فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

بیماری گامبورو یا بورس عفونی طیور

بیماری گامبورو

بیماری گامبورو یا بورس عفونی طیور ، بیماری است که به سبب ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن پرنده و تحت تاثیر قرار گرفتن سلول های گامبورو به وجود می آید .
به دلیل وجود بیماری گامبورو در بدن واکسیناسینون برای سایر بیماری می تواند بی نتیجه باشد . بیماری گامبورو واگیر دار بوده و در بین طیور با توجه به سن و نژاد آن ها متفاوت است و تلفات زیادی دارد .


علائم بیماری گامبورو

بیماری گامبورو بیشتر در بین گله های تخمگذار اتفاق می افتد ؛ با این حال گله های گوشتی نیز از بیماری بورس عفونی در امان نیستند .
علائم بیماری گامبورو یا بورس عفونی ، حالت ها و علائمی مثل بی حالی و کزکردگی ،
بی اشتهایی و کاهش سریع خوراک و آب ، اسهال پرنده همچنین اسهال خونی و پرهای بهم ریخته می باشد .

علاوه بر علائم ظاهری بیماری گامبورو یا بورس عفونی علائمی هستند که پس از کالبد شکافی مشخص می شوند . طی تحقیقات به دست آمده و کالبد شکافی پرنده ای که بر اثر بیماری بورس عفونی مرده به این نتیجه رسیده اند که لاشه پرنده ای که به بیماری بورس عفونی مبتلاست پر از خون بوده و درون بدن بورس های چرکی قرمز رنگ بوده و سینه و ران پرنده مبتلا به بیماری گامبورو خشک بوده و هم چنین چینه دان پرنده خالی است .


پیشگیری بیماری گامبورو

برای پیشگیری بیماری گامبورو ابتدا باید نحوه سرایت و به وجود آمدن بیماری را کشف کنیم  بیماری گامبورو از راه دهان انتقال پیدا می کند و در بین جوجه های یک ماهه  تا 40 روزه بیشتر دیده می شود . پیشگری بیماری بورس عفونی تا قبل از 4 هفتگی جوجه ها بسیار اهمیت دارد به این صورت که باید محیط به طور کامل و مرتب ضد عفونی شود ، آب خوری و دان خوری طیور نیز باید مرتبا شست و شو داده شده و با محلول ، ضد عفونی شوند همچنین رفت و آمد های مکرر به سالن پرورش نیز می تواند موجب بروز بیماری گامبورو شود . برای پیشگیری از بیماری گامبورو می توانید از حشره کش به خصوص موش کش استفاده کنید به جهت اینکه تا حد زیادی می تواند از بروز بیماری گامبورو جلو گیری کند .

 

درمان بیماری گامبورو

واکسیناسیون جوجه ها تا قبل از سه ماهگی به جهت جلوگیری از بروز بیماری گامبورو بسیار موثر بوده و برای جلوگیری بیماری گامبورو و افزابیش مقاومت گله و افزایش مقاومت جوجه ها در برابر گامبورو واکسن نوبلیس di 78  یک واکسن موثر برای جلوگیری از بیماری بورس عفونی است .
واکسن بیماری گامبورو طیور از هفته اول تا 28 روزگی استفاده می شود اما زمان دقیق استفاده از واکسن بورس عفونی بستگی به تیتر مادری دارد در گله هایی که تیتر آنتی بادی مادری دارند هفته دوم زندگی واکسینه می شوند اما در غیر این صورت در هفته اول و به صورت اسپری یا قطره در چشم و بینی پرنده مورد ایتفاده قرار می گیرد .

برای استفاده از واکسن بیماری گامبورو باید ابتدا آن را رقیق کرد و پس از رقیق کردن باید تا دو ساعت مصرف شود و باید در دمای سرد و خنک به دور از نور خورشید نگهداری شود و به این موضوع نیز توجه داشته باشید که از یخ زدگی واکسن در دمای سرد باید جلوگیری کنید .

میزان آنتی بادی در بین پرندگان متفاوت است از این رو باید واکسیناسیون متفاوت باشد و در صورت زیاد بودن تیتر آنتی بادی از مادر به جوجه واکسیناسیون روز اول بی نتیجه خواهد بود .
در صورت ابتلا گله به یک بیماری دیگر واکسیناسیون گامبورو بی نتیجه خواهد بود .
اگر پرنده ای در گله به این بیماری مبتلا شده شما باید به سرعت آن را قرنطینه و به شکل بهداشتی دفع کنید .

در این مقاله از وبسایت دام و طیور سعی در شناخت شما به بیماری گامبورو داشتیم و امیدواریم این مطلب به شما در پیشگیری و درمان بیماری گامبورو کمک کرده باشد .

گروه تولیدی دام و طیور تولید کننده انواع تجهیزات مرغداری ،  تجهیزات دامداری و انواع خوراک طیور می باشد و شما می توانید جهت نیاز به این وسایل به صفحه مربوطه مراجعه و آن را تهیه کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  فروش دستگاه جوجه کشی با بهترین کیفیت
•  بررسی معایب دستگاه های جوجه ‌کشی اسکندری
•  بررسی قیمت به روز دانخوری اتوماتیک مرغ
•  انواع آبخوری مرغ و جوجه
•  معرفی بهترین نژاد های دام و طیور اهلی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان