فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

مهم ترین عوامل در پرورش طیور

روش صحیح پرورش پرندگان

عوامل موثر در پرورش بهتر طیور شامل موارد بسیاری می شود که در این مقاله به بیان مهم ترین عوامل موثر در پرورش پرندگان می پردازیم .


سالن های پرورش استاندارد با بهره گیری از تجهیزات پرورش پرندگان تمام مکانیزه :

برای اینکه جوجه های تازه متولد شده حساسیت های بسیار زیادی به دما و رطوبت محیط دارند تنظیم نمودن دما ، رطوبت و تهویه مناسب برای سالن های پرورش بسیار مهم است و اگر در کنترل موارد فوق ایجاد مشکل شود گله پرندگان نیز با مشکل جدی رو به رو خواهد شد . با علم بر این واقعه که جوجه ها در روز های ابتدایی رشد توانایی تنظیم نمودن دمای بدن خود را ندارد در این بازه زمانی باید توجه ویژه تری به حفظ صحیح دمای محیط آن ها داشت .
همچنین تهویه سالن هم بسیار مهم می باشد و گاز های سمی مانند آمونیاک ، دی اکسید کربن و بخار آب نیز می تواند برای طیور مشکل ساز شود .


 آماده کردن سالن پرورش پرندگان قبل از جوجه ریزی :


ضد عفونی نمودن و پاستوریزه کردن بستر ، دیوار ها ، سقف سالن قبل از شروع دوره پرورش جدید به جهت جلوگیری از بیماری برای طیور بسیار حائز اهمیت است و اگر این کار انجام نگردد هزینه های گزاف بعدی نظیر جداسازی پرندگان بیمار و همچنین هزینه های مربوط به دارو و درمان گریبان گیر خواهد شد .


انتقال جوجه ها به سالن :


در انتقال جوجه ها به سالن پرورش باید به دما و تهویه بسیار توجه شود و همچنین از ایجاد استرس و شرایط نامطلوب برای جوجه ها جلوگیری نمایید . حتما سعی کنید جوجه ها را در کوتاه ترین زمان ممکن به سالن محل پرورش آنان برسانید و سعی کنید از وسایل نقلیه سالم برای این کار استفاده کنید و جوجه ها را در نزدیکی آبخوری های آنان تخلیه کنید .


پس از ورود پرندگان به سالن :


سالن پرورش باید حتما  نور کافی داشته باشد و حتما تعداد مناسبی آبخوری و دانخوری در اختیار آن ها قرار گیرد . دان در اختیار قرار گرفته برای طیور باید در حد مشخص نیاز آن ها باشد تا از هدر رفتن دان جلوگیری شود و همچنین دان کافی در اختیار طیور قرار گیرد . حتما توجه داشته باشید که هفته اول پرورش پرندگان همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است و موفقیت در این برهه زمانی باعث بالا رفتن کیفیت جوجه ها خواهد شد .


تغذیه در حین مرحله پرورش :


در روز های اولیه پرورش طیور دان کمتری داخل دانخوری ها ریخته می شود تا مشاهده شود که جوجه ها دان استارتر خود را تمام کرده اند و بعد پیش دان جوجه جدید در اختیار آن ها قرار گیرد تا دان جوجه ها همیشه به صورت تازه باشد و از شیوع هر گونه بیماری با استفاده از دان برای جوجه ها جلوگیری شود .
استفاده زیادتر از حد نیاز دان جوجه برای جوجه ها علاوه بر هدر رفت دان استارتر باعث خواهد شد پیش دان استارتر جوجه با مدفوع جوجه ها مخلوط شود و از ارزش غذایی آن کاسته شود . کمکم و به مرور زمان برای جوجه های طیور در سنین بالاتر از دان پرورشی نیمچه استفاده خواهد شد و برای مرغ تخمگذار نیز از زمان شروع بلوغ دان تخمگذار مرغ بهترین گزینه خواهد بود .


واکسیناسیون :


به میکروب های ضعیف و یا کشته شده واکسن گویند . واکسن ها باعث ایجاد ایمنی بدن پرندگان می گردند . واکسن ها به گونه های مخلفی به پرندگان داده می شود و روش های واکسیناسیون طیور بسیار متفاوت به نوع واکسن و بیماری مربوط است .


حمل و نقل مرغ ها به کشتارگاه برای کشتار :


حتما قبل از ارسال پرندگان به کشتارگاه آن ها را توسط دامپزشک تحت مراقبت قرار دهید و مجوز های لازمه را برای کشتار دریافت نمایید . بهتر است طیور را در شب بارگیری نمایید و آن ها را به آرامی جا به جا کنید تا از بروز خسارت های بعدی جلوگیری نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  نکات بسیار مهم در پرورش مرغ گوشتی
•  عملیات پس از جوجه کشی و خروج جوجه ها از دستگاه جوجه کشی
•  ویژگی های مهم بدنه دستگاه های جوجه کشی چیست؟
•  قیمت دان مرغ به چه چیز هایی بستگی دارد ؟
•  چگونه تخم گذاری مرغ را افزایش دهیم !
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان