فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

اصول نگهداری جوجه یک روزه

نگهداری جوجه یک روزه

برای پرورش جوجه یک روزه شرایط  خواصی باید مهیا شود که شما میتوانید با فراهم کردن این شرایط به بهترین نوع پرورش طیور دست پیدا کنید.

مهم ترین عامل در پرورش طیور فرآهم کردن سالن مناسب برای نگهداری جوجه یک روزه است . به دلیل آنکه در پرورش مرغ ابتدا با جوجه یک روزه تازه متولد شده رو به رو هستیم ، بنابراین سالنی که باید برای آن ها در نظر بگیریم از تجهیزاتی همچون کنترل دما ، رطوبت ، هوادهی مناسب  و همچنین نور از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
لازم به ذکر است که قرار دادن مادر مصنوعی ، آبخوری ، دانخوری و ... باید در سالن مرغداری مورد توجه قرار بگیرد .
آن دسته از پرورش دهندگانی که در کار پرورش مرغ گوشتی هستند باید سالن های خود را عایق کنند تا بهترین بازدهی را داشته باشند .
سالن مرغداری باید به گونه ای باشد که هوای خارج سالن مرغداری بر روی هوای داخل سالن تأثیر نگذارد و دمای داخل سالن مرغداری در طول دوره به بهترین شکل ممکن کنترل و حفظ شود .
بهتر است در فصول سرد سال عایق بیشتری در سالن به کار گرفته شود ولی در فصول گرم سال جا به جایی هوا بیشتر مورد توجه می باشد .


مادر مصنوعی
مادر مصنوعی که بیشتر رایج هستند به صورت گازی و گرما زا هستند . بیشتر پرورش دهندگان از روش گرما دهی به صورت بخش بخش استفاده می کنند . با گرم کردن هر بخش به صورت جداگانه در مصرف سوخت صرفه جویی های قابل توجهی صورت میگیرد که این خود باعث پایین آمدن هزینه های کلی خواهد شد .
بهتر است جوجه ها در طول 10 الی 14 روزه اولیه در محیط های کوچک تر از سالن قرار نگیرند .
لازم است در سالن مرغداری تعداد آبخوری و دانخوری طیور را به نسبت تعداد جوجه ها تنظیم کنیم تا گله یکنواخت و سالم تری داشته باشیم .
سالن مرغداری باید حتما دارای تهویه مناسب باشند زیرا تراکم بالای جوجه در سالن باعث تولید گاز های مضر از آن ها خواهد شد که موجب به هم چسبیده شدن بستر و یا مشکلات دیگری را به وجود می آورد .


تجهیزات دانخوری مناسب برای جوجه ها
انتخاب دانخوری مناسب برای جوجه ها باید از دو جهت مورد بررسی قرار گیرد
دانخوری باید مناسب سن و اندازه جوجه ها باشد تا جوجه بتواند از دان جوجه موجود در دانخوری به راحتی استفاده نماید .
دانخوری جوجه باید کمترین میزان هدر رفت دان را داشته باشد تا از دور ریز شدن دان جوجه جلوگیری شود .
برای خوراک دهی به جوجه ها می توان هم از دانخوری دستی و هم دانخوری اتوماتیک یا دانخوری ماشینی استفاده نمود .
با توجه به نکات بهداشتی بهتر است دانخوری ها هر هفته ضد عفونی شوند تا از انتقال بیماری بین پرندگان جلوگیری شود .


تجهیزات آبخوری مناسب برای جوجه ها

آب یکی از مهم ترین موارد در جیره غذایی جوجه گوشتی می باشد که جهت رفع گرما ، تشکیل بافت ، حضم غذا و ... مورد نیاز پرنده می باشد . جوجه های پرواری و جوجه های گوشتی یک و نیم تا دو برابر وزن وعده غذایی خود آب می نوشند . کاهش مصرف آب به معنی کاهش مصرف دان مرغی و در نتیجه راندمان پایین خواهد شد .
وجود آبخوری مناسب برای آبدهی جوجه ها یکی از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کرد . آبخوری مناسب جوجه ها آبخوری  است که میزان آب کافی را در اختیار آن ها قرار دهد و جوجه ها داخل آن نیفتند تا تلفات به وجود نیاید .
آبخوری دستی مناسب جوجه

آبخوری یک لیتری ، آبخوری کوچک مینی و دیگر آبخوری های موجود در بخش آبخوری طیور که فروشگاه دام و طیور با قیمت مناسب برای پرورش دهندگان فراهم آورده است .
امروزه در بیشتر سالن های مجهز مرغداری و حتی در مرغداری خانگی از آبخوری اتوماتیک استفاده می شود بهترین نوع آبخوری اتوماتیک مناسب برای کل دوره یک مرغداری آبخوری نیپل می باشد که از هدر رفت آب و کثیف شدن کف مرغداری جلوگیری می کند و آب تمیز را در اختیار طیور قرار می دهد . شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آبخوری نیپل و همچنین جهت خرید و آموزش نصب این آبخوری اتوماتیک به قسمت آبخوری نیپل در فروشگاه دام و طیور مراجعه نمایید .
لازم به ذکر است شما می توانید جهت هر گونه سوال در زمینه خرید آبخوری و دانخوری اتوماتیک و راه اندازی آن با کارشناسان گروه دام و طیور در ارتباط باشید و یا با شماره 09131616534 تماس حاصل فرمایید .

> توسط سوگل عصیری
  سلام ممنون از مطالب عالیتون. ببخشید قیمت دان استارتر برای جوجه یک روزه چند هست؟
> پاسخ مدیریت :
با سلام جهت اطلاع از آخرین تغییرات قیمت دان استارتر با پشنتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  اهمیت استفاده از دستگاه جوجه کشی خوب
•  نحوه استفاده از دستگاه جوجه کشی
•  دانخوری مرغ
•  دان مرغ آماده از چه موادی تشکیل شده است ؟
•  مشکلات بر سر راه پرورش شترمرغ
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان