فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

اثر دان مرغ مادر در جوجه در آوری

اهمیت دان مرغ تخمگذار در جوجه کشی

جنین برای رشد کافی و اصولی ، نیاز به کلیه مواد مورد نیاز رشد خود در تخم مرغ دارد ، بنابراین تمام این مواد مغذی را از تخم خود دریافت می کند که این تخم نطفه دار از خوراک مرغ مادر تشکیل شده است .

عوامل زیادی در جوجه درآوری و کیفیت جوجه های تازه متولد شده دخالت دارند ما در این قسمت به نقش مواد مغذی و ویتامین ها هنگام تغذیه مرغ مادر بر جوجه کشی موفق می پردازیم .

اکثر واکنش های متابولیسمی و سیر تکامل جنین ، وابسته به این مواد مغذی و ویتامین ها می باشد لذا استفاده کمتر از ویتامین ها و مواد مغذی در دان مرغ مادر باعث عملکرد نزولی جوجه در آوری در گله آن مرغ مادر می شود . نکته مهم اینکه ویتامین ها و مواد مغذی دام و طیور تنها 4 درصد از کل هزینه را شامل می شود و صرفه جویی در مصرف آن ها نمی تواند تأثیر زیادی در کل هزینه ها داشته باشد .

کمبود ویتامین ها و مواد مغذی در جوجه یک روزه وقتی نمایان می شود که مکمل طیور، ویتامین ها و ... به صورت تصادفی از خوراک مرغ حذف یا کنار گذاشته شده باشد ، یا دان مرغ تحمگذار در جای مرطوب قرار گرفته باشد که باعث مسمومیت قارچی در دان مرغی نفوظ کرده و ویتامین ها و مواد مغذی در آن را از بین ببرد . در کل سموم قارچی باعث از بین رفتن ویتامین های داخل دان مرغ تخم گذار میشود.

شما می توانید با خرید دان مرغ تخم گذار از فروشگاه دام وطیور با خیال راحت به تولید تخم های نطفه دار و جوجه کشی بپردازید. این فروشگاه تولید کننده بهترین دان مرغ و بهترین دان جوجه یک روزه با بالاترین  کیفیت می باشد که زیر نظر زبده ترین متخصصین تغذیه ی دام طیور تولید و روانه بازار می شود .


تأثیر ویتامین ها و مواد مغذی در دان مرغ مادر نسبت به جوجه یک روزه

ویتامین a
این ویتامین که در دان مرغی وجود دارد باعث افزایش ویتامین آ در کبد جنین جوجه می شود اما باعث کاهش ویتامین کاروتنوئید و اسید آسکوربیک می شود .

کاروتنوئیدها
کارئیدهای موجود در دان مرغ تخمگذار از طریق مرغ مادر به زرده انتقال می یابد که باعث رشد سریع جوجه ها می گردد و ایمنی و تکامل اندام جوجه ها را تأمین می شود .

ویتامین E
این ویتامین موجود در خوراک مرغ فقط ایمنی و تیتر پادتن موجود در سلول های قرمز جوجه یک روزه  را افزایش می دهد .

ویتامینK
کمبود ویتامینK موجود در دان مرغ تخمگذار باعث کاهش اسید گلوتامیک درشت نی میشود که وجود این اسید آمینه باعث بهبود در رشد جوجه خواهد شد.

بیوتین
بیوتین موجود در دان فروشگاه دام وطیور  که مرغ مادر مصرف کرده است باعث کاهش التهاب پوست کف پا و تاول سینه جوجه می شود .

اسید پانتونیک
مصرف میزان 20 میلی گرم اسید پانتونیک در هر کیلو گرم خوراک مرغ  تخمگذار باعث می شود جوجه  متولد شده از این مرغ های مادر قدرت زنده ماندن بالایی داشته باشند .

کمبود ویتامین A
اگر در دان مرغ تخم گذار که مرغ مادر از آن مصرف نموده کمبود ویتامین آ وجود داشته باشد باعث مرگ زود رس جنین در 48 ساعت اول جوجه کشی خواهد بود .

کمبود ویتامین D3
کمبود ویتامین دی 3 در خوراک مرغ مادر باعث نرمی استخوان جوجه های تازه متولد شده می شود .

کمبود ریپوفلاوین
همچنین کمبود ریبوفلاوین در دان مرغ باعث مرگ جنین در تخم مرغ در روز های 9 تا 14 و یا 17 تا 21 می شود . پیچیدگی پر جوجه و پیچیدگی انگشتان جوجه  از دیگر علائم کمبود ریبوملاوین در دان مرغ مادر است .

کمبود بیوتین
کمبود بیوتین در دان مرغ تخم گذار باعث می شود جنین های تازه تفریخ شده دچار خون ریزی زیر جلدی شوند .

نکات قابل توجه
انتقال ویتامین ها و مواد مغذی از دان مرغ مادر به تخم مرغ در مورد ویتامین آ خیلی بالا ، برای ریبوفلاوین و اسید پانتوتیک و بیوتین و ویتامین ایی بالا ، و در مورد ویتامین دی 3 متوسط و برای ویتامین کا ، تیامین و اسید فولیک پایین می باشد .

پر واضح است خوراک دهی مناسب به مرغ تخم گذار بر روی تعداد و کیفیت تخم نطفه دار تأثیر مستقیم دارد بنابراین دادن خوراک مرغ مناسب همواره از اهمیت ویژه ای در این تجارت پر سود دارد . گروه تولیدی خوراک دام و طیور با بیش از یک دهه سابقه فعالیت موفق در تولید خوراک طیور اماده ارائه بهترین خوراک مرغ تخم گذار با ضریب تبدیل فوق العاده بالا و بهترین آنالیز می باشد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مرغ تخم گذار خانگی در کجا باید نگهداری شود ؟
•  چطور میتوانیم دستگاهی مناسب برای جوجه کشی تهیه کنیم ؟!
•  مواد اولیه انرژی زا در تغذیه طیور
•  بهترین دستگاه جوجه کشی برای پرندگان زینتی
•  خرید دستگاه جوجه کشی در افغانستان
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان