فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نحوه استفاده از دستگاه جوجه کشی

آموزش کار با دستگاه جوجه کشی

مطلب مورد بحث در این مقاله کاربردی درمورد دستگاه جوجه کشی و بیشتر حول محور نحوه استفاده از دستگاه جوجه کشی می باشد و نکات لازم را در خصوص آموزش کار با دستگاه جوجه کشی بیان می نماید .

دستگاه جوجه کشی به وسیله ای گفته می شود که بتوان از آن برای ایجاد شرایط مصنوعی مطابق با شرایطی که پرنده مادر در زمان جوجه کشی برای تخم نطفه دار خود فرآهم می آورد استفاده نمود . نکته حائز اهمیت در استفاده از دستگاه جوجه کشی دانستن نکات مهمی نظیر دانستن شرایط دمایی و رطوبت هوای مناسب جوجه کشی تخم نطفه دار مورد نظر یا نحوه استفاده از ماشین جوجه کشی است .


دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی را با نام های بسیار مختلفی نظیر ماشین جوجه کشی ، انکوباتور و ... می شناسند . نکته ای که درمورد همه ماشین های جوجه کشی یکسان است برآورده کردن شرایط لازم جوجه کشی است که این شرایط بین همه انواع پرندگان یکسان است . دما ، رطوبت ، تهویه هوا و چرخش تخم نطفه دار چهار شرط اساسی برای یک جوجه کشی موفق است .


نکاتی که باید قبل از استفاده از دستگاه جوجه کشی بدانید :

خرید تخم نطفه دار را از مراکز معتبر فروش تخم نطفه دار که در نزدیکی محل سالن جوجه کشی شما هستند و دارای پرندگان مادر سالم با تغذیه مناسب اند انجام دهید و به این نکته توجه کنید که دور شدن مسافت می تواند تاثیر بسیار مخربی بر روی تخم نطفه دار شما داشته باشد پس به هیچ وجه خرید تخم نطفه دار را از شهر های دور انجام ندهید .

سعی کنید تخم نطفه دار خود را از گله هایی خریداری نمایید که تعداد نر گله آن ها زیاد باشد تا احتمال نطه دار شدن تخم را بالا ببرد .

تعداد پرنده های ماده موجود در گله ای که از آن اقدام به خرید تخم نطفه دار کرده اید را بپرسید و اگر تعداد تخم نطفه دار تحویلی به شما به تناسب با پرندگان مادر بیشتر بود به کهنه بودن تخم نطفه دار پی ببرید و از خرید تخم نطفه دار قدیمی که درصد جوجه دراوری کمتری دارد پرهیز کنید .

از خرید تخم نطفه دار دارای شکل های نامتارن و یا دارای شکستگی و زدگی خودداری نمایید .

تخم نطفه دار طیور را قبل از قرار دادن آن ها در دستگاه جوجه کشی در دمای 15 درجه سانتی گراد نگهداری نمایید .

حتما تخم نطفه دار را پیش از قرار دادن در ماشین جوجه کشی به درستی ضد عفونی کنید تا از وجود هر گونه بیماری روی پوسته تخم نطفه دار که بتواند سبب آلوده شدن گله شود جلوگیری کنید .

دستگاه جوجه کشی را در سالنی قرار دهید که دمای متعادل بین 20 الی 25 درجه سانتی گراد داشته باشد .

دستگاه جوجه کشی را از دیوار فاصله دهید و اطراف دستگاه جوجه کشی را باز بگذارید ، چک کنید سالنی که دستگاه جوجه کشی در آن قرار داده شده حتما دارای تهویه مناسب باشد و نور مستقیم خورشید به دستگاه جوجه کشی نتابد .


نکاتی که باید حین جوجه کشی بدانید :

روشن نمودن دستگاه جوجه کشی 24 ساعت قبل از شروع فرایند جوجه کشی یکی از موارد حائز اهمیت در جوجه کشی می باشد .

انتخاب تخم نطفه دار مناسب برای قرار گیری در دستگاه جوجه کشی ، از بین تخم نطفه دار موجود اولویت را برای تخم مرغ های با اندازه عادی و دارای شرایط نرمال قرار دهید . تخم نطفه دار زیاد از حد بزرگ ، تخم نطفه دار زیاد از حد کوچک و یا دارای پوست آسیب دیده احتمال کمتری برای جوجه دراوری به نسبت به تخم نطفه دار عادی دارد .

رطوبت دستگاه جوجه کشی را مرتبا چک کنید و اجازه ندهید میزان رطوبت از حد مورد نیاز تخم نطفه دار موجود در دستگاه جوجه کشی کمتر شود .

چرخش تخم نطفه دار یکی از مهم ترین عوامل در جوجه کشی می باشد که در صورتی که به روش صحیح و ریتمیک انجام نگردد باعث بروز مشکلاتی خواهد شد .

نطفه سنجی یکی از مواردی است که باعث کشف و جلوگیری از آسیب رساندن عامل مشکل به تخم نطفه دار خواهد شد بنابراین سعی کنید حداقل در دو مرجله نطفه سنجی از تخم نطفه دار مورد استفاده در دستگاه جوجه کشی ارزان را انجام دهید .

هچ خوب در جوجه کشی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بنابراین سعی کنید دستگاه جوجه کشی را در شرایط مناسب خود برای هچ تخم نطفه دار طیور در زمان مناسب هچ قرار دهید تا به راندمان بهتر دست پیدا کنید .

جوجه های هچ شده را در مکانی قرار دهید که بتوانید دمای آن را به وسیله لامپ های مادر ثابت کنید تا از تلفات جلوگیری کنید .


شما می توانید دستگاه جوجه کشی مورد نیاز خود را با گارانتی اصل شرکتی از وب سایت دام و طیور به قیمت کارخانه و ارسال رایگان تهیه کنید . بدیهی است کارشناسان فنی تیم فروش دستگاه جوجه کشی وب سایت دام و طیور آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص خرید دستگاه جوجه کشی اصل با گارانتی شرکتی معتبر می باشند .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  توضیحات مهم درباره خوراک سالم برای گربه ها
•  انواع دانخوری تغذیه و خوراک دهی
•  معرفی دانخوری اتوماتیک کبوتر
•  بررسی تخصصی امکانات دستگاه جوجه کشی 1008 تایی اسکندری
•  ویژگی ها و خصوصیات قفس بلدرچین استاندارد
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان