فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

درمان زخم پای مرغ

زخم پای مرغ و روش های درمان آن

زخم کف پای مرغ به علت عفونت کیسه ای کف پای مرغ ها به وجود می آید و سالم بودن کف پای مرغ ها نشان از بستر پرورش مطلوب دارد زیرا اگر بستری که مرغ در آن پرورش می یابد مرطوب و یا سخت بوده موجب زخم شدن و به مرور نفوذ باکتری ها  و گاز آمونیاک به داخل ساختار پای مرغ و عفونت و زخم شدید در ناحیه پای مرغ می شود . زخم کف پای مرغ برای انسان هیچ گونه خطری نداشته و قابل سرایت به انسان نیست و بیشتر در اواخر دوره رشد و پرورش مرغ به چشم می خورد .

با وجود اینکه در برخی از کشور ها برای بهره وری از کلسیم و درمان درد مفاصل و درد زانو از پای مرغ استفاده می کنند بنابراین بیماری پای مرغ و زخم بودن آن از این جهت موجب ضرر اقتصادی نیز می شود .

یکی از تبعات زخم کف پای مرغ این است که پرنده کم تحرک شده و تغییراتی در عملکرد پرنده مشاهده می شود و پس از پایین آمدن تحرک مرغ ، خوراک مرغ نیز کاهش پیدا می کند و در نهایت به دلیل تماس مکرر پای مرغ با بستر این بیماری عفونتی به سایر مرغ ها نیز سرایت می کند و باید هر چه سریع تر این روند قطع شود .

برای درمان زخم کف پای مرغ باید از مکمل گیاهی که خوراکی نیز هستند برای کاهش انتشار گار آمونیاک استفاده کرد . یکی از مکمل های خوراکی گیاهی موثر در درمان زخم کف پای مرغ استفاده از ساپونین ها است که باعث سرکوب فعالیت باکتری های تجزیه شونده می شود .
بنابراین استفاده از مکمل گیاهی تاثیر بسیاری در پیشگیری از زخم کف پای مرغ دارد و رطوبت بستر کاهی دارند .

در ابتدای مقاله گفتیم که مناسب نبودن بستر پرورش طیور سبب بروز زخم کف پای مرغ می شود که علاوه بر آن مناسب نبودن بستر پرورش و مرطوب بودن بستر کاهی موجب بروز بیماری های گوارشی و مشکلات روده ای و اختلالات استرسی نیز می شود .
مدیریت نقش بسیار مهمی در ایجاد شرایط مطلوب و جلوگیری از بیماری های مختلف طیور دارد به این صورت که با تغذیه درست و استفاده از دان خوری و آب خوری مناسب جوجه و به وجود آوردن شرایط استاندار محل نگهداری طیور می تواند موجب راندمان بالای مرغداری شود .


دانخوری و آبخوری مناسب برای جوجه بسیار اهمیت دارد و باید آب خوری و دان خوری در اختیار جوجه قرار بگیرد که دان و آب به راحتی در دسترس طیور باشد و هر زمان که جوجه احساس نیاز کرد بتواند از آن استفاده کند زیرا در دسترس نبودن دان و آب می تواند سبب بروز مشکلات و بیماری هایی در طیور شود و تولید گوشت و  تخم مرغ را به شدت کاهش دهد .

با افزایش تغذیه طیور نیاز آن ها به آب نیز افزایش پیدا می کند و باید آب تمیز و عاری از هرگونه بیماری در اختیار آن ها قرار گیرد برای این امر باید آب در آبخوری عرضه شود .
بهترین آبخوری اتوماتیک و بهترین آبخوری دستی که می توانید در اختیار طیور قرار دهید و در مرغداری صنعتی و خانگی خود از آن استفاده کنید به ترتیب آبخوری اتوماتیک نیپل و آبخوری دستی 5 لیتری مخزن دار است .


سیستم آبخوری نیپل به گونه ای طراحی شده است که نیاز به کارگر جهت تعویض آب ندارد و مهم تر از آن آب توسط فضولات طیور آلوده نشده و به طور مداوم آب تمیز در اختیار طیور قرار می گیرد .
سیستم آبخوری 5 لیتری مخرن دار نیز دارای مزایایی است که می توان به آبگیری آسان و استحکام بدنه و همچنین قیمت آبخوری مخزن دار که بسیار مناسب است اشاره کرد .

 گروه تولیدی دام و طیور تولید و عرضه کننده انواع آبخوری و دانخوری مناسب انواع جوجه و مرغ با مقاومت بالا و قیمت ارزان می باشد و شما می توانید تجهیزات مرغداری و حتی خوراک طیور خود را از این شرکت تهیه و به مصرف طیور خود برسانید .

استفاده از آبخوری و دانخوری اتوماتیک دارای مزایایی نسبت به آبخوری و دانخوری دستی است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم .


مزایای استفاده از آبخوری و دانخوری اتوماتیک

استفاده از وسایل اتوماتیک در مرغداری و پرورش طیور مزایای بسیاری دارد که می توانیم به این نکته که آبخوری و دانخوری اتوماتیک نیاز به شست و شو روزانه ندارند و مرتبا نباید دان و آب موجود در دان خوری و آب خوری مورد بررسی قرار گیرد و اینکه آب خوری و دان خوری اتوماتیک توانایی تامین آب و دان مرغ از یک روزگی تا پایان دوره پرورش را دارند اشاره کرد .

 ما در این مقاله از وبسایت دام وطیور به بررسی علت زخم کف پای طیور و راه های درمان آن پرداختیم امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید و مثمر ثمر واقع شود .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  دانخوری و آبخوری پرورش دهندگان دام و طیور
•  آشنایی با دانخوری و آبخوری در پرورش مرغ محلی
•  معرفی شانه های همه کاره ی جوجه کشی و ویژگی های آن
•  نکات مهمی که هنگام خرید غذای گربه باید بدانید
•  جوجه کشی از بوقلمون و نکات مهمی که قبل از شروع باید بدانید
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان