فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

مشکلات کمبود ویتامین در جیره مرغ تخمگذار

کمبود ویتامین جیره مرغ تخمگذار

وجود کمبود ها  ویتامین در جیره مرغ باعث بروز مشکلات عدیده ی میشود که گروه پشتیبانی فروشگاه دام وطیور برای سهولت در پرورش طیور به گوشه ی از انها اشاره کرده است .

کمبود ویتامین A در دان مرغ تخمگذار یا دان جوجه یک روزه
کمبود ویتامین آ در دان مرغی باعث می شود سیستم گردش خون به طور طبیعی کار نکند وهمچنین باعث بد فرمی اسکلتی مخصوص جمجمه و ستون فقرات طیور می شود . اگر ویتامین آ در دان مرغ یا دان جوجه مرغ  یا دان پلدرچین حذف شود یا مقدارش کم باشد باعث آسیب زدن به مغز ، نخاع و اعصاب و همچنین باعث می شود از چشم های جوجه ها مواد آبکی سرآزیر شود و یا پلک هایشان چسبندگی پیدا کند .

کمبود ویتامین D3 در دان مرغ محلی یا دان مرغ صنعتی
کمبود ویتامین دی 3 در دان مرغ تخمگذار که در گله مرغ مادر قرار دارد باعث تلفات جنینی در دوره جوجه کشی و همچنین کمبود این ویتامین در دان مرغ محلی باعث رشد ضعیف استخوان ها می شود .

کمبود ویتامین E در دان بلدرچین یا دان مرغ یا دان جوجه
کمبود ویتامین ایی در دان مرغ مادر باعث مشکلاتی همچون درست عمل نکردن سیستم گردش خون ، کاهش رشد ، تورم در بعضی از قسمت های بدن جوجه و خون ریزی مغزی ، مشکلاتی در چشم جوجه ها ، ضعف عضله ای و مهم ترین مشکلی که کمبود ویتامین ایی در دان مرغ به وجود می آورد تلفات جنینی بسیاری در طی روز های دو تا پنج روز جوجه کشی می باشد .

کمبود ویتامین B1 در دان مرغ مادر دان مرغ محلی و دان مرغ تخم گذار
کمبود ویتامین بی 1 یا همان ویتامین در دان مرغی باعث تلفات زیادی در زمان هچ می شود . همچنین در جوجه های تازه از تخم درآمده باعث تورم بعضی از عصب ها و خمیدگی گردنشان می شود .

کمبود وی تامین B2 در دان مرغ تخمگذار و بلدرچین تخم گذار
کمبود ویتامین بی دو یا همان ریبوفلاوین در دان مرغ تخمگذار و دان جوجه باعث کاهش روند رشد ، ساق پای کوتاه ، اختلال در سیستم گردش خون همچنین پیچ خوردن انگشتان و یا خمیدگی آن ها از دیگر عوامل کمبود ویتامین بی دو در دان جوجه می باشد .

کمبود اسید پانتونیک در دان جوجه یک روزه دان بلدرچین تخم گذار و دان جوجه
کمبود  اسید پانتونیک که موجود در دان مرغی می باشد می تواند باعث خون ریزی در زیر پوست جوجه ، پر درآوری ضعیف آن ها و همچنین دچار  شدن به کبد چرب از مشکلاتی است که کمبود  اسید پانتونیک به وجود می آورد .

کمبود بیوتین در دان جوجه  دان مرغ دان بلدرچین
کمبود  بیوتین در دان جوجه ها یا دان مرغ مادر باعث مشکلاتی چون بد فرمی اسکلت ، کوتاه ماندن استخوان ها ، نوک های طوطی مانند و همچنین کاهش شدید جوجه کشی را شامل می شود .

کمبود مواد معذنی در دان مرغ و دان جوجه
مشکلاتی که کمبود مواد معدنی در دان مرغ به وجود می آورد .

کمبود منگنز در دان جوجه یکروزه
اگر در دان جوجه و یا دان گله مرغ مادر کمبود منگنز باشد مشکلاتی همچون کرک و پر های غیر طبیعی ، غیر طبیعی بودن ستون فقرات و استخوان ها و غیر یکنواختی در جوجه ها به وجود می آید .

کمبود روی در دان مرغ محلی و دان مرغ صنعتی
کمبود روی در دان مرغی که مرغ مادر از آن مصرف می کند می تواند باعث شود که جوجه هایی که از دان مرغ مادر حاصل شده اند امعا و احشای آن ها بیرون بزند و همچنین سر و نوک جوجه ها غیر طبیعی باشد . از دیگر مشکلات کمبود روی دان مرغ  می توان به کوچک شدن چشم ها و ضعیف بودن جوجه ها نام برد .

کمبود کلسیم در دان مرغ یا دان جوجه خروس
کمبود کلسیم دان مرغی باعث می شود تا پوسته تخم مرغ ضعیف شود و با عث پایین آمدن وزن تخم نطفه دار شود . از دیگر مشکلاتی که کمبود کلسیم جیره مرغ  به وجود می آورد کاهش روند رشد سریع ، کاهش رشد استخوان ها و همچنین ناهنجاری های جنینی را نیز به دنبال دارد.

کمبود منیزیم دان جوجه  یا دان مرغ
اگر در دان مرغ و دان جوجه کمبود منیزیم باشد گله دچار لرزش همه گیر عصبی می شود و به سختی نفس می کشد و در زمان هچ جوجه ها دچار تشنج می شوند بنابراین منیزیم نقش مهمی در دان مرغ دارد .

کمبود فسفر در دان مرغ مادر و مرغ محلی
در دان مرغی که مورد مصرف گله مرغ مادر می باشد . اگر کمبود فسفر داشته باشد مشکلاتی چون بوجود آمدن استخوان هایی غیر طبیعی ، کاهش روند رشد و ناهنجاری ها و مشکل هایی در سیستم گردش خون به وجود می آورد .

کمبود پروتئین دان مرغ دان جوجه دان بلدرچین و کلیه طیور تخم گذار
مشکلاتی که کمبود پروتئین ها و مواد معدنی در جیره مرغ می تواند ایجاد کند .
کم بودن و یا به اندازه نبودن پروتئین و اسید های آمینه می تواند اثر مخربی بر برخی از اندام های جوجه ها داشته باشد . مانند کوچک بودن نوک بالایی ، غیر طبیعی بودن نوک پایینی ، بیرون زدگی مغز ، مشکلات چشمی ، امحا و احشا بیرون زده ، از مشکلاتی است که کمبود پروتئین ایجاد میکند .

کمبود چربی در جیره مرغ تخم گذار وجیره جوجه
کمبود چربی و اسید های چرب داخل دان مرغی می تواند مشکلاتی از قبیل قرار گرفتن غیر طبیعی بسیاری از جنین ها داخل تخم و همچنین تلفات بالا به بار آورد.

شما میتوانید با خرید مطمئن خوراک طیور از فروشگاه دام و طیور با خیال آسوده به پرورش مرغ ، پرورش بلدرچین ، پرورش کبک ، پرورش قرقاول و .... بپردازید . فروشگاه دام وطیور فروشنده دان آماده با بهترین جیره نویسی وبا کیفیت عالی میباشد . شما میتوانید برای خرید خوراک طیور  در قسمت خوراک دام وطیور فروشگاه به آسانی خرید خود را انجام دهید یا از طریق لینک روبرو دان جوجه ، دان مرغ تخمگذار ، دان جوجه گوشتی ، دان بلدرچین تخم گذار را خرید نمایید .

> توسط علي
  ممنون از مطالب مفيدتون
> پاسخ مدیریت :
ممنونم از شما
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین دستگاه جوجه کشی در ایران کدام است ؟
•  معرفی دستگاه های جوجه کشی پر فروش در ایران
•  بایدها و نبایدهای قبل از خرید دان مرغ
•  اهمیت مکمل دام در گوسفند داری
•  دان استارتر برای جوجه گوشتی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان