فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

دانخوری و آبخوری پرورش دهندگان دام و طیور

دانخوری و آبخوری مناسب پرورش دام و طیور

دانخوری ها و آب خوری ها را میتوان یکی از اساسی ترین و مهمترین نیاز پرورش دهندگان طیور بعد از متولد شدن جوجه ها از دستگاه جوجه کشی دانست .

 

دانخوری ها و آبخوری های  طیوری که مناسب سالن  پرورش طیور هستند چگونه می باشند ؟

 این دانخوری و آبخوری ها را میتوان به دو دسته تقسیم کرد که این دسته ها عبارت اند از :

 دسته اول آبخوری و دانخوری اتوماتیک هستند .

دسته دوم این دانخوری و آبخوری غیر اتوماتیک هستند .

 

برای ایجاد نشدن مشگل برای دانخوری و آب خوری های  اتوماتیک  خود باید نصاب حرفه ای و خِبره را برای نصب کردن دانخوری و آب خوری  خود بیاورید . زیرا سیستم دانخوری و آب خوری اتوماتیک به گونه ای هست که هر فردی توانایی نصب کردن  آن ها را ندارد .

 

اگر دانخوری و آب خوری برای سالن مرغداری خود خریداری کرده اید و یا حتی در فکر خرید دانخوری و آبخوری برای سالن های بزرگ  خود هستید فقط  کافی است با گروهی  مناسب که متخصص نصب دانخوری و آب خوری هستند ارتباط برقرار کنید که شرکت پرتو دانه سیمرغ این کار را برای شما انجام می دهد  و گروهی را به سالن پرورش مرغ و خروس شما می فرستده تا کالاهای شما را نصب کرده و مشگلات شما را حل نمایند.

 

عملکرد و معرفی دانخوری های اتوماتیک :

آیا میدانید معروف ترین نوع دانخوری اتوماتیک چیست ؟ برای کسب اطلاعات کافی در رابطه با دانخوری اتوماتیک لازم است تا انتهای این متن را مطالعه کنید .

کاربردی ترین و مشهور ترین نوع دانخوری اتوماتیک طیور دانخوری بشقابی است. 

عملکرد دانخوری بشقابی چگونه است ؟ این گونه است که بصورت یک خط کشیده از اول تا آخر سالن با فاصله های مناسب  قرار داده میشود و در آخر خط  نیز یک مخزن قرار میگیرد که دان ها توسط فنر مخصوصی به داخل دانخوری ها وارد میشوند .

مخز دان ( هاپر ) در ابتدای خط دانخوری اتوماتیک قرار می گیرد . و در آخر خط دانخوری اتوماتیک سنسوری مخصوص قرار گرفته که علت وجود داشتن این سنسور این است که بلافاصله بعد از پر شدن بشقاب های دانخوری از انتقال غذای ویژه دام و طیور  به دانخوری ها به طور خودکار متوقف می نماید .

تنها کاری که نیاز هست شما انجام دهید ریختن دان در مخزن مخصوص دانخوری می باشد و راه اندازی دستگاه با زدن دکمه شروع سیستم تا به صورت اتوماتیک دستگاه شروع به کار نماید و دان ها را درون بشقاب ها بریزد .

 

برای راه اندازی خط دانخوری اتوماتیک به موارد  زیر نیازمندید :

هاپر : در ابتدای خط دانخوری شما یک منبع وجود دارد که نام آن منبع هاپر می باشد که از جنس هایی به نام گالوانیزه و یا پلی ایتیلن است.

موتور و گیربکس : مسئولیتی که دارد منتقل کردن فنر در درون لوله دانخوری میباشد.

تابلو برق : طریقه عمل کرد این محصول این گونه است که خط دانخوری را قطع و وصل می کند. و حتی خود شخص هم توانایی قطع و وصل کردن تابلو برق را دار و دارای تایمر نیز هست.

وینچ : این کالا فاصله دانخوری را از زمین تنظیم می نماید . هنگامی که پرندگان شما یک یا چند روز دارند فاصله دانخوری از زمین بسیار کم است زیرا پرنده توانایی خوردن دان را داشته باشید و با تکامل یافتن پرندگان و بزرگ تر شدنشان فاصله دانخوری از زمین بیشتر میشود.  

سنسور مخصوص : سنسور مخصوص در آخر خط دانخوری جای دارد و هنگامی که بشقاب دانخوری از غذای مورد استفاده پرندگان پر شده است به صورت خودکار غیر فعال می شود .

 

چگونه قیمت خط دانخوری را حساب کنییم ؟

محصولات مورد نیاز خط دانخوری چیست ؟ محصولات لازم برای یک خط دانخوری عبارت است از :

هاپر ، موتور و گیربکس ، سنسور کنترل دان ، تابلو برق و وینچ .

قابل توجه کاربران عزیز میزان اندازه خط دانخوری شما مهم نمی باشد و قیمتی که این کالا ها دارند یکسان  است.

و برای هر متری از دانخوری قیمتی تعیین شده حساب میگردد . شما برای این که خط دانخوری را درست نمایید ابتدا باید محصولاتی که در اول این مطلب  نام برده ایم را کامل تهیه نمیایید  ( برای خرید این محصولات به فروشگاه تجهیزات دام و طیور مراجعه فرمایید ) و برای هر متر مربع از خط دانخوری قیمتی معیین حساب می نمایید.

 

هزینه نصب دانخوری :

لازم به ذکر است که اگر اندازه طول خط  دانخوری شما بالا باشد برای نصب کالا ها هزینه ای پرداخت نمی نمایید و نصب برای شما رایگان خواهد بود . اما اگر طول اندازه خط دانخوری شما کم باشد هزینه از شما دریافت میگردد .

 

معرفی آب خوری نیپل

معروف ترین و کاربردی ترین آبخوری چیست چه نام دارد و کاربردش چیست ؟ آبخوری نیپل معروف ترین و به روز ترین آّب خوری اتوماتیک می باشد . استقبال مردم در کل دنیا نشان داده است که آبخوری نیپل بهترین و منحصر به فرد ترین آب خوری اتوماتیک می باشد . و حتی میتوان گفت آبخوری نیپل را با خط دانخوری تشبیه نمود  و این محصول نیز تجهیزاتی کامل برای هر خط آ بخوری دارا است و این شباهتش با خط دانخوری می باشد و برای هر میزان از خط آب خوری مبلغی جدا باید پرداخت نمایید.

 

کالا هایی که برای یک خط آبخوری نیاز میباشد :

وینچ : در کنترل ارتفاع خط آبخوری نقش دارد و همانند دانخوری عمل می نمایید یعنی با بزرگ تر شدن جوجه مرغ های شما میزان فاصله اش از زمین تغییر می نماید. 

فیلتر : هر خط آبخوری نیاز به فیلتر دارد زیرا برای توصیه کردن آب کاربرد دارد. 

فشار شکن : برابر کردن فشار آب در کل طول خط آب خوری اتوماتیک وظیفه فشار شکن می باشد .

 

طبق گفته های قبلی شما مخاطبان عزیز متوجه شدید که  شما به یکسری از امکانات برای  خط آبخوری نیازمند هستید ( همان وینج ، فیلتر و فشار شکن که در رابطه اش توضیح داده شده است ) که برای هر خط آبخوری به صورت مجزا در نظر گرفته میشود و میزان طول آن ملاک نمی باشد و بعد مبلغ خود خط آبخوری متر در نظر گرفته می شود و آگاه شدید که هر چه متراژ بیشتر باشد هزینه نصب برای شما رایگان خواهد بود و اما اگر خط آبخوری شما کوتاه باشد هزینه از شما دریافت خواهد شد.

 

نحوه عملکرد آبخوری جامبو :

آبخوری اتوماتیک انواع مختلفی دارد که آبخوری جامبو یکی از این انواع آبخوری ها میباشد که ویژگی مثبت این آبخوری این است که  نیاز به نصب کردن ندارد و کار کردی بسیار ساده را به خود اختصاص داده است و تنها کاری که نیاز است شما انجام دهید آبخوری را در محلی که قرار است مرغ و خروس پرورش دهید در محلی مناسب جایی گزاری کنید و شیلنگ مخصوص آبخوری را به جایی که محل اتصال شیلنگ می باشد متصل گردانید و این ویژگی این آبخوری را از آبخوری های دیگر متمایز میکند و امتیاز زیادی به این آب خوری می دهد .

از این رو هر زمان که  دیگر آب در آبخوری نباشد  به طور خودکار از آب پر می شود و نیازی به نگرانی صاحب دام و طیور و رفت آمد زیاد برای پر کردن ظرف های آب نمی باشد . پیشنهادی که ما برای سالن های که حرفه ای زیاد در این زمینه ندارند  و نیمه صنعتی هستند این است  که از آبخوری جامبو را مورد استفاده قرار دهند زیرا مناسب ترین و بهترین آب خوری برایشان می باشد .

 

نحوه کارکرده دانخوری پره ای :

دانخوری پره ای مناسب چه نوع سالن هایی است ؟ سالن هایی که تازه وارد این حرفه شده اند و کاملا این حرفه را نیاموخته اند  بهتر است از این نوع دانخوری استفاده کنند.

دانخوری پره ای چگونه کار میکند ؟ دان را درون  دستگاه وارد می کنیم و هنگامی که  مرغ و خروس در حال استفاده از دان ها هستند به صورت اتوماتیک  به محفظه ای که در پایین دانخوری قرار دارد ریخته می شود . پس نیازی نیست نگران غذای طیور خود  باشید زیرا همیشه یک لایه ای از دان در ظرف مرغ و خروس قرار دارد .


پرنده هایی کوچک مانند بلدرچین و ... چه دانخوری برایشان مناسب می باشد :

میتوان عملکرد این نوع دانخوری را شبیه به دانخوری پره ای دانست . حال چرا  این دو نوع دانخوری را با یکدگر تشبیه میکنیم به این دلیل که دان های مورد نیاز و با کیفیتی که برای دام های خود استفاده می کنید را باید از بالای دستگاه به داخل دستگاه دانخوری وارد کنید و نیازی به داشتن استرس در زمینه نبود دان در بشقاب زیر دانخوری نمی باشد به این علت که بعد از این که مرغ و خروس و جوجه و یا هر نوع پرنده ای دیگر دان هایشان را بخورند به صورت اتوماتیک دان ها به پایین می آید و درون  ظرف دانخوری ریخته می شود و جوجه ها قادر به خوردن دان ها می باشند.

حال یک تفاوتی بین دانخوری بلدرچین و دانخوری پره ای میب اشد از نظر شما این تفاوت در چه چیزی میتواند باشد ؟ بله درست است در سایزشان دانخوری بلدرچین کوچک تراز دانخوری پره ای  است.

 

آبخوری کله قندی چیست ؟ 

از آن جایی که آبخوری کله قندی انواع مختلفی دارد و تنوع زیادی دارد برای هرنوع پرنده ای هم به طور مختلف می باشد و سه سایز و اندازه مختلف نیز دارد :

آبخوری سه لیتری : برای مرغ ها مناسب می باشد .

آبخوری یک و نیم لیتری : برای جوجه مرغ های تازه متولد شده و بلدرچین بزرگ قابل استفاده می باشد .

آبخوری یک لیتری : قابل استفاده برای بلدرچین های تازه از دستگاه جوجه کشی خارج شده .

 

حال اگر قصد خرید دارید میتوانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد آبخوری های متنوع مثل خروس ، مرغ ، بوقلمون ، و… فقط کافی است با تیم پشتیبانی دام و طیور تماس بگرید تا ما شما را راهنمایی کنیم . لازم به ذکر است همواره شما می توانید با مراجعه به بخش آبخوری و یا بخش دانخوری فروشگاه دام و طیور اقدام به بررسی مشخصات و یا خرید آبخوری و یا خرید دانخوری مورد نیاز خود نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین غذای جوجه چه چیزی است ؟
•  آبخوری و دانخوری مرغ را از کجا بخریم ؟
•  ضروری ترین ویتامین های مورد نیاز بلدرچین
•  آشنایی با دانخوری و آبخوری در پرورش مرغ محلی
•  آشنایی با تجهیزات دانخوری مرغداری
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان