فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نقش پروتئین در غذای سگ

پروتئین در غذای سگ

متخصصین تغذیه به نقش پروتئین در غذای سگ و برخی دیگر از حیوانات پی برده اند و در چند سال اخیر توجه بسیاری به نقش پروتئین در غذای حیوانات و هم چنین نقش پروتئین در غذای سگ شده است .
در کل دو نوع پروتئین به نام پروتئین حیوانی و پروتئین گیاهی داریم .


در رژیم غذای سگ باید حداقل 50 نوع پروتئین وجود داشته باشد تا در طولانی مدت سگ دچار کمبود ویتامین و مشکل نشود و باید مواد مغذی مثل گلوسید ، لیپید ، پروتئین ، اولیگوالمان ، ویتامین ها و مواد معدنی در رژیم غذای سگ وجود داشته باشد .

میزان مواد مغذی در غذای سگ نیز باید تعادل داشته باشد و همان طور که کمبود مواد مغذی در رژیم غذای سگ می تواند مخرب باشد متعادل نبودن غذا سگ نیز می تواند به سلامت سگ آسیب بزند و موجب مسمومیت سگ بشود .
مقدار مواد مغذی موجود در غذای سگ بر اساس سن ، وزن ، نژاد و وضعیت فیزیکی سگ که در مرحله شیردهی است یا بارداری بستگی دارد .

پروتئین حیوانی و پروتئین گیاهی به لحاظ ترکیبی و ساختاری کاملا با هم تفاوت دارند و تفاوت آن ها فقط به این دو مورد اطلاق نمی شود بلکه در هضم آن ها نیز تفاوت وجود دارد .
حیوانات گوشتخوار پروتئین های حیوانی و حیوانات گیاه خوار پروتئین های گیاهی را بهتر جذب می کنند .
سگ ها می توانند پروتئین گیاهی نیز مصرف کنند اما بهتر است پروتئین موجود در غذای سگ ، پروتئین حیوانی باشد چون سگ یک حیوان گوشتخوار است و پروتئین در غذای سگ نیز باید از نوع حیوانی باشد .

برخی از تولید کنندگان غذای حیوانات خانگی و غذای سگ به جای گوشت غلات پروتئینی در غذا سگ استفاده می کنند که در این صورت باید از مصرف آن ها به طور کامل خودداری کرد اما استفاده از غلات گلوسیدی در غذا سگ توصیه می شود و بسیار مطلوب است .
از آن جایی که سگ به حیوان خانگی تبدیل شده و دستگاه گوارش سگ به خوردن غذا های انسان ها عادت کرده است می توانید گلوسید ها را در اختیار آن ها قرار دهید به دلیل اینکه سگ ها توانایی هضم این مواد را دارند .
در تهیه غذای خانگی سگ به راحتی می توانیم تشخیص دهیم چه موادی در غذای سگ موجود است اما در غذا های صنعتی که به عنوان غذای سگ تولید می شود آشنایی نداریم و باید برچسپ پشت محصول را مطالعه کرده و از مکان های معتبر خرید غذای سگ خانگی را انجام بدهیم .


یکی از مکان های معتبر جهت خرید غذای حیوان خانگی فروشگاه اینترنتی دام و طیور که تولید و عرضه کننده انواع غذای کنسروی سگ و غذای خشک سگ و غذای گربه می باشد است و شما می توانید جهت خرید غذای سگ و غذای گربه به صفحه محصولات مراجعه کرده و محصول مورد نظر را با کیفیت بالا و قیمت مناسب انتخاب کنید .


پروتئین در غذای توله سگ

از آن جایی که توله سگ ها در سن رشد هستند و دارای جنب و جوش و انرژی بسیار بالایی هستند باید در غذای آن ها مقدار زیادی پروتئین وجود داشته باشد و مقدار پروتئین غذای توله سگ در غذا های صنعتی بیشتر از مقدار پروتئین در غذای سگ بالغ است .سگ ها به مقدار مشخصی پروتئین در غذا احتیاج دارند که به صورت های مختلف مثل گوشت و دیگر غذا های دارای پروتئین استفاده می شود .
به طور کلی باید 28 % غذای سگ را پروتئین را تشکیل دهد و این میزان با توجه به نژاد توله متغیر است و میزان پروتئین در رژیم غذای سگ بالغ باید 18 % باشد .
استفاده از غذا های پر پروتئین برای سگ ها به بهبود سلامت آن ها بعد از بیماری کمک می کند و اگر سگ دارای بیماری و مشکلات مزمن باشد مصرف غذای سگ پر پروتئین برای سگ مفید است همچنین سگ هایی که برای نمایش و یا شکار استفاده می شوند باید مقدار زیادی پروتئین در غذای آن ها وجود داشته باشد اما باید به این موضوع توجه داشت که مصرف غذای پر پروتئین برای سگ هایی که فعالیت زیادی ندارند و انرژی حاصل از پروتئین نمی تواند تخلیه شود سبب افزایش وزن و رشد غیر عادی ، مشکلات کلیوی ومشکلات کبد  می شود


چنانچه تمایل به خرید غذای بالانس شده سگ با بهترین مواد اولیه را دارید می توانید به صفحه غذای سگ و مراجعه نمایید و غذای حیوان خانگی خود را به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری کنید و در اسرع وقت تحویل بگیرید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  اطلاعاتی راجع به پرفروش ترین آبخوری نیپل مرغداری
•  خرید خوراک دام و طیور برای پرورش دام و طیور
•  مقایسه و بررسی دستگاه جوجه کشی ایرانی و خارجی
•  تاثیر ویتامین بر گاو شیری
•  چرا و چگونه بلدرچین پرورش دهیم؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان