فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

اصول جوجه کشی و پرورش شترمرغ

خرید دستگاه جوجه کشی شترمرغ و پرورش شتر مرغ

پرورش شتر مرغ یکی از سود آور ترین روش های پرورش می باشد که می توان به دو روش مختلف آن را انجام داد روش اول جوجه کشی شتر مرغ به روش طبیعی و پرورش شتر مرغ و روش دوم جوجه کشی شتر مرغ با دستگاه جوجه کشی شتر مرغ و پرورش شترمرغ . استفاده از روش طبیعی برای پرورش شترمرغ ، صرفه اقتصادی برای پرورش به منظور سود آوری ندارد و بیشتر در پروش های خانگی و روستایی مورد استفاده قرار می گیرد ، ولیکن جوجه کشی شتر مرغ به روش مصنوعی و پرورش آن که مورد بحث این مقاله می باشد دارای سود آوری بسیار بالا در صورت رعایت اصول جوجه کشی و پرورش شترمرغ است .

 

تخم شتر مرغ خوب باید چگونه باشد ؟

سعی کنید تخم شتر مرغ را از شهر خود خرید نمایید . تخم شتر مرغ حتی اگر با کیفیت هم باشند و حتی اگر از یک فروشگاه معتبر خریداری شده باشد می تواند در اثر مسافت ها ارزش خود را از دست بدهد .

مطمعن شوید گله مولدی که از آن تخم شتر مرغ نطفه دار برای جوجه کشی شترمرغ می گیرید سلامت کامل داشته باشند .

تغذیه گله مولد را قبل از دوره تخمگذاری و جفت گیری مورد توجه بیشتری قرار دهید تا تخم های نطفه دار شتر مرغ دارای کیفیت بالاتری باشند و تمامی موراد مورد نیاز نطفه شتر مرغ درون تخم شتر مرغ را تا بیرون آمدن از تخم نطفه دار فرآهم آورد .

از تخم شترمرغ خونی شده استفاده نکنید زیرا ممکن است شتر مرغ مادر دارای بیماری باشد و آن را از طریق تخم نطفه دار به شتر مرغ فرزند منتقل نماید .

شتر مرغ ها بیشتر عصر ها تخم می گذارند بنابراین سعی کنید در همان زمان تخم گذاری آن ها اقدام به جمع آوری تخم شتر مرغ نمایید .

تخم نطفه دار را حتما در مکانی نگهداری نمایید که قابل ضد عفونی شدن باشد و از قبل آن را ضد عفونی نمایید .

بررسی نمایید که تخم نطفه دار جمع آوری شده دارای شکستگی نباشد .

تخم نطفه دار را بررسی کنید تا دارای شکل نافرم و مشکلی نباشد .

تخم نطفه دار را در دمایی بین 15 درجه سانتی گراد الی 20 درجه سانتی گراد نگهداری نمایید .

 

خرید دستگاه جوجه کشی شتر مرغ :

استفاده از دستگاه جوجه کشی با کیفیت مناسب جوجه کشی شترمرغ یک اصل مهم در جوجه کشی پرنده خاص و پر ارزش می باشد . بنابراین خرید دستگاه جوجه کشی شتر مرغ و پرورش شترمرغ مستلزم صرف زمان برای یافتن بهترین دستگاه جوجه کشی شتر مرغ است . جوجه کشی شتر مرغ به دلیل بزرگی این پرنده نیازمند استفاده از دستگاه جوجه کشی مخصوص شترمرغ است که باعث شود راندمان دستگاه جوجه کشی به حداکثر برسد .

 

علاوه بر اهمیت نوع دستگاه جوجه کشی شتر مرغ بهتر است نکات ذیل را در جوجه کشی از تخم نطفه دار شتر مرغ رعایت کنید تا به راندمان بهتری دست پیدا نمایید :

کف زمین مکانی که دستگاه جوجه کشی شتر مرغ در آن قرار دارد صاف و هموار باشد .

تهویه هوا به درستی در محیطی که دستگاه جوجه کشی شتر مرغ در آن قرار دارد انجام شود .

دمای محیط متناسب با دمای دستگاه جوجه کشی باشد .

از قرار دادن تخم شتر مرغ با دمایی بسیار پایین تر در دستگاه جوجه کشی خودداری نمایید تا از شوک دمایی به تخم نطفه دار جلوگیری شود .

دستگاه جوجه کشی شترمرغ در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد .

 

در صورتی که تمامی شرایط فوق را رعایت کرده باشید و تمامی مراحل فوق را به درستی پشت سر گذاشته باشید باید در روز هفتم و همچنین در روز چهاردهم عمل نطفه سنجی تخم شترمرغ را انجام دهید در نطفه سنجی روز هفتم شما بررسی می کنید که کدام یک از تخم های شترمرغ دارای نطفه نیستند و تخم های بدون نطفه را از دور خارج می نمایید سپس در عمل نطفه سنجی روز چهاردهم باید به بررسی میزان رشد نطفه در تخم نطفه دار بپردازید و تخم های نطفه دار دارای نطفه های ضعیف را از دور خارج نمایید همچنین باید در نظر بگیرید که شرایط دمایی و رطوبتی و همچنین نیاز به چرخش در دوران ستر و هچر متفاوت بوده و دستگاه جوجه کشی تخم نطفه دار شتر مرغ خود را به وسیله آن تنظیم نمایید تا دما و رطوبت به درستی حفظ شود .

 

پس از بیرون آمدن جوجه های سالم از تخم نطفه دار بهتر است بین دوازده الی بیست و چهار ساعت صبر نمایید تا جوجه های شما در شرایط دمایی مطلوب خود تقویت شوند و سپس اقدام به خارج نمودن آن ها کنید .

 

برای خوراک دهی شترمرغ های تازه به دنیا آمده باید برنامه غذایی کامل از یک روزگی تا زمان کشتار داشته باشید بنابراین لازم است با پزشک تغذیه دام و طیور برای جیره نویسی غذای شتر مرغ در سنین مختلف در ارتباط باشید و این نکته را فراموش نکنید که حفظ آسایش و راحتی شترمرغ ها یکی از مهم ترین عوامل در رشد و بالا رفتن راندمان شماست پس از تجهیزات پرورش طیور مناسب استفاده کنید .

 

فروشگاه دام و طیور با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در حوزه دام و طیور آماده همکاری با شما در زمینه خرید دستگاه جوجه کشی ، خرید دان شتر مرغ و دریافت جیره غذایی مناسب شتر مرغ و تهیه تجهیزات مرغداری و دامداری آماده همکاری با شما پرورش دهندگان گرامی می باشد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  راهنمای خرید از فروشگاه دام و طیور
•  راندمان دستگاه جوجه کشی به چه عواملی بستگی دارد؟
•  پرورش بوقلمون بهتر است یا شترمرغ؟
•  همه چیز مورد انتخاب دستگاه جوجه کشی خوب
•  کرچ شدن مرغ چیست و چگونه است؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان