فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آموزش عیب یابی و تعمیر دستگاه های جوجه کشی

آموزش عیب یابی و تعمیر دستگاه های جوجه کشی

بی شک برای همه ی ما پیش آمده است که وسایل الکترونیکی منزل یا محل کارمان دچار مشکل و خرابی شود و همانطور که می دانید تمامی وسایل برقی امکان خرابی برایشان وجود دارد و دستگاه جوجه کشی نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتی شما اگر بهترین دستگاه جوجه کشی را تهیه و خریداری کنید باز هم ممکن است که دستگاه دچار مشکل شود.

زیرا هر نوع وسیله الکترونیکی و برقی امکان خرابی درونشان وجود دارد و در اینجاست که گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات اهمیت پیدا می کند زیرا بعضی از افراد در هنگام خرید وسایل مختلف به گارانتی و خدمات پس از فروش اهمیت چندانی نمی دهند اما زمانی که دستگاهی که تهیه کردند با مشکل رو به رو شد متوجه اهمیت گارانتی وسایل برقی می شوند.

دستگاه جوجه کشی شما ممکن است در دو حالت دچار مشکل و خرابی شود، حالت اول زمانی است که شما هنوز فراید جوجه کشی را آغاز نکرده اید و تخم های نطفه دار را وارد دستگاه جوجه کشی نکرده اید، در این حالت شما می توانید دستگاه جوجه کشی را در اختیار نمایندگی یا تعمیرکار مورد نظر بگذارید اما زمان دوم وقتی است که دستگاه شما در حال جوجه کشی می باشد و در حین فرایند جوجه کشی دستگاه به طور ناگهانی با مشکل رو به رو می شود در این زمان ناچارا شما مجبور هستید خودتان شخصا وارد عمل شوید و به عیب جویی و تعمیر دستگاه جوجه کشی بپردازید. ما در این مقاله برای راهنمایی شما در حالت دوم به توضیح حالات معمول خرابی دستگاه های جوجه کشی پرداخته ایم.

 

تعمیر سیستم گرمایشی دستگاه جوجه کشی

در تمامی دستگاه های جوجه کشی برای تامین گرمایش دستگاه از المنت استفاده می شود اگر قبل از شروع فرایند جوجه کشی متوجه شدید که دستگاه شما اخطار می دهد و نمایشگر دستگاه دمایی غیر طبیعی را نشان می دهد المنت های دستگاه را بررسی کنید و اگر المنت های دستگاه جوجه کشی شما سرد بود دستگاه را به نمایندگی و یا تعمیرکار مورد نظرتان منتقل کنید اما اگر در حین فرایند جوجه کشی متوجه این مشکل و اتفاق شدید بهتر است برای از بین نرفتن تخم های نطفه دار از چند لامپ رشته ای برای تامین گرمای دستگاه استفاده کنید و جوجه کشی خود را به سرانجام برسانید و پس از اتمام فرایند می توانید برای تعمیر کامل دستگاه اقدام کنید.

 

عیب یابی و تعمیر سیستم تهویه دستگاه جوجه کشی

در تمامی دستگاه های جوجه کشی امروزی برای تهویه و خنک کردن هوای داخل دستگاه از فن استفاده می شود، اگر شما در حین فرایند جوجه کشی متوجه شدید که فن دستگاه جوجه کشی شما از کار افتاده است بهتر است در اولین اقدام دستگاه را خاموش و روشن کرده و سپس فن را چک کنید اگر فن دستگاه همچنان غیر فعال بود دستگاه را مجدد خاموش کنید و سریعا به مکانی گرم و مرطوب منتقل کنید تا به تخم های نطفه دار داخل دستگاه آسیبی وارد نشود.

هنگامی که دستگاه را به فضای مناسب منتقل کردید در دستگاه را باز کرده سوکت فن را محکم کنید و دوباره دستگاه را روشن کنید اگر باز هم فن دستگاه جوجه کشی غیر فعال بود باید فن دستگاه تعویض شود و گفتنی است که اگر دستگاه شما در حال جوجه کشی است سریعا فن را تهیه کرده و آن را تعویض کنید.

 

حل مشکل در سیستم برق رسانی دستگاه جوجه کشی

بیشتر دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار از برق 220 ولت شهری برای تامین انرژی استفاده می کنند اما معمولا در دستگاه های جوجه کشی صنعتی برق به طور مستقیم به دستگاه جوجه کشی متصل می شود.

اگر شما دستگاه جوجه کشی را به برق متصل کردید اما دستگاه روشن نشد در اولین اقدام باید از وجود برق منزل مطمئن شوید در صورتی که برق منزل مشکلی نداشت دو شاخه ی دستگاه جوجه کشی خانگی خود را بررسی کنید و مرحله بعدی در صورت سالم بودن دو شاخه دستگاه جوجه کشی آداپتور دستگاه می باشد و اگر بازهم مشکل رفع نشد باید به سراغ اتصالات داخلی دستگاه بروید.

در برخی مواقع سوکت های متصل شده به مدار دستگاه های جوجه کشی در اثر رطوبت می سوزد که شما باید از سالم بودن این سوکت ها اطمینان حاصل کنید برای چک کردن این قسمت باید سوکت ها را در بیاورید و محکم به هم متصل کنید و سپس دستگاه جوجه کشی را به برق مصل کنید.

اگر دستگاه شما همچنان روشن نشد، باید به نمایندگی دستگاه جوجه کشی خود و یا تعمیرکار مورد اطمینان مراجعه کنید تا مشکل را برطرف شود.

 

حل مشکل سیستم رطوبت دهی و نمایشگر دستگاه جوجه کشی

در صورت به مشکل خوردن سیستم رطوبت دهی دستگاه جوجه کشی، سیستم هشدار دهنده به صورت خودکار شما را مطلع خواهد کرد و اگر شما با مشاهده نمایشگر رطوبت متوجه مشکل خرابی سیستم رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی شدید باید بدانید که به طور معمول در دستگاه های جوجه کشی از سه ظرف آب، بخارساز اولتراسونیک و سیستم پمپی برای تامین رطوبت دستگاه استفاده شده است.

اگر دستگاه جوجه کشی مورد استفاده شما برای تامین رطوبت از آب استفاده می کند و نمایشگر دستگاه عددی غیر عادی را نشان می دهد ابتدا باید به خرابی نمایشگر دستگاه جوجه کشی شک کنید زیرا در این نوع از دستگاه های جوجه کشی امکان خرابی سیستم رطوبتی وجود ندارد.

اما اگر دستگاه جوجه کشی شما برای تامین رطوبت از سیستم های اولتراسونیک یا پمپی بهره می گیرد و نمایشگر دستگاه عددی غیر عادی را نشان می دهد ابتدا باید رطوبت ساز های دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و سوکت ها و فیش های دستگاه را محکم کنید و سپس دستگاه جوجه کشی را ریستارت کنید؛ اگر نمایشگر پس از این اقدام ها به حالت عادی بازگشت می توانید از دستگاه جوجه کشی استفاده کنید اما اگر همچنان نمایشگر دستگاه هشدار داد باید تا زمانی که دستگاه را به نمایندگی یا تعمیرکار منتقل می کنید از یک ظرف آب برای تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی استفاده کنید.

 

حل مشکل سنسور و نمایشگر دستگاه های جوجه کشی

در بعضی از مواقع در حین فرایند جوجه کشی ممکن است که با اعداد غیر عادی در نمایشگر دستگاه مواجه شوید در صورت بروز این اتفاق اولین کار این است که از سالم بودن سیستم رطوبت و سیستم دما اطمینان حاصل کنید اگر از سلامت این دو سیستم مطمئن شدید به احتمال زیاد می توان گفت مشکل از سنسور یا نمایشگر دستگاه می باشد.

برای رفع این مشکل می توانید دستگاه جوجه کشی را خاموش کنید، کابل ها و سوکت های دستگاه را بررسی کنید سپس دستگاه را روشن کرده و نمایشگر هارا چک کنید؛ اگر نمایشگر هنوز هم دچار مشکل بود باید تا باید فرایند جوجه کشی از دماسنج و رطوبت سنج های آنالوگ کمک بگیرید.

 

آموزش عیب یابی و تعمیر دستگاه های جوجه کشی

در این مطلب سعی کردیم به بررسی متداول ترین مشکلات و خرابی های دستگاه جوجه کشی بپردازیم تا اگر شما با این مشکلات در حین انجام جوجه کشی مواجه شدید بتوانید مشکل را برطرف کرده و فرایند جوجه کشی شما متوقف نشود.

در اینجا گفتنی است که شما عزیزان می توانید برای تهیه و خرید بهترین دستگاه های جوجه کشی همراه با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش و سایر ابزار مورد نیاز برای جوجه کشی به قسمت محصولات فروشگاه دام و طیور مراجعه کنید و پس از مقایسه قیمت های فروشگاه دام و طیور و سایر فروشگاه ها با خاطری آسوده به خرید ابزار و لوازم مورد نیاز خود بپردازید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  خرید دان استارتر نکاتی که باید قبل از خرید بدانید
•  قیمت روز خرید اینترنتی دان مرغ
•  بهترین دستگاه جوجه کشی ایزی باتور
•  خرید دستگاه جوجه کشی اصل و باکیفیت با گارانتی اصل
•  عرضه کننده لوازم دستگاه جوجه کشی با کیفیت بالا
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان