فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

حداقل دمای قابل تحمل مرغ در زمستان

آیا مرغ در زمستان سردش می شود ؟

یافتن درجه حرارت مطلوب برای مرغ یکی از مواردی است که همیشه مورد توجه مرغداری های صنعتی و تمامی مرغدارانی که قصد دریافت راندمان بالای تخمگذاری از مرغ های خود دارند بوده است . تغییر درجه حرارت دما در فصول مختلف سال یک امر طبیعی است که مرغداری ها را بر آن داشته تا به تامین شرایط مناسب تخمگذاری مرغ ها به صورت مصنوعی بپردازند .

در زیر چند تصویر از شیوه ی گرم کردن سالن مرغداری یا مرغ خانگی مشاهده خواهید کرد.

 

لامپ مادون قرمز یا لامپ مادر مصنوعی

شما میتوانید برای گرم کردن لانه مرغ از لامپ مادر مصنوعی یا لامپ مادون قرمز استفاده نمایید . لامپ مادر مصنوعی به دلیل حرارت زیادی که تولید میکنند باید با فاصله استاندارد از پرنده قرار بگیرند که باعث سوختگی یا گرما زدگی مرغ نشوند. در سیم کشی و نصب لامپ مادون قرمز بسیار دقت نمایید لامپ مادر مصنوعی با حرارتی که تولید میکند احتمال اتصال برق یا خدایی ناکرده باعث آتشسوزی میشود .در سالن مرغداری از لامپ مادر مصنوعی  برای گرم کردن جوجه ها در کف سالن استفاده میشود.

برای خرید و مشخصات لامپ مادون قرمز ، لا مپ مادر مصنوعی ، کیلیک نمایید

برای گرم کردن لانه مرغ در زمستان میتوانید از این روش استفاده نمایید...

هیتر گازوئیلی یا هیتر برقی یا هیتر گازی

یکی دیگر از وسایل گرمایشی انواع هیتر میباشد. که شامل هیتر گازی ، هیتر گازوئیلی ، هیتر برقی میباشد انواع هیتر ها بیشتر برای سالن های مرغداری قابل استفاده میابشد هیتر  با استفاده از سوخت و انرژی برق گرما را به کل سالن انتقال میدهند . قدرت هیتر گازوئیلی نسبت به متراژ سالن متغیر میباشد. هیتر گازوییلی میتواند هم به صورت مخزن سر خود و هم میتواند به صورت هیتر مخزن جداگانه باشد. کمی قبل تراز هیتر های دست سازی استفاده میشد که از مخزن ابگرم کن های قدیمی و مشعل ساخته میشدند که بسیار خطر ناک بودند .در زمان نسب هیترگازی و  هیتر گازوئیلی  باید دقت نمایید شلنگ هیتر از جای ایمن عبور کند چه بسا بی دقتی در این موضوع باعث آتش سوزی های بسیاری شده است.

 

یکی از روشهای گرم کردن سالن مرغداری استفاده از هیتر میباشد...

هیتر تابشی

نوع دیگری از هیتر برای گرم کردن لانه مرغ . هیتر تابشی میباشد که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد یکی از مزیت های هیتر تابشی سادگی اجزای آن میباشد شما با کمی خلاقیت میتوانید خودتان یک هیتر تابشی بسازید مواد مورد نیاز هیتر تابشی مقداری ورق گالوانیزه چهار عدد تهویه پره فلز دو عدد المنت 500 وات و یک عدد ترموستات که از هیتر شما محافظت کند. این نوع هیتر بیشتر در سالنهای کوچک مورد استفاده قرار میگیرد در ساخت هیتر برای مرغداری بسیار دقت عمل داشته باشید هیتر بسیار خطرآفرین  است واحتمال آتشسوزی بالایی دارد.در نصب و راه اندازی هیتر ها بسیار دقت نمایید.بهترین روش برای گرم کردن مرغ در زمستان

 

شما میتوانید باساخت هیتر تابشی لانه مرغ خود را گرم نگه دارید

 

مورد بحث این مقاله بررسی حداقل دمای قابل تحمل مرغ در زمستان است و به پرسش آیا مرغ در زمستان سردش می شود نیز پاسخ خواهیم داد و در نهایت نکاتی را بیان خواهیم نمود که به واسطه آن ها می توانید تا حدی تخمگذاری مرغ را در فصل زمستان افزایش دهید .

 

مرغ ها پرندگانی هستند که تحمل سرمای زمستان را دارند و می توانند در دماهای پایین و یا حتی برف هم زنده بمانند ولیکن باید از مواردی که باعث آسیب رسیدن به مرغ می شود جلوگیری کنید . اما توجه داشته باشید که پایین امدن دما از یک محدوده 20 درجه باعث توقف یا کاهش تخم گذاری خواهد شد.

 

بیماری مرغ ها در زمستان

چه عواملی در زمستان باعث بیماری مرغ ها می شود

خیس شدن مرغ در زمستان باعث کاهش تخمگذاری مرغ و بیماری مرغ می شود ، وزش مستقیم باد به محل نگهداری مرغ می تواند باعث کاهش تخمگذاری مرغ و حتی بیماری مرغ در زمستان شود ، خیس بودن زیر پای مرغ نیز از دیگر عواملی است که احتمال کاهش تخمگذاری مرغ را در بر دارد و حتی می تواند باعث بیماری آن نیز باشد ، غذای کم و یا دارای پروتئین و انرژی پایین از دیگر عواملی است که می تواند برای مرغ ها در زمستان دردسر ساز شود و راندمان تخمگذاری آن ها را کاهش دهد و یا حتی باعث بیماری مرغ شود ، آبخوری و دانخوری مرغ تخمگذار نیز در زمستان مسئله بسیار مهمی است زیرا در صورتی که آبخوری مرغ و دانخوری مرغ خوب در اختیار مرغ تخمگذار نباشد روند دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن مرغ تخمگذار با مشکل رو به رو می شود و ...

 

خیس شدن مرغ در زمستان

مرغ تخمگذار را نباید در معرض مستقیم بارش باران و یا برف قرار دهید و وجود یک سر پناه حداقلی برای مرغ تخمگذار بسیار لازم و ضروری می باشد تا از خیش شدن مرغ در زمستان جلوگیری شود . اگر چنین اتفاقی برای مرغ افتاد فورا مرغ را خشک نمایید و از علائم آن آگاه شوید تا در صورت سرماخوردگی و یا بیماری فورا به دامپزشک مراجعه شود .

 

خیس بودن زیر پای مرغ در زمستان

حتما دقت داشته باشید تا زیر پاهای مرغ یا همان بستر مرغداری خیس نباشد و برای جوجه ها از رول کاغذی بستر استفاده کنید و همچنین برای مرغ بالغ می توانید از خاک اره ، پوشال چوب یا سبوس برنج استفاده نمایید . لازم به ذکر است ارتفاع بستر در زمستان باید افزایش یابد تا مرغ تخمگذار آسایش بیشتری داشته باشد .

 

خوراک مناسب مرغ تخمگذار در زمستان

از دیگر عوامل پر اهمیت در زمستان که باید بیشتر به آن توجه شود نوع تغذیه مرغ تخمگذار در زمستان است . مرغ تخمگذار برای افزایش پر و همچنین گرم نگهداشتن خود در زمستان به پروتئین و انرژی بیشتری نیاز دارد ، در ثانی کیفیت بالا تر خوراک مرغ در زمستان سبب فراهم شدن منابع کافی پروتئینی برای تخمگذاری بیشتر است ، بنابراین وجود یک دان مرغ تخمگذار با کیفیت بالا که بتواند این نیاز ها را برطرف کند بسیار مهم می باشد و نقش اساسی در مقاومت مرغ خواهد داشت .

گروه تولیدی خوراک دام و طیور عرضه کننده دان مرغ تخمگذار مخصوص زمستان می باشد که شما می توانید به آسانی چند کلیک ساده خرید دان مرغ تخمگذار مخصوص زمستان را از دام و طیور انجام دهید .

 

آبخوری و دانخوری مناسب مرغ تخمگذار در زمستان

بنا بر توضیحات ارائه شده درمورد دان مرغ تخمگذار مخصوص زمستان می دانیم که باید کیفیت دان مرغ تخمگذار در زمستان بیشتر شود و دان مرغ تخمگذار زمستانی باید از پروتئین و انرژی بیشتری برخوردار باشد تا بتواند نیاز های بدن مرغ تخمگذار را فراهم نماید و مرغ را برای تخمگذاری آماده کند ولی استفاده از دان مرغ تخمگذار باکیفیت به تنهایی جوابگو نیست بلکه باید دان مرغ را به صورتی در اختیار طیور قرار دهید که بتوانند با صرف کمترین انرژی مقدار مورد نیاز خوراک خود را مصرف کنند ، در اینجا استفاده از یک دانخوری مرغ مخصوص زمستان اهمیت پیدا می کند .

علاوه بر خرید دانخوری مرغ مخصوص زمستان باید به این نکته توجه داشته باشید که پرندگان برای جذب کامل مواد مغذی موجود در دان پرنده نیاز به مصرف آب بسیار زیادی دارند پس خرید آبخوری مرغ مخصوص زمستان نیز اهمیت پیدا می کند . از یخ زدن آب درون آبخوری مرغ جدا جلوگیری نمایید زیرا می تواند باعث ضرر های جبران ناپذیر شود ، از ریختن آب آبخوری کف سالن یا محل نگهداری مرغ جلوگیری نمایید و در صورت وقوع فورا اقدام به خشک نمودن آن نمایید ، آب سالم و تمیز را در اختیار طیور قرار دهید و به صورت مرتب ظرف آبخوری مرغ را بشویید .

 

جلوگیری از وزش باد مستقیم به محل نگهداری مرغ در زمستان

مرغ تخمگذار در زمستان باید دارای مکانی سر پوشیده نگهداری شود و نمی تواند در معرض هوای آزاد ، وزش باد ، باریدن برف و باران و ... قرار گیرد ، پس حداقل شرایط لازم برای نگهداری مرغ تخمگذار فراهم نمودن محلی محفوظ از بارش باران و برف ، وزیدن باد و ... می باشد که باید کف بستر محل نگهداری با خاک اره ، پوشال چوب و یا موارد مشابه به عمق حداقل 5 سانتی متر پوشانده شود .

 

مرغ تخمگذار بر خلاف پرندگان مهاجر و اکثر طوطی سانان ، تحمل بسیار بیشتری در مواجهه با تغییرات دمایی دارد و می تواند در دما های بسیار پایین زمستانی و حتی در مواقع برف و یخبندان در صورتی که محل نگهداری خشک و به دور از وزش باد داشته باشد زنده بماند ولی نگهداری مرغ تخمگذار در سرمای زمستان در پرورش های صنعتی اصلا مقرون به صرفه نیست زیرا روند تخمگذاری به شدت کاهش می یابد و حتی ممکن است قطع شود .

 

دام و طیور با بیش از یک دهه سابقه فعالیت همواره در تکاپوی یافتن روش هایی برای افزایش راندمان پرورش دهندگان خانگی و همچنین پرورش دهندگان صنعتی می باشد . شما می توانید با تماس با شماره 09133627304 در خصوص تجهیز سالن مرغداری و همچنین خرید دان مرغ مشاوره رایگان دریافت نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  جی اس ام جوجه کشی چیست و چگونه کار می کند؟
•  کرچ شدن مرغ چیست و چگونه است؟
•  خرید قفس بلدرچین با کیفیت
•  راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی صنعتی
•  دستگاه پرکن مرغ و بلدرچین
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان