فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

پرورش بوقلمون

هزینه پرورش بوقلمون چقدر است ؟

در این مقاله از دام و طیور می خواهیم راهنمایی های لازم در خصوص سرمایه لازم و وسایل و تجهیزات لازم  برای پرورش بوقلمون را در اختیار شما بگذارد و بررسی های لازم جهت اگاهی در خصوص اینکه ،ایا پرورش بوقلمون دارای سود می باشد یا خیر؛ انجام دهد.

 

پرورش بوقلمون 

یکی از مواردی در پرورش بوقلمون اهمیت بسیاری دارد، داشتن واحد جوجه کشی بوقلمون می باشد و ما حتما در کنار در کنار مزرعه ی پرورش بوقلمون به دستگاه جوجه کشی بوقلمون نیاز داریم و در طول پرورش باید از  انواع نژادهای بوقلمون ها و بیماری های بوقلمون ها اگاهی داشته باشید و نگذارید بوقلمون ها بیمار شوندتا متحمل ضرر نشوید.

 

سرمایه لازم جهت پرورش بوقلمون 

سرمایه‌ی اولیه پرورش بوقلمون بستگی به تعداد بوقلمون های است که می خواهید پرورش دهید به عبارتی هرچه کار شما وسعت بیشتری داشته باشد سرمایه بیشتری نیاز است. سالن و زمین بزرگ تر هزینه اماده سازی سالن بیشتر خواهد بود و تجهیزات بیشتری نیاز دارد و مقدار جیره غذایی بیشتری  نیاز استو در نهایت سود بیشتری کسب می کنید . 

 

مکان مورد نیاز برای پرورش بوقلمون ها

مکان مورد نیاز برای پرورش بوقلمون ها به مکانی به مساحت 500 متر مربع نیاز خواهید داشت البته هر چه فضا بزرگتر باشد صرفه اقتصادی بیشتری دارد یعنی در ازای هر سه بوقلمون یک متر مربع نیاز است. و مکان مورد نیاز باید دارای اب و گاز و برق شهری باشد و به جاده اصلی شهر نزدیک باشد تا تامین مواد اولیه و ارسال محصولات به راحتی امکان پذیر باشد و بهتر از این مکان از مناطق مسکونی فاصله مناسبی داشته باشد تا بوی نامطبوع  بوقلمون ها همسایگان را اذیت نکند.

 

تجهیز نمودن سالن پرورش بوقلمون ها

درجه حرارت سالن باید 15 تا 16 درجه سانتیگراد باشد . رطوبت 50 تا 60 درصد باشد ، شرایط تهویه سالن بسته 0.03 مترمکعب در دقیقه با فشار  0.5 سانتی متر به ازای هر کیلو گرم باشد ، میزان هوای لازم برای هر کیلو گرم وزن در سالن 4 تا 7 متر مکعب در ساعت است ، مدت روشنایی در در 4 هفته اول 24 ساعت و سپس کاهش در طول 3 روز به 12 یا 14 ساعت برای هر متر مربع است . برای گرم کردن بوقلمون ها در زمستان نیاز به هیتر های بزرگ مخصوص گلخانه است و در فصل تابستان نیاز به تهویه و خنک کنندهای قوی می باشد ، تهیه جیره های غذایی ، اماده سازی سالن های مخصوص جوجه ها یک روزه تا یک هفته ای ، اتاق مخصوص بوقلمون های گوشتی ، اتاق مخصوص بوقلمون های تخم گذار است. البته نوع هدف شما در نحوه اماده سازی سالن تاثیر گذار خواهد بود و به طور کلی : فن های تهویه ، هیترهای گرمایشی ، دستگاه جوجه کشی ، لامپ های روشنایی ، لامپ های مادر مصنوعی ، دانخوری ، ابخوری ، دماسنج و رطوبت سنج ، لوله کشی اب ، مخزن اب، پوشال یا خاک اره؛ نیاز است  .

 

دستگاه جوجه کشی بوقلمون

هنگام خرید دستگاه های جوجه کشی باید چند نکته رارعایت کنید : اول اینکه باید دارای سیستم های تامین رطوبت ، دما ، تهویه ، چرخش تخم ها باشد تمام این موارد باید به صورت اتوماتیک توسط خود دستگاه انجام شود و دستگاه حتما باید گارانتی داشته باشد ، دستگاه حتما دارای برق اضطراری باشد زیرا دما و رطوبت دو عامل بسیار مهم هستند و توسط برق کنترل می شود قطعی برق به مدت چند ساعت می تواند باعث مرگ جوجه ها شود . بدنه دستگاه جوجه کشی باید ضد زنگ باشد و حتما این بدنه باید عایق دما و رطوبت  باشد و از بدنه ایی استفاده کنید که دارای طول عمر بالایی باشد بدنه ی PCV مناسب خواهد بود و دستگاه قبل از استفاده باید حتما ضدعفونی شود و بعد از ان تخم ها درون دستگاه قرار گیرد .

 

جوجه کشی بوقلمون

برای جوجه کشی طبیعی از بوقلمون ها باید مکانی خلوت و ساکت برای مادارن فراهم سازید تا بدون هیچ گونه دغدغه ای به مدت 28 تا 30 روز بر روی تخم ها بخوابند و پس از یکماه تخم ها را تبدیل به جوجه می کنند که در طول این دوره یک ماهه بنا به هر دلیلی امکان شکستگی و یا خوردگی تخم ها توسط بوقلمون ها وجود خواهد داشت . شما در طول این مدت باید مرتبا بوقلمون های مادر تغذیه نمایید  تا برای یافتن اب و و غذا با نگهداری بوقلمون‌های مادر در رابطه با مدت،  فرم و هزینه نگهداری به هیچ وجه قابل مقایسه نیست . در هر صورت هزینه نگهداری بوقلمون ها تاثیر بسزایی بر روی قیمت تمام شده جوجه ها خواهد داشت . اما در صورت استفاده از دستگاه های جوجه کشی هیچ هزینه ای  جز هزینه برق نخواهید پرداخت و برای جلوگیری از کرچ شدن بوقلمون ها بر روی تخم باید تخم ها راروزانه از لانه خارج سازید . کرچ شدن بوقلمون بر روی تخم به معنای قطع تخم گذاری او تا پایان جوجه کشی و بزرگ کردن جوجه ها خواهد بود.

 

سود پرورش بوقلمون

سود حاصل از پرورش بوقلمون ها بستگی به عوامل مختلفی دارد این عوامل شامل : تعداد بوقلمون های مادر ، تعداد تخم ها ، مساحت مکان ،  سرمایه اولیه و تجهیزات دارد اما طبق امادرو دادهای گذشته  با یک مکان کوچک برای پرورش بوقلمون ها ، سودی حدود 80 میلیون را ایجاد می کند ولی تمامی سود بستگی به تعداد جوجه ها و بوقلمون ها دارد و در نهایت هر مقدار میزان هزینه را کاهش یابد قطعا میزان سود بیشتری کسب کنیم .

 

وب سایت دام و طیور می تواند در خصوص پرورش بوقلمون ها و خرید دستگاه های جوجه کشی راهنمایی های لازم را انجام دهد، پس برای کسب و کار بهتر همراه ما باشید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  نکات کلیدی برای تغذیه جوجه و مرغ
•  بهترین کارخانه دستگاه جوجه کشی
•  اهمیت سنسور در دستگاه های جوجه کشی
•  مشخصات دستگاه جوجه کشی 126 عددی دماوند
•  قیمت آبخوری جوجه یکروزه
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان