فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نقش تغذیه در سیستم ایمنی پرندگان چیست ؟

تاثیر مکمل معدنی و کنسانتره در تقویت سیستم ایمنی طیور

جالب است بدانید که تغذیه و سیستم ایمنی طیور با یک دیگر ارتباط مستقیمی دارند ، هرچه تغذیه طیور بهتر باشد و روز به روز افزایش پیدا کند ، شما می توانید تاثیر آن را روی سیتم ایمنی طیور مشاهده کنید . یکی از مهم ترین عواملی که می تواند روی تغذیه طیور تاثیرگذار باشد و صنعت طیور را تا حدودی پایین بکشد ، استرس و عواملی است که باعث استرس در طیور می شود . اگر در طول دوران رشد طیور ، آن ها در استرس به سر ببرند ، نمی توانند به خوبی رشد کنند و تخم مرغ تولید کنند . علاوه بر آن توجه داشته باشید که استرس به راحتی می تواند توانایی پرندگان را در طی مدت زمانی کاهش دهد و سیستم ایمنی پرنده را در مقابل آسیب ضعیف کند . پرندگان معمولا هنگامی که در معرض استرس قرار می گیرند ، نه تنها به سیستم ایمنی خود آسیب می زنند ، بلکه تغییراتی در هورمون های آن ها شکل خواهد گرفت ، نمی توانند به میزان لازم و ضروری غذا مصرف کنند . پس استرس تمام این موارد را در پی خواهد داشت . برای این که بتوان این استرس را از پرندگان دور کرد باید یک سری استراتژی هایی را در نظر گرفت . مواد غذایی اگر درست مصرف شود می تواند تاثیر زیادی روی کاهش استرس پرنده داشته باشد و همچنین سیستم ایمنی را قوی تر خواهد کرد .

آیا تغذیه پرنده با سیستم ایمنی او ارتباط دارد ؟
برای این که به پاسخ این سوال دست پیدا کنیم باید در مورد تغذیه پرندگان بیشتر بدانیم ، همچنین باید بدانید که هر یک از مواد معدنی و کنسانتره که در تغذیه طیور استفاده می شود چه نقشی در سیستم ایمنی پرنده ایفا خواهد کرد . بعد از این که در مورد تغذیه پرندگان اطلاعاتی را به دست آوردیم و فهمیدیم که هر یک از این مواد خواراکی چه تاثیری روی سیستم ایمنی پرندگان می گذارد ، باید مقدار آن را با توجه به سایر مواد غذایی طیور تنظیم کنیم . پس با این توضیحات به این نتیجه می رسیم که مکمل های معدنی و کنسانتره در تقویت سیستم ایمنی طیور نقش مهمی دارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت . همان طور که می دانید دستگاه ایمنی بخشی از بدن است که باید سلول های خوب را از بد تشخیص دهد و آن ها را از بین ببرد . بدن پرندگان مانند هر حیوان دیگری دارای عوامل دفاعی می باشد ، مانند پوست ، دستگاه دفاعی و غشاهای موکوسی . پرندگان می توانند با استفاده از این عوامل در برابر هجوم عواما خارجی مقاومت کنند.
مهم ترین مواردی که می تواند روی ضعیف کردن سیستم ایمنی طیور تاثیر بگذارد ، استرس ، رطوبت ، تغذیه نامناسب ، افزایش گله و ... می باشد . مواد معدنی و مغذی می توانند تاثیرگذارترین موارد روی تقویت سیستم ایمنی طیور باشند . ویتامین هایی که می تواند کمک بسیار زیادی کند ، ویتامین C , E , A می باشد . علاوه بر این که مواد مغذی و مواد معدنی می تواند به تقویت سیستم ایمنی طیور کمک کند . گیاهان دارویی هم تاثیر فوق العاده ای روی سیستم ایمنی طیور خواهد گذاشت .

نقش ویتامین C به عنوان یک مواد معدنی و کنسانتره در تقویت سیستم ایمنی طیور
یکی از مهم ترین ویژگی هایی که استفاده از ویتامین C دارد ، این است که این ویتامین می تواند تاثیر بسیار زیادی روی مقاومت پرندگان داشته باشد . استفاده از این ویتامین C به عنوان یک ماده معدنی در تغذیه می تواند به تولید پادتن در بدن پرندگان بی انجامد و بدن پرنده را مقاوم تر از قبل نشان دهد . ویتامین C باعث می شود تا بدن طیور در برابر بیماری ها و عوامل ضعیف کننده مقاومت لازم را به دست آورد . ویتامین C به صورت مستقیم می تواند تمام میکروب ها و ویروس های موجود در بدن پرندگان را از بین ببرد .

نقش مواد معدنی و کنسانتره در تقویت سیستم ایمنی طیور
یکی از مهم ترین عناصری که می تواند تاثیرگذار روی تقویت سیستم ایمنی طیور باشد ، مواد معدنی می باشد . استفاده از مواد معدنی تاثیر زیادی روی عملکرد هورمون های بدن پرندگان دارد و از همین طریق روی سیستم ایمنی طیور تاثیر می گذارد . میزان سدیم ، کلر ، مس ، آهن در مواد معدنی باید به اندازه ای باشد که بتواند به خوبی روی تقویت سیستم ایمنی پرندگان تاثیر بگذارد .

نقش سدیم و کلر در تقویت سیستم ایمنی طیور
یکی از مهم ترین موادی که کم و زیاد شدن آن می تواند تاثیرگذار روی تقویت و عدم تقویت سیستم ایمنی طیور باشد ، سدیم و کلر می باشد . میزان سدیم و کلر تعیین کننده مایعات داخل و خارج سلول های طیور می باشد . اگر مقدار سدیم و کلر در بدن طیور و پرندگان کاهش پیدا کند ، به مراتب می تواند روی سیستم ایمنی طیور تاثیر گذار باشد . از آن جایی که مکمل های معدنی و کنسانتره روی تقویت سیستم ایمنی طیور تاثیر گذار است ، شما باید بهترین و با کیفیت ترین مکمل ها را برای دام و طیور خود خریداری کنید . برای سفارش و خریداری مکمل معدنی و کنسانتره می توانید به فروشگاه اینترنتی دام و طیور مراجعه کنید و بهترین مکمل ها را با قیمت مناسب برای طیور خود خریداری کنید . این فروشگاه به دلیل این که تمام محصولات خود را به صورت اینترنتی در اختیار مشتریان خود می گذارد ، قیمت مناسب تری را برای محصولات خود در نظر گرفته است . با خرید اینترنتی شما می توانید در هر جای دنیا که هستید در هر ساعت از شبانه روز محصول مورد نیاز خود را سفارش و خریداری کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین قیمت تجهیزات دام و طیور
•  انواع نژاد گربه
•  نوردهی برای تولید جوجه گوشتی
•  دستگاه جوجه کشی خارجی بخریم یا داخلی؟
•  فروشگاه خوراک دام و طیور
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان