فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

برنامه روشنایی غیر عادی و تأثیر آن بر پرورش پرندگان

افزایش نور و تأثیر آن بر پرندگان

برنامه نوری غیرعادی برنامه ای است که در آن یک روز کامل از 24 ساعت تشکیل نمی شود و زمان روشنایی و تاریکی برای طیور به صورت غیر عادی انتخاب می گردد .
یکی از بهترین برنامه نوری برای انواع نژاد های مرغ تخمگذار برنامه نوری با 14 ساعت روشنایی و 14 ساعت تاریکی است که در آن اندازه تخم مرغ بزرگ تر و همچنین پوسته تخم مرغ ها ضخیم تر می گردد ، همچنین این برنامه نوری باعث جلوگیری بیشتر از بروز روز های بدون تخم مرغ خواهد شد . البته باید در نظر داشت برنامه نوری 14 /14 برای پرندگانی که بیشتر یا کمتر از 6 تخم در هفته می گذارند مناسب نمی باشد و برای این پرندگان باید از برنامه روشنایی ، تاریکی و یا همان روز های مصنوعی با ترکیب دیگری استفاده نمایید .
توجه داشته باشید ایجاد برنامه های نوری طولانی مدت و همچنین افزایش بسیار زیاد نور برای مرغ ها نیز باعث ایجاد خلال در سیستم بدن پرنده می شود و در نتیجه آن کاهش تدریجی تخمگذاری می گردد .
حتما به نوع و میزان نوری که در اختیار پرندگان قرار گرفته توجه فرمایید تا در دراز مدت با مشکل مواجه نشوید ، در دراز مدت با مشکل مواجه نشوید . نور زیاد می تواند عامل بروز بیماری هایی نظیر کانبیالیسم در پرندگان شود .
برای اطلاع و جلوگیری از بیماری انواع طیور با بررسی بخش اطلاعات دامپزشکی در وب سایت دام و طیور مراجعه فرمایید .


تأثیر نور بر بهبود عملکرد مرغ مادر :
پرندگان اهلی مثل مرغ و سایر طیور برای تنظیم چرخه تولید مثلی سالانه و روزانه خود از نور استفاده می کنند بنابراین به شدت تحت تأثیر نوری که دریافت می کنند قرار دارند . در بسیاری از گونه ها فعالیت طیور با افزایش نور ، افزایش می یابد و با کاهش نور نیز فعالیت آن ها کم می شود و در تخمگذاری و پرواری شدن آن ها تأثیر منفی می گذارد .
توجه داشته باشید حداکثر تحریک نوری در پرندگان بین 12 الی 14 ساعت در روز می باشد و این میزان در مواردی می تواند در نهایت به 16 ساعت در روز نیز برسد .
در بعضی پرندگان اگر مدت زمان تحریک نوری کم باشد پرنده نابالغ خواهد ماند . در صورتی که تحریک نوری مرغ کم باشد پس از به وزن کافی رسیدن مرغ بالغ خواهد شد .
در مجموع تحریک نوری روی روند رشد ، بلوغ و همچنین وزن گیری صحیح و تخمگذاری پرندگان تأثیرات بسزایی دارد . تحریک نوری در مرغ گوشتی سبب وزن گیری می شود همچنین در مرغ تخمگذار تحریک نوری سبب افزایش تخمگذاری خواهد شد . ولیکن باید در نظر داشته باشید نباید تحریک نوری را از حد مشخص آن که به صورت تجربی و با آزمایشات علمی به دست آمده بیشتر کرد زیرا باعث ایجاد تأثیرات منفی در دراز مدت و یا کوتاه مدت خواهد شد .
گروه دام و طیور با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه تولید خوراک دام و طیور و همچنین راه اندازی انواع سالن پرورش طیور آماده ارائه مشاوره به پرورش دهندگان گرامی می باشد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  معیارهای انتخاب دستگاه جوجه کشی با کیفیت و استاندارد
•  خرید دستگاه جوجه کشی 588 عددی بلدرچین دماوند
•  غذای اصلی بلدرچین
•  دلایل مرگ و میر جوجه ها در دوران هچ
•  تعمیر دستگاه جوجه کشی در شرایط اضطراری
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان