فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

دلایل مرگ و میر جوجه ها در دوران هچ

علت مرگ جوجه ها در دستگاه جوجه کشی

برای جوجه کشی از انواع تخم های نطفه دار یک سری فرآیندی باید انجام شود که از حساسیت های بسیار بالایی برخوردار است و باید در شرایط خاصی انجام شوند ، به طوری که اگر یکی از این آیتم ها از حالت استاندارد خود خارج شود ، راندمان کار به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند بنابراین اگر شما تازه وارد این حرفه شده اید به شما پیشنهاد می کنیم تا آموزش های لازم را از کسانی که در این زمینه تخصص کافی را دارند ببینید .
دلایل مرگ و میر جوجه ها در دوران هچ
نگهداری تخم های نطفه دار بیش از هفت روز :
اولین و مهم ترین عاملی که می توانیم برای این مشکل بیان کنیم این است که تخم های نطفه دار را بیش از حد مجاز و استاندارد داخل دستگاه های جوجه کشی قرار دهیم . دوران استانداردی که برای نگهداری تخم های نطفه دار در دستگاه ها مشخص شده است هفت روز می باشد و در این دوران هفت روزه نیز باید شرایط خاص و ایده آلی را برای نگهداری آن ها فراهم کنیم و اگر بیش از هفت روز قرار بگیرد نطفه ها داخل تخم از بین می روند .
عدم کنترل مناسب دما در دوران هچ :
زمانی که شما فرآیند جوجه کشی را انجام می دهید باید بدانید که دما بسیار مهم است چرا که در ماشین جوجه کشی دما نباید از حد مناسب برای پرنده کمتر و یا بیشتر باشد که اگر در دوران جوجه کشی دما حتی اگر به اندازه نیم درجه برای مدتی که تعیین شده است بیش از حد یا کمتر از حد نرمال باشد در این شرایط تلفات در دوران هچر بسیار مشاهده خواهد شد .
عدم کنترل مناسب رطوبت در دستگاه جوجه کشی :
رطوبت تاثیرات فراوانی را در عمل جوجه کشی ایفا می کند . میزان این عامل اگر 5 درصد اختلاف داشته باشد تلفات زیادی را در دوران هچر خواهیم داشت .
عدم تجربه کافی در جوجه کشی :
در بیشتر مواقع عدم تجربه کافی سبب می شود تا تخم های نطفه دار از بین بروند . به عنوان مثال یکی از دلایل از بین رفتن جوجه ها در دوران هچر این است که بیش از حد دستگاه جوجه کشی را باز می کنند . در صورتی که دستگاه جوجه کشی را بیش از حد باز و بسته کنید انرژی لازمی که نطفه نیاز دارد به او نمی رسد و تلفات زیادی را در پی خواهد داشت . برخی از افراد به دلیل هیجان زدگی بیش از حد در هنگام بیرون آمدن اولین جوجه ها از تخم درب دستگاه ها را زود باز می کنند همین عامل نیز سبب می شود سایر جوجه هایی که هنوز از تخم خارج نشده اند خراب شوند .
وارونه قرار دادن تخم های نطفه دار در دستگاه :
درون تخم های پرندگان یک کیسه هوایی قرار دارد که اکسیژن مورد نیاز برای رشد جنین را نیز تامین می کند و اگر این تخم ها در جهت های اشتباهی داخل شانه قرار بگیرند اکسیژن کافی به جنین نمی رسد و باعث خفه شدن آن می شود . یعنی در واقع کیسه هوا نباید در جهت پایین قرار بگیرد و از طرفی چرخش استاندارد در دستگاه جوجه کشی تاثیر بسیار بالایی را در راندمان جوجه کشی ایفا می کند .    
عوامل موثر بر راندمان جوجه کشی
دستگاه جوجه کشی : انتخاب یک دستگاه جوجه کشی را می توان مهم ترین عامل بر راندمان جوجه کشی دانست . از عوامل موثری که می توان در داخل دستگاه جوجه کشی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردا است نام برد عبارت اند از : رطوبت ، دما ، چرخش تخم و تهویه که اگر تنها یکی از این عوامل به درستی تامین نشود راندمان به شدت کاهش می یابد و در بدترین حالت ممکن جنین ها در داخل تخم از بین می روند .
به طور کلی اگر شما بتوانید یک دستگاه جوجه کشی با کیفیت و استاندارد را از یک شرکت معتبر خریداری کنید مطمن خواهید بود که راندمان کار شما افزایش پیدا کرده است .
نکته ایی که باید در هنگام ضد عفونی کردن تخم نطفه دار باید به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان از فرم آلدئید و پرمنگنات استفاده نکنید چرا که از طریق حفره های اجاد شده روی تخم به داخل آن ها نفوذ می کند و باعث از بین رفتن جنین می شود و همچنین تخم هایی را خریداری کنید در اندازه های استاندارد باشد یعنی بسیار و کوچک و بزرگ نباشند و یا در شکل های غیر معمول هستند .
تخم نطفه دار : تخم نطفه دار خود را فروشنده ایی که قابل اعتماد شما است خریداری کنید و قبل از این که تخم ها را داخل دستگاه قرار بدهید به خوبی آن ها را تمیز کنید تا هیچ گونه لکه و میکروب و آلودگی روی پوست باقی نماند .
مشکلاتی که می تواند فرایند جوجه کشی را تحت تاثیر قرار دهد : زمانی که پرنده ایی تخمی را تولید می کند تا زمانی که جنین از تخم بیرون بیاید مشکلات جدی و حساسی برای آن ها ممکن است پیش بیاید . به عنوان مثال در برخی مواقع ممکن است که تخم فاقد نطفه و جنین باشد و یا این که تخم های نطفه دار بر اثر جابه جایی و ...  دچار ترک می شوند .
تبدیل تخم ها به جوجه در بازه زمانی نامناسب : در صورتی که دمای داخل دستگاه بسیار بالا باشد و از رطوبت کمی نیز برخوردار باشد تخم ها زود تر از موعد مقرر ترک برداشته و به جوجه تبدیل می شوند و برعکس این ممکن است اتفاق بیافتد که رطوبت کم و همچنین دما بسیار کم باشد در این حالت جوجه ها دیر تر از تخم خارج می شوند . و از دیگر مشکلاتی که می توان بیان کرد این است تخم ها توسط مرغ های پیر و بیش از اندازه بزرگ تولید می شوند جوجه ها دیر تر از تخم خارج می شوند .

> توسط صفا باقری
  بنده دستگاه جوجه کشی از سایت شما تهیه کردم و هیچ مشکلی برام پیش نیومده مچکرم از پرسنل دام و طیور.
> پاسخ مدیریت :
خوشحالیم که دستگاه های جوجه کشی ما توانسته مفید واقع بشه در صورت بروز هر گونه اشکال با پشتیبانی تماس بگیرید
> توسط مهندس خواجه ایی
  مطالب بسیار عالی ارائه دادین عالی. تمامی عواملی که باعث میشن در دوران جوجه کشی جوجه در زمان هچر از بین برود را ذکر کردین .
> پاسخ مدیریت :
باعث خوشحالیه که مطالب وبسایت دام و طیور تونسته مفید واقع بشه
> توسط کریم حیدرپور
  مطالب سایت دام و طیور واقعا به بنده در جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی کمک بزرگی کرد.
> پاسخ مدیریت :
باعث خوشحالیه پرسنل دام و طیور است که این مطالب تونسته به شما کمک کنه
> توسط نیایش اصلانی
  از دیگر علت های مرگ جوجه مرغ میشه به ضد عفونی نکردن آبخوری جوجه و دانخوری جوجه یک روزه اشاره کرد. ممنون از مطالب عالیتون.
> پاسخ مدیریت :
با سلام درسته عوامل مختلفی در مرگ و میر جوجه دخیل هستند که ضدعفونی نکردن دانخوری و آبخوری جوجه یک روزه یکی از آنهاست.
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  غذای مورد علاقه سگ چیست ؟
•  جلوگیری از کرچ شدن مرغ یا استفاده از مرغ کرچ
•  روش های تربیت سگ
•  چگونگی و دانستنی های اصلی درباره جیره غذایی پرندگان
•  خرید خوراک پلت شده گوساله
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان