فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

چگونگی و دانستنی های اصلی درباره جیره غذایی پرندگان

آموزش جیره نویسی طیور

به صورت کلی خوراک طیور از مواد مغذی نظیر اسید های آمینه ، چربی ها ، پروتئین ها ، کربوهیدرات ها ، مواد معدنی ، ویتامین ها تشکیل شده است . در تغذیه پرندگان هدف اصلی تأمین تمامی نیاز های بدن آن ها برای رشد و تولید مثل می باشد . در این بین کربوهیدرات ها یکی از اجزای اصلی برای برطرف کردن نیاز های پرندگان به انرژی می باشند ، در مجموع یک جیره غذایی خوب باید دارای تمامی مواد مورد نیاز بدن پرندگان باشد که در غیر این صورت کاهش هر یک از این مواد باعث عدم رشد صحیح پرنده و یا عدم تخمگذاری مناسب برای تولید مثل موفق خواهد شد . در کل باید گفت که جیره طیور دارای کربوهیدرات زیاد و چربی و پروتئین کم می باشد . شما پس از مطالعه این مقاله اطلاعات کلی درمورد جیره نویسی طیور و همچین تولید دان طیور بدست خواهید آورد .

کربوهیدرات ها :

کربوهیدرات انرژی مورد نیاز بدن طیور را فراهم می کند . عدم وجود و یا کاهش میزان کربوهیدرات در جیره غذایی باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری در رشد و تولید مثل پرندگان می گردد ، لازم به ذکر است همه انواع کربوهیدرات ها در بدن طیور قابل حضم نمی باشد . گلوکز یکی از کربوهیدرات های فراوان در طبیعت می باشد که به خوبی در بدن پرندگان قابل حضم است .

پروتئین ها و اسید های آمینه :

پروتئین ها در اصل برای رفع نیاز پرندگان به آمینو اسید ها مورد استفاده قرار می گیرند و پرندگان از آن برای ساخت پوست ، پر ، استخوان و ... استفاده می کنند ، نقش مهمی در متابولیسم غذا به انرژی دارند و به شکل گیری بافت نرم بدن کمک می کنند .

چربی ها :
چربی ها برای افزایش انرژی و بالا بری بازده خوراک استفاده می شوند . چربی ها بیشتر از لاشه حیوانات ، باقی مانده تصفیه روغن نباتی ، روغن های نباتی و ... تأمین می شود .

مواد معدنی :
مواد معدنی بخش غیر ارگانیک خوراک طیور هستند و عملکرد های متفاوتی دارند به عنوان مثال در شکل گیری اسکلت بدنی کلسیم و فسفر ضروری می باشد ، سدیم و پتاسیم باعث تثبیت غلایی یا بازی بودن می شود ، کلسیم در شکل گیری استخوان کاربرد دارد و یا همان کلسیم در مرغ تخمگذار در شکل گیری پوسته تخم مرغ کاربردی است .

ویتامین ها :

ویتامین ها به دو دسته محلول در آب و محلول در چربی تقسیم می شوند . مکمل های غذایی طیور شامل درصد بالایی ویتامین هستند و تا زمانی که شما از ویتامین ها استفاده می کنید بعید است دچار کمبود هر یک از اجزای اصلی شوید .

دان استارتر خوب :
دان پیش آغازین ، دان آغازین خوب باید شامل تمامی موارد مورد نیاز بدن جوجه ها برای دوره ابتدایی رشد آنها باشد و همچنین از اندازه مناسب برخوردار باشد و متناسب با سن و نوع پرنده تولید شود و حتما به صورت یکنواخت با هم ترکیب شده تا پرنده بتواند به آسانی از آن استفاده کند .


دان پرورشی مناسب :
یک دان پرورشی خوب باید از انرژی لازم و کافی برای فعالیت های پرنده برخوردار باشد ، اندازه دان مناسب استفاده جوجه ها باشد و به پرنده کمک کند تا در مدت زمان معلوم وزن گیری نماید .

دان تخمگذار مرغ :
مرغ تخمگذار برای یک عملکرد مناسب در دوره تخمگذاری خود به مواد خاص و معین بسیاری نیاز دارد و نرسیدن آن به صورت صحیح به مرغ باعث ایجاد مشکلات زیادی از جمله کاهش تخمگذاری ، پوسته ضعیف و با شکل ناموزون ، تخم های کوچک و ... خواهد شد . ازدیاد مصرف و یا قوی بودن بیش از حد دان مرغ تخمگذار نیز باعث مشکلاتی همچون تخم مرغ های بزرگ ، تخم مرغ دو زرده ، نسبت نامتقارن زرده به سفیده و ... می گردد .

فروشگاه دام و طیور عرضه کننده اصلی انواع خوراک دام و طیور به قیمت عمده و به صورت تحویلی به همه پرورش دهندگان گرامی می باشد لازم به ذکر است دام و طیور با بیش از یک دهه سابقه فعالیت اقدام به تولید دان پرنده با کیفیت و آنالایز بسیار خوب نموده که شما می توانید دان مرغ مورد نیاز گله خود را با توجه به سن و مقصود خود از پرورش طیور از فروشگاه دام و طیور تهیه نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  انواع دستگاه جوجه کشی خانگی ارزان
•  اصول نگهداری جوجه یک روزه
•  مهم ترین عوامل در پرورش طیور
•  غذای بلدرچین چیست ؟
•  بهترین دان جوجه باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان