فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

تجهیزات عمومی مورد نیاز در سالن مرغداری ها

تجهیزات مورد نیاز در سالن مرغداری ها

در تجهیزات مرغداری ها با توجه به هدف نگهداری مرغ تجهیزات متفاوتی نیاز است اما به طور کلی، وسایل مورد نیاز  به دو دسته تقسم می شوند : 1- تجهیزات اصلی که با نام تجهیزات محرک نیز شناخته می شوند . 2- تجهیزات جانبی


تجهیزات محرک در سالن های مرغداری
این تجهیزات شامل موارد زیر می باشند :
1 – دانخوری
2 – آبخوری
3 – وسایل گرم کننده
4 – دستگاه مادر مصنوعی
5 – رطوبت سنج
6 – دماسنج
8 – تایمر
در لیست وسایل محرک  مورد نیاز در مرغداری ها ، آبخوری و دان خوری، اهمیت بیشتری دارند ، به طوریکه  فراهم آورن تعداد مناسب از آنها در افزایش تعداد پرنده ها و کیفیت تخم و گوشت پرنده ها  تاثیر گذار است . 


دانخوری :

همانطور که قابل پیش بینی است ، میزان خوراک موجود در جیره غذایی طیور نقش بسزایی در تولید داشته و بخش زیادی از هزینه ها را در بر میگیرد ، در نتیجه نحوه پخش مواد غذایی در سالن های مرغداری اهمیت ویژه ای خواهد داشت . به طور کلی دو نوع دانخوری دستی و دانخوری اتوماتیک برای تامین دان در سالن های مرغداری وجود دارد .
معمولا در طول پرورش جوجه در مرغداری ها در ابتدا از ساده ترین نوع دانخوری که همان دانخوری بشقابی می باشد استفاده می کنند ، و بعد از مدتی مشخص ( بعد از یک هفته ) که جوجه ها رشد لازم را داشتند ، نوع دانخوری را تغییر می دهند .

استفاده از دانخوری مناسب میتواند با تاثیر مستقیم در کاهش اتلاف خوراک طیور هزینه ها را کاهش داده ، همچنین قابلیت شست و شوی دانخوری ها میتواند در میزان دان مصرفی طیور تاثر گذار بوده و میزان آن را افزایش دهد و در همین راستا احتمال بروز بیماری در مرغ ها را کاهش داده و راندمان گله را بالا ببرد . 

آبخوری :

مشابه دانخوری طیور، آبخوری طیور نیز دو نوع آبخوری دستی و آبخوری اتو ماتیک دارد که در تجهیزات مرغداری ها به کار می رود .


از انواع آبخوری های دستی می توان موارد زیر را نام برد :
آبخوری های دستی ناودانی
آبخوری های دستی کله قندی


همچنین به مواردی چون موارد زیر میتوان در زمینه آبخوری های اتوماتیک اشاره کرد :

آبخوری جامبو
آبخوری نیپل


به طور کلی بهرین و به صرفه ترین نوع آبخوری ، آبخوری قطره ای می باشد که به ازای هر 10 تا 15 پرنده یکی از آن ها نیاز است .


دستگاه مرغ مادر مصنوعی :

یکی از وسایل مورد نیاز پرورش جوجه ، دستگاه مادر مصنوعی می باشد . از انواع  این دستگاه می توان به نوع نفتی ، برقی و گاز سوز اشاره کرد . ساده ترین نوع این دستگاه از دو بخش تشکیل شده است : 1 –قسمت چتر مانند با اندازه حداقل 90 سانتی متر   2-  منبع تولید حرارت که در زیر چتر قرار دارد
نحوه ی کارکرد دستگاه مرغ مادر به گونه ای است  که ، حرارت دستگاه بعد از روشن کردن آن با بالا و پایین بردن و با بهره گیری از یک دماسنج تنظیم می شود . به طور معمول ظرفیت دستگاه مرغ مادر مصنوعی ، 200 عدد جوجه به ازای هر دستگاه می باشد .


دماسنج :

از وسایل ضروری مورد نیاز در سالن های مرغداری ، دماسنج می باشد . دماسنج های مورد استفاده در سالن های مرغداری داری دو نوع می باشد 1-  دماسنجی معمولی که وظیفه ی نمایش دمای هوای سالن را دارد . 2-  دماسنج ماکزیمم ، مینیمم که  علاوه بر نمایش  دمای هوای لحظه ای سالن ، حداقل و حداکثر دما در ساعات گذشته را نیز نمایش می دهد  .
نکته ی مهم در استفاده از دماسنج در سالن های مرغداری محل نصب آن می باشد ، دماسنج حتما  باید در محدوده حضور  پرنده در سالن  قرار داده شود.


رطوبت سنج :

یکی دیگر از تجهیزات لازم در سالن های پرورش طیور ، رطوبت سنج می باشد . رطوبت سنج دستگاهی ارزان قیمت بوده و  میزان رطوبت موجود در هوا را مشخص می کند .


تجهیزات جانبی در سالن های مرغداری
تجهیزاتی مانند فرغون ، جارو ، سطل ، بیل ، سرتاس و شن کش از وسایل دیگر مورد نیاز در محیط مرغداری های صنعتی  است که در زمره تجهیزات جانبی قرار می گیرند .


گروه تجاری دام و طیور با هدف حذف واسطه ها در حوزه تامین تجهیزات پرورش دام و طیور ، انواع تجهیزات مورد نیاز مرغداری ها را با نازل ترین قیمت و با قیمت درب کارخانه در اختیار خریداران قرار می دهد .

خریداران می توانند با مراجعه به بخش محصولات سایت دام و طیور محصولات متنوع ارائه شده توسط این گروه تجاری را در کوتاه ترین زمان ممکن مشاهده کرده و انتخاب خود را انجام دهند .

> توسط مولوی
  سلام تمامی تجهیزات مرغداری خودم رو از سایت شما تهیه کردم و از تمام تجهیزات مرغداری اععم از دانخوری اتوماتیک ،آبخوری اتوماتیک مرغ و... بسیار راضی هستم.
> پاسخ مدیریت :
بسیار خرسندیم که توانسته ایم رضایت شما مشتری گرامی رو در خصوص تجهیزات مرغداری جلب کنیم
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  ضمانت اصالت محصولات فروشگاه دام و طیور
•  بهترین رژیم غذایی برای سگ ها چیست
•  خرید دستگاه جوجه کشی اتوماتیک
•  راه های افزایش شیر گاو | کنسانتره گاو شیری
•  دان مرغ تخمگذار باکیفیت = تخم مرغ باکیفیت
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان