فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آموزش مراقبت و نگهداری از طیور در سرما و فصل زمستان

مراقبت و افزایش تخم گذاری مرغ در هوای سرد

با فرا رسیدن زمستان ، تخم گذاری مرغ در زمستان به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. که گروه دام وطیور شمارا با این پارامترها آشنا خواهد نمود.

 

در صورتی که فرصت مطالعه مطلب را ندارید و میخواهید مرغ شما در زمستان هم به تخم گذاری ادامه دهد  و نیازمند  دان مرغ تخمگذار مخصوص زمستان هستید روی لینک زیر کلیک نمایید .

 

دان مرغ تخمگذار مخصوص فصل سرد

در ادامه ما شما را با روشهای نگهداری مرغ در فصل سرد سال آشنا خواهیم کرد. این مطالب حاوی نکات بسیار کلیدی و مهمی میباشد لطفا بادقت مطالعه نمایید.

1ـ فراهم نمودن هوای گرم و مطلوب برای طیور در روزهای سرد.

2ـ خوراک دهی طیور و انتخاب خوراک با انرژی قابل متابولیسم بالا .

3ـ نور دهی مرغ به اندازه کافی برای تولید هرمون تخم گذاری در بدن پرنده .

جوجه ها و مرغ ها در این فصل از سال نیازمند مراقبت بیشتر هستند . البته برخی از نژاد ها به سرما عادت دارند همچنین مرغ ها و پرندگان بزرگتر که دارای پر های بیشتری هستند در سرما بهتر دوام می آورند بنابراین تمرکز و توجه تان  بیشتر به جوجه ها باشد.

 

بهترین دان برای تخم گذاری مرغ در زمستان

اگر شما محیط مرغداری خود را گرم نکنید. مرغ برای گرم نگهداشتن بدن و ادامه حیاط  خود از انرژی دان مرغ استفاده میکند. دان مرغ باکیفیت در بدن پرنده تولید انرژی خواهد نمود ، و این انرژی  صرف تخم گذاری و  گرم کردن بدن مرغ در زمستان  میشود . حال اگر دان مرغ مصرفی از انرژی قابل متابولیسم پایین برخوردار باشد تعجب نکنید اگر  تخم گذاری مرغ متوقف شد. به دلیل کمود انرژی پرسه ی تولید تخم مرغ  متوقف شده و صرف ادامه ی حیاط پرنده خواهد شد . در زمستان اگر نمیتوانید محیط مرغداری خود را گرم نگهدارید ، از دان مرغ باکیفیت استفاده نمایید. میزان مصرف دان مرغ 110تا 120  گرم در روز میباشد . برای خرید و آشنایی با ترکیبات دان تخمگذار مرغ  باکیفیت با انرژی قابل متابولیسم بالا کیلیک نمایید. شرکت تجهیزات دام وطیور این خوراک درجه یک را برای مصرف  زمستان در اختیار مشتریان قرار داده است . توجه نمایید در زمستان به هیچ عنوان از ته مانده سفره و سبزیجات برای پرنده استفاده نکنید مصرف خوراک با انرژی پایین تخم گذاری را متوقف خواهد کرد . مصرف دان ضعیف حتی باعث بروز بیماری در پرنده خواهد شد کمبود انرژی باعث ضعف سیستم ایمنی پرنده میشود. دان مرغ اقتصادی شرکت دام و طیور را میتوانید با مراجعه به لینک روبرو تهیه نمایید.دان مرغ تخم گذار

 

بهترین دما برای تخم گذاری مرغ در زمستان

به دلیل اینکه مرغ ها برای تخم گذاری بیشتر نیاز به دمایی ایده ال دارند به شما مرغداران عزیز پیشنهاد میشود حتی المکان محیط مرغداری خود را گرم نگه دارید.به دلیل اینکه مرغ برای تخمگذاری نیاز به انرژی  بالایی دارد  هوای سرد باعث میشود که  پرنده ی شما انرژی که در بدن باید صرف تخم گذاری نماید صرف گرم نگه داشتن بدن خود کند . ضمنان پایین امدن دما در سالن مرغداری شما باعث افزایش مصرف دان مرغ خواهد شد. همچنین بهترین دما برای محیط مرغ در زمستان 20 الی 25 درجه میباشد . توجه داشته باشید که مرغ اگر دان با انرژی بالا مصرف کند حتی در دمای زیر صفر هم دوام میاورد وهیچ مشکلی برای پرنده به وجود نخواهد امد.

 

یرای گرم کردن لانه مرغ در زمستان میتوانید از شیوه های زیر استفاده کنید

 

بهترین خوراک برای جوجه در زمستان
جوجه در زمستان کم کم به سرما عادت می کند ولی بایستی مراقبت های لازم را نیز انجام داد . در این فصل به غذای بیشتری برای گرم نگه داشتن خود دارد . غذاهایی مانند دان استارتر جوجه و دان جوجه پرورشی برای جوجه در فصل سرد بسیار عالی است علاوه بر این باعث می شود تا در طول شب گرم بماند .به هیچ عنوان جوجه مرغ را در فصل سرد سال در معرغ هوای سرد قرار ندهید.دمای مناسب جوجه در زمستان 28تا32 درجه میباشد. جوجه پرنده در هوای سرد علاوه بر غذای مناسب به آب کافی نیز نیازمند است. توصیه میشود  به هیچ عنوان در فصل سرد سال برای جوجه از دان بی کیفیت استفاده نکنید .فروشگاه اینترنتی دام و طیور تولید کننده و عرضه کننده انواع خوراک طیور برای مرغ تخمگذار ، دان تخمگذار مخصوص بلدرچین ، دان استارتر برای جوجه گوشتی ، دان استارتر مخصوص جوجه تخم گذار با بهترین فرمولاسیون و ارسال رایگان به سراسر کشور می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مانند طریقه مصرف دان برای طیور و سایر موارد به صفحه خوراک موردنیاز طیور مراجعه کنید .


اهمیت مدت و شدت روشنایی در پرورش طیور
میزان تخم گذاری مرغ در زمستان به دلیل کوتاه شدن روز ها و تاریک شدن زودتر هوا کمتر می شود و گاها متوقف می شود زیرا همه انرژی شان صرف گرم نگه داشتن بدنشان می کنند . گرم کردن لانه مرغ و روشن کردن چراغ برای مرغ ها می تواند به تخم گذاری آن ها کمک کند  . تخم گذاشتن مرغ تحت تاثیر یک غده صنوبری است که توسط میزان روشنایی دریافتی توسط طیور در روز کنترل می شود به همین دلیل لازم است مرغ تخم گذار  در روز های پاییز و زمستان 16 ساعت در معرض نور قرار گیرد . برای انجام این عمل از دو لامپ 60 وات استفاده کنید.توجه نمایید که پرنده شما دچار شک نوری نشود که استرس تخم گذاری را متوقف خواهد نمود.


دمای آب در تغذیه طیور
آب در پرورش طیور یک ماده مغذی بوده و تحمل تشنگی طیور در مقایسه با گرسنگی بسیار کم است . کاهش یا افزایش بی رویه دمای آب مصرفی طیور را باید جدی گرفت و برای حل مشکل آن اقداماتی انجام داد . با توجه به اینکه هوای محل زندگیتان در زمستان چقدر سرد است ممکن است نیاز داشته باشید تا منبع آب پرندگان را از سرما حفظ کنید .  دمای آب مناسب برای طیور بین 10 الی 14 درجه سانتی گراد است و در صورت کمتر یا بیشتر بودن دما پرنده آب بسیار کمی مصرف می کند . لذا باید تدابیری اندیشید تا در زمستان دمای آب مناسب باشد . برای جلوگیری از یخ زدن آب آبخوری طیور ، هیترهایی قابل نصب در زیر آبخوری های فلزی گالوانیزه مخصوص وجود دارد که در بازار موجود است و می توانید از آن استفاده کنید .

 

بهترین چیز ها برای زیر پای مرغ چیست ؟


بهترین چیز برای زیر پای مرغ !
استفاده از این روش ، بسیار کم هزینه است و می توان پرندگان را در فصل زمستان سال به راحتی گرم نگه داشت . برای شروع ابتدا بستری ( از علف خشک ، تراشه های چوب ، فضولات  پرندگان و ... ) در کف مرغدانی ایجاد کنید . این عمل را در  اواخرتابستان یا اوایل پاییز شروع کنید و با گذر زمان مواد بیشتری به بستر اضافه نمایید تا خشک و تمیز باقی بماند .  زمانی که عمق بستر به 20 تا 30 سانتی متر رسید آماده برای استفاده است . در طول زمستان این مواد موجود درون بستر به گرم شدن طیور کمک فراوانی می کند . می توانید مقداری از دانه های مورد علاقه طیور را در کف بستر بریزید تا جوجه و مرغ با خوردنشان مواد را زیر و رو کنند . این کار باعث می شود تا مواد در معرض هوا قرار بگیرند و در صورت مرطوب بودن خشک شوند .

 

زیر پای مرغ در زمستان باید چگونه باشد

 

گروه تولیدی دام و طیور عرضه کننده اصلی انواع دان مرغ مخصوص زمستان ، دان جوحه مخصوص زمستان ، دان پرورشی مخصوص زمستان و ... می باشد . شما می توانید جهت خرید دان مرغ مخصوص زمستان به فروشگاه دام و طیور مراجعه نمایید .

> توسط توحید نیکویی تبار
  مقاله جامع و کاملی برای نگهداری مرغ خانگی در زمستان بود ممنون از سایت دام و طیور.
> پاسخ مدیریت :
خوشحالیم که توانسته ایم با مطالب جامع به شما مشتری گرامی کمک کنیم
> توسط تورج عباسی
  از سایت شما دان مرغ تهیه کردم و الان بالاترین بازده رو دارن ممنون و مچکرم.
> پاسخ مدیریت :
مفتخریم که توانسته ایم با راهنمایی ها و ارائه خوراک با کیفیت رضایت مندی شما مشتریان گرامی رو داشته باشیم
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  انواع دستگاه پرکن مرغ
•  کوچکترین دستگاه جوجه کشی خانگی
•  جی اس ام جوجه کشی چیست و چگونه کار می کند؟
•  نکات کلیدی برای تغذیه جوجه و مرغ
•  راهنمای خرید تخم نطفه دار مناسب برای جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان