابد و در فواصل معین توسط سوپاپ های آبخوری نیپل یا آبخوری سر پستانکی از سوراخ آبخوری نیپل خارج می شود .
آبخوری فنجانی :
این نوع ابخوری دارای 5 الی 15 سانتی متر قطر و 2.5 الی 7.6 سانتی متر عمق هستند .
آبخوری فنجانی دارای دو نوع آبخوری فنجانی ماشه ای و آبخوری فنجانی معلق است . در انتهای آبخوری فنجانی معلق فنجان بزرگی به انتها لوله نیپل متصل می شود که بر اثاث وزن آب داخل فنجان آبخوری جریان آب قطع و یا وصل می گردد .
در آبخوری ماشه ای که یک نوع آبخوری بسته می باشد فنجان آبخوری در قسمت بالا لوله نیپل قرار می گیرد و یک شناور یا سوپاپ در قسمت پایینی فنجان تعبیه که توسط ماشه آبخوری ماشه ای که به وسیله نیروی وزن آب داخل فنجان کار می کند جریان آب را قطع و یا وصل می نماید .

آبخوری باز :
این سیستم آبخوری از سه نوع متفاوت تشکیل شده است .
آبخوری سیفونی : از نمونه های معروف آبخوری سیفونی می توان به آبخوری جامبو ، ابخوری سوپر جامبو ، آبخوری جامیکو ، آبخوری پلاسون در فروشگاه دام و طیور اشاره کرد . نحوه کارکرد این آبخوری این گونه می باشد که به وسیله یک لوله باریک جریان آب به لوله اصلی انتقال آب به داخل آبخوری سیفونی متصل می شود و با استفاده از نیروی وزن و به کمک فنر تعبیه شده داخل مکانیزم آبخوری اتوماتیک جریان آب کنترل می شود . در این سیستم باید حتما آبخوری ها به یک منبع آب متصل باشند ، احتمال یخ زدن آب داخل این آبخوری در مناطق سردسیر وجود دارد ، از حسن های این آبخوری این است که شما می توانید با استفاده از آن دارو را به صورت محلول در آب آبخوری در اختیار گله قرار دهید ، همچنین شما می توانید با گرم و یا سرد نگه داشتن دما آب داخل مخزن در فصل های مختلف سال دما مورد نیاز خود را در سالن پرورش پرنده ایجاد کنید . در استفاده از آبخوری سیفونی و یا آبخوری زنگوله ای به ازای هر پرنده 12 سانتی متر فضا آبخوری در نظر گرفته می شود
آبخوری دستی ( آبخوری کله قندی ) : استفاده از آبخوری دستی برای جوجه های با سنین پایین کاربرد بیشتری دارد . شما می توانید بهترین آبخوری دستی با آموزش کامل آبگیری و همچنین توضیحات کامل درمورد نکات بهداشتی در استفاده از آبخوری را در بخش آبخوری طیور در فروشگاه دام و طیور مشاهده نمایید .
در زمان استفاده از آبخوری دستی شستوشو آبخوری ، آبگیری آبخوری و ... توسط نیرو کار انجام می شود . آبخوری کله قندی در اندازه های مختلف وجود دارند و نمونه های بزرگتر این آبخوری با ظرفیت هایی بین 6 الی 10 لیتر آب وجود دارند ولیکن بهتر است در سالن پرورش از آبخوری کوچک در تعداد بالا استفاده شود تا اینکه تعداد کم آبخوری بزرگ که این کار هم به لحاظ بهداشتی و هم از جنبه توضیع یکنواخت آب بین گله حائز اهمیت است .
آبخوری دستی ناودانی : جنس آبخوری ناودانی می تواند از آهن سفید ، پلاستیک ، آلومینیوم و ... باشد . آبخوری دستی ناودانی بیشتر در قفس پرورش طیور کاربرد دارد به این صورت که آبخوری ناودانی را جلو قفس پرنده نصب می کنند . برای جلوگیری از افتادن جوجه ها درون آب آبخوری و خفگی احتمالی حین استفاده از آبخوری روی هر آبخوری ناودانی یک میله گردان نصب می شود . لازم به ذکر است رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی کردن آبخوری بسیار مهم است .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  تغذیه صحیح مرغ و افزایش سود مرغداری
•  آبخوری اتوماتیک چه مزیت هایی دارد؟
•  بهترین دستگاه جوجه کشی ایزی باتور
•  فروش تجهیزات و لوازم مرغداری
•  عوامل موثر بر تخمگذاری بلدرچین
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان