فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

انتخاب بهترین نوع دانخوری

بررسی انواع دانخوری

دانخوری ها در سالن پرورش طیور به دو دسته تقسیم می شوند . دانخوری دستی و دانخوری اتوماتیک .
نوع ، چگونگی ، تعداد دان خوری در سالن پرورش پرندگان اعم از مرغداری ، سالن پرورش بلدرچین ، سالن پرورش کبک و ... تأثیر بسیار مهمی دارد به صورتی که با انتخاب درست یک دانخوری مناسب و استاندارد کردن فواصل قرار گیری دانخوری ها ، طیور می توانند به راحتی از دانخوری خوراک مورد نیاز خود را تأمین نمایند که این تأثیرات مثبت بسیار بالایی بر روی نحوه رشد و جلوگیری از بروز بیماری های شایع خواهد داشت .


دانخوری دستی :
در این مدل دانخوری پرکردن دان داخل دانخوری ها ، تمیز و ضدعفونی کردن دانخوری ، تعیین فاصله دانخوری ها از یک دیگر و ... به وسیله دست صورت می پذیرد .
دانخوری دستی اولیه : این دانخوری با کمترین امکانات اولیه همچون مقوا ، پلاستیک مسطح ، سینی پهن و ... درست می شود . کاربرد دانخوری اولیه بیشتر برای جوجه زیر ده روز می باشد تا با ایجاد سر و صدا هنگام خوردن دان جوجه یا همان پیش دان ، جوجه های دیگر نیز به آن ها اضافه شوند . در استفاده از دانخوری اولیه یا همان سینی جوجه بهتر است توضیع دان استارتر جوجه ها به صورت روزانه و روزی یک بار انجام شود .
استفاده از کارتن و یا سینی معمولی برای خوراک دهی به جوجه ها بسیار غلط است و ممکن است باعث بروز تلفات بسیار سنگین در بین گله شود بنابراین بهتر است از سینی جوجه مخصوص گروه دام و طیور برای این کار استفاده شود .
دانخوری ناودانی : همانطور که از نام این دانخوری پیداست ، دانخوری ناودانی به شکل ناودان می باشد و جنس آهن این دان خوری از ورق سفید و یا آهن گالوانیزه است . طول دانخوری ناودانی بسته به تعداد پرنده ای که قرار است از این دانخوری استفاده کند و طول سالن متغییر است . معمولا برای جوجه ها در سنین پایین از دانخوری در عرض و ارتفاع 10*10 استفاده می شود و برای نیمچه ها از دانخوری در عرض و ارتفاع 20*20 استفاده می کنیم . حین ساخت دانخوری ناودانی و یا خرید دانخوری ناودانی باید توجه داشته باشید که پایه دانخوری ناودانی قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا بتوانیم با افزایش سن جوجه ها ارتفاع دانخوری ناودانی را تا حد نیاز بالا آوریم . از دیگر موارد مهم در مورد دانخوری ناودانی امکان نصب میله مدور بر روی دانخوری می باشد تا از ورود و یا افتادن جوجه ها داخل دانخوری ناودانی جلوگیری شود . از دیگر نکات مهم درمورد دانخوری ناودانی امکان پر و خالی شدن و همچنین ضدعفونی کردن راحت دانخوری است که در ساخت و یا خرید دانخوری باید به آن توجه ویژه نمود .
دانخوری ناودانی در بین دانخوری های دستی از کیفیت و بازدهی پایین تری برخوردار هستند رعایت موارد بهداشتی در آن ها سخت تر است ، پرت دان بیشتری دارند و فضای بیشتری را اشغال می کنند .
دانخوری بشکه ای ( دانخوری سطلی ) : این نوع از دانخوری ها از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند که شامل یک استوانه به شکل سطل یا بشکه و یک سطح مقطع دایره ای به شکل بشقاب می باشد . قسمت استوانه ای شکل و یا همان سطل دانخوری بر روی بشقاب دانخوری قرار می گیرد و با تنظیم میله یا نازل آن دان به میزان لازم وارد بشقاب دانخوری می شود .
جنس دانخوری سطلی می تواند از آهن سفید ، آلومینیوم ، پلاستیک و ... باشد . این نوع دانخوری را میتوان از سقف آویزان نمود . ریخت و پاش دان در استفاده از دانخوری سیلویی به طرز چشمگیری کاهش می یابد . دانخوری شبکه دار ، دانخوری سطلی از نمونه های باکیفیت و پر طرفدار دانخوری بشکه ای می باشد .شما میتوانید برای خرید دانخوری به فروشگاه دام و طیور مراجعه نمایید

دانخوری اتوماتیک :
این مدل از دانخوری ها به صورت تمام اتوماتیک تنظیم می شوند و پخش دان بین گله را به صورت خودکار انجام می دهند . استفاده از دانخوری اتوماتیک در سالن پرورش بزرگ بیشتر مورد استفاده می باشد ، نمونه های معروف این دانخوری اتوماتیک شامل :
دانخوری ناودانی زنجیری : دانخوری اتوماتیک زنجیری دارای یک مخزن بزرگ بوده و قادر است خوراک طیور را به صورت اتوماتیک و در زمان لازم و یا زمان از قبل تعیین شده وارد ناودان دانخوری اتوماتیک نماید .
میزان ورود دان به داخل دانخوری ناودانی زنجیری با استفاده از پیچ های جداگانه قابل تنظیم و تغییر است . یکی از معایب دانخوری زنجیری عدم توضیع یکنواخت دان در طول سالن پرورش می باشد .به صورتی که یکواختی خوراک طیور در ابتدای دانخوری از کیفیت بالاتری نسبت به انتهای خط برخوردار است . از محاسن این دانخوری تراف امکان استفاده از دو طرف دانخوری برای پرنده است . به ازای هر جوجه 2.5 سانتی متر فضا در هر طرف از این دانخوری کفایت می کند .


دانخوری حلزونی ( دانخوری بشقابی ) : در دانخوری اتوماتیک بشقابی از نوعی لوله خاص برای انتقال دان از مخزن دانخوری به بشقاب های دانخوری اتوماتیک استفاده می گردد . این نوع دانخوری اتوماتیک بیشتر برای پرورش طیور بر روی بستر کاربرد دارد . میزان استفاده از بشقاب های این دانخوری اتوماتیک در طول سالن به اندازه سالن و تعداد پرندگان بستگی دارد به طوری که برای یک سالن 12 متری معمولا از دو ردیف دانخوری حلزونی استفاده می گردد همچنین معمولا به ازای هر 45 الی 80 جوجه یک دانخوری بشقابی 35 سانتی متری لازم است .
سیلو های دانخوری اتوماتیک بشقابی باید به گونه ای طراحی شوند که به دور از رطوبت و بیماری احتمالی باشند .
معمولا عمل شستوشو و ضد عفونی کردن سیلو های دانخوری بشقابی را هر دو دوره یک بار انجام می دهیم تا از رشد هرگونه کبک و بیماری قارچی و ... جلوگیری نماییم .فروش دانخوری اتوماتیک توسط گروه دام و طیور در کشور صورت میگیرد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  یک تخم مرغ مناسب برای جوجه کشی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
•  دستگاه جوجه کشی دماوند | دستگاه جوجه کشی با ضمانت نامه و گارانتی
•  اطلاعاتی راجع به پرفروش ترین آبخوری نیپل مرغداری
•  انواع بیماری بلدرچین و نحوه درمان آن
•  بهترین کنترلر دستگاه جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان