فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

بیماری های بلدرچین

پیشگیری از بیماری های بلدرچین

بررسی مهم ترین بیماری های بلدرچین که بیشترین ضرر را به تولید کنندگان و پرورش دهندگان بلدرچین وارد می کند و همچنین راه های جلوگیری و درمان این بیماری ها مورد بحث این مقاله می باشد .

پیشگیری بیماری بلدرچین :
همواره می توان با دقت بر روند رشد و همچنین محیط زندگی بلدرچین ها از بیماری آن ها به آسانی جلوگیری نمود .
لانه بلدرچین را از ورود جانوران موذی حفظ کنید و نگذارید حیوانات موذی به لانه بلدرچین دست یابی پیدا کنند . همواره به بهداشت و نظافت لانه ها اهمیت دهید و راه های تهویه کافی و مناسب بلدرچین را باز کنید تا هوای تمیز و سالم به سالن وارد شود و در سالن گردش هوای کافی ایجاد کند .
از نگهداری بلدرچین ها در محیط هایی که طیور دیگر پرورش می دهید خودداری نمایید زیرا سیستم ایمنی بدن پرندگان مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و گاها باعث بروز انتقال بیماری بین پرندگان خواهد شد ، حتی باید به دلیل حساسیت بلدرچین های جوان تر از قرار دادن آن ها با بلدرچین های ماده در یک مکان خودداری نمایید زیرا این عمل باعث انتقال بیماری هایی از بلدرچین مادر به بلدرچین های جوان تر خواهد شد .
در سالن ها و مزارع بزرگ پرورش بلدرچین بهتر است از افراد متفاوتی برای بررسی و نظارت بر سالن های مختلف استفاده شود تا از انتقال بیماری بلدرچین های یک سالن به سالن های دیگر جلوگیری شود لازم به ذکر است بیماری های ذکر شده ممکن است در بین بلدرچین های یک سالن به صورت نهفته باشد و برای بلدرچین های سالن دیگرنمود پیدا کند .
غذای بلدرچین ( دان بلدرچین ) باید از مراکز معتبر تولید دان بلدرچین تهیه شود که هم در تهیه و تولید آن اصول بهداشتی و دور نگه داشتن خوراک از عوامل بیماری زا برای بلدرچین ها استفاده شده باشد و هم اینکه شما مطمعن باشید که خرید دان بلدرچین مناسب را انجام داده اید و دان بلدرچین شما از انرژی و پروتئین کافی برای بلدرچین ها برخوردار است .

پیشگیری از شیوع بیماری بلدرچین ها در سالن پرورش بلدرچین :
بلدرچین های بیمار را از بلدرچین های سالم جدا کنید و سالن پرورش را به درستی ضد عفونی نمایید و نگذارید مدفوع بلدرچین های بیمار در سالن باقی بماند در صورت توانایی منبع بیماری پیدا کرده و از شر آن خلاص شوید ، بلدرچین های بیمار مرده را بسوزانید و یا به وسیله آهک دفن کنید تا از شیوع بیماری جلوگیری شود ، دستگاه جوجه کشی بلدرچین را ضد عفونی نمایید و جوجه بلدرچین های تازه هچ شده توسط دستگاه جوجه کشی بلدرچین را در سالن مجزا ضد عفونی شده پرورش دهید .

بیماری های شایع در بلدرچین
بیرون زدگی معقد بلدرچین ( پرولاپس ) :
بیرون زدگی معقد و یا به اصطلاح پرولاپس یک بیماری شایع در بین بلدرچین نیمچه ای که تازه دارند شروع به تخمگذاری می کنند می باشد . این نیمچه های بلدرچین غالبا دارای انرژی زیاد و یا چاقی هستند که بیشتر این دو عامل باعث بروز این بیماری می شود .

عوامل موثر در شیوع بیماری بیرون زدگی معقد بلدرچین :
بیماری این بلدرچین ها بیشتر به دلیل انرژی بالای جیره آن ها می باشد ، مصرف خوراک بیش از اندازه و برنامه نوری زیاد نیز باعث افزایش قدرت ماهیچه ای بلدرچین می شود در حالی که هنوز اسکلت آن ها زیاد قوی نیست و این خود می تواند عاملی برای بیماری پرولاپس باشد ، بیماری کانیبالیزم و یا یکدیگر خواری نیز می تواند باعث بیماری پرولاپس شود و ...
البته باید خاطرنشان کرد بیرون زدگی معقد گاهی به سبب اصلاح جیره غذایی به روش صحیح و همچنین اصلاح برنامه نوری می باشد که پرورش دهنده بلدرچین نباید عجله کند و در این وارد باید کمی صبور باشد تا شرایط به روال عادی خود بازگردد .

بیماری تاول کف پای بلدرچین :
این بیماری در بلدرچین هایی که میلنگند و مفاصل آن ها دچار تورم شده است بیشتر مشاهده می گردد ، کپسول مفاصل آن ها سفت و زخیم می گردد . در برش محل برجستگی تاول عواملی از باکتری  E.Coli دیده می شود که باید برای درمان آن اقدام شود .

بیماری نیوکاسل در بلدرچین ها :
خوشبختانه بیماری نیوکاسل در بلدرچین ها به ندرت دیده می شود و بلدرچین های دارای بیماری نیوکاسل به سختی خواهند مرد ، ولی ممکن است به علت تحت شرایط محیطی خاص بلدرچین ها نسبت به بیماری نیوکاسل واکنش نشان داده و بیماری برای آن ها ایجاد مشکل نماید .

گروه تولیدی دام و طیور با سال ها تجربه در خصوص تولید خوراک بلدرچین برای پرورش دهندگان بزرگ بلدرچین کشور اماده همکاری با پرورش دهنگان گرامی در خصوص تغذیه مناسب بلدرچین و ارانه برنامه غدایی برای بلدرچین ها و همچنین برنامه های نوری مناسب برای دست یابی به حداکثر راندمان می باشد همچنین شما می توانید آبخوری بلدرچین و دانخوری بلدرچین مورد نیاز خود را از فروشگاه دام و طیور تهیه نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  اهمیت سیستم دانخوری در بازدهی اقتصادی مرغداری
•  بهترین دستگاه جوجه کشی برای افراد مبتدی
•  مقایسه بین دستگاه های جوجه کشی
•  بررسی تخصصی دستگاه جوجه کشی 336 تایی اسکندری
•  بهترین دستگاه جوجه کشی برای پرندگان زینتی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان