فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نکات کلیدی پرورش بلدرچین جوجه کشی بلدرچین

اهمیت پرورش بلدرچین

بلدرچین از جمله پرنده های وحشی است که به دلیل داشتن تخم و گوشت مقوی طرفداران زیادی دارد . پرورش بلدرچین هم به صورت خانگی و هم به صورت صنعتی به دلیل رشد 3 و نیم برابری این پرنده نسبت به دیگر پرندگان و بلوغ سریع از 4 تا 50 روزگی ، توانایی تخم گذاری فراوان حدود 260 تخم در همان سال اول و تولید نسل بسیار حائز اهمیت است . بلدرچین مقاومت بدنی بالایی در برابر بیماری ها و ویروس ها دارند و می توان آن را در تراکم بالا و به صورت انبوه پرورش داد .  یکی از اصلی ترین مزایای پرورش بلدرچین ، نیاز به سرمایه کم ، بازار فروش خوب و کوتاه بودن دوره پرواری می باشد . فراورده های بلدرچین شامل تخم و گوشت بوده که ارزش غذایی مفید و فراوانی دارد . همچنین فضولات بلدرچین نیز به عنوان کود در رشد محصولات کشاورزی قابل استفاده است .
درامد پرورش بلدرچین به دلیل هزینه پایین و اشباع نشدن آن در بازار سود خوبی دارد و می توان در هر مکانی آن را پرورش داد . برای پرورش بلدرچین نیاز به فضای بزرگی نیست و می بایست بخش های مختلفی برای محیط پرورش ، محل نگهداری از جیره غذایی آنها ، کشتارگاه و ... در نظر گرفت . به دلیل ریزبودن جثه پرنده برای پرورش نیازی به مکان های بزرگ نیست .
مکان پرورش بلدرچین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
1- مکان پرورش بلدرچین باید ساکت باشد زیرا صدا باعث ایجاد استرس در بلدرچین شده و تاثیر بدی به جای میگذارد . مکان مورد نظر برای پرورش نیز باید دارای سیستم  تهویه ، سیستم نوررسانی ، تامین رطوبت و سیستم گرمایشی سرمایشی مناسب داشته باشد . وجود هر چهار سیستم برای سالن پرورش ضرروری است و نبود هر یک موجب تلفات جبران ناپذیری خواهد شد .
2- رعایت نکات بهداشتی براس سلامت گله بسیار مهم است .
3- در دو هفته اول نور رسانی باید 24 ساعته باشد پس از آن نوررسانی را تا 12 ساعت کاهش دهید .
4-در 2 الی 3 روز اول استفاده از محلول آب شکر تاثیر مثبتی برای کاهش استرس جوجه دارد .
استفاده از قفس بلدرچین  یک روش عمده برای برای پرورش بلدرچین می باشد که اغلب پرورش دهندگان از آن استفاده می کنند . استفاده از قفس برای پرورش بلدرچین به کنترل کردن راحت پرنده هنگام بروز ترس و استرس و متمرکز کردن آن کمک شایانی می کند . قفس های بلدرچین معمولا به صورت طبقه ای روی هم قرار می گیرند و با توجه به سن و نوع گله در قفس های جداگانه قرار می گیرند . اگر قصد پرورش بلدرچین تخم گذار را دارید نیاز به قفس های مکانیزه خواهید داشت . خود قفس های مکانیزه فرایند تغذیه و آب دهی و برداشت تخم را بسیار راحت کرده و بازدهی بالاتری دارد .
درصورتی که میخواهید به پرورش  بلدرچین های گوشتی بپردازید نیاز به قفس های مکانیزه نخواهید داشت و مراحل رشد و پرورش بلدرچین در کف سالن صورت می گیرد . در عوض به آب خوری و دان خوری نیاز خواهید داشت . برای پرورش بلدرچین در کف سالن نیاز به آبخوری و دانخوری خواهید داشت .  دانخوری ها و آبخوری های مختلفی در بازار عرضه شده اند که هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک عمل می کنند . حتما دانخوری و آبخوری را در دوره های زمانی مناسب شستشو و ضدعفونی کنید تا از بروز بیماری های مختلف و رشد باکتری جلوگیری کنید .
استفاده از آبخوری و دانخوری مناسب
هم صرفه جویی در هزینه ها می شود و هم از بروز بیماری های مختلف جلوگیری می کند . دانخوری جوجه بلدرچین باید به گونه ای باشد تا از ریختن دان جلوگیری کند و امکان ورود جوجه به دانخوری را ندهد  .
قیمت دانخوری و آبخوری بلدرچین
گروه دام و طیور با بیش از یک دهه تجربه اقدام به ارائه انواع آبخوری و دانخوری و سایر تجهیزات مورد نیاز بلدرچین مانند قفس بلدرچین ، دستگاه جوجه کشی و ...  کرده است  و برای رفاه حال مشتریان محصولات خود را به قیمت در کارخانه و ارسال درب منزل در کوتاه ترین زمان ممکن با کمترین هزینه در سراسر کشور عرضه می نماید . جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر با واحد مشاوره شرکت پرتودانه سیمرغ تماس بگیرید . 03155448608 - 09131616534

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  تاثیر کیفیت تخم مرغ در جوجه کشی
•  فروش دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
•  علت مرگ جوجه در دستگاه جوجه کشی
•  نقش پروتئین در غذای سگ
•  انواع آبخوری اتوماتیک
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان