فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نکات مهم در ساخت و راه اندازی سالن پرورش پرندگان

آموزش ساخت و تجهیز مرغداری

داخل سالن مرغداری باید به صورتی طراحی شود که کنترل و بهره وری از عوامل محیطی آن برای پرورش دهندگان آسان تر باشد . مهم ترین عوامل در ساخت سالن پرورش خوب عبارت اند از :


نور :
نور در زمان ساخت سالن پرورش طیور یکی از عوامل بسیار مهم می باشد به صورتی که حتی با تغییرات فصلی تولید مثل طیور نیز دستخوش تغییر می گردد . زیاد شدن طول روز برای پرندگان باعث کم تر شدن زمان مورد نیاز برای رسیدن پرنده به بلوغ و همچنین کاهش طول روز نتیجه عکس آن را دارد .
تخمگذاری در پرندگان تخم گذار با افزایش طول روز به دلیل زیاد شدن هورمون ال اچ پلاسما زیاد تر می شود . برای دادن نور مصنوعی به طیور لامپ فلورسنت یکی از متداول ترین موارد است ، ولی باید گفت لامپ های ال ای دی به دلیل مصرف پایین تر ، طول عمر طولانی تر ، حجم کم یا همان کوچک بودن ، امکان برنامه ریزی برای زیاد یا کم شدن شدت نور و ... گزینه کامل تری به شمار می آید .


در مرغداری های پیشرفته با استفاده از برنامه نوری روند بازدهی طیور را افزایش می دهند برای مثال در پرندگان تخمگذار طول روز های کوتاه 8 الی 10 ساعته با رسیدن به دوره تخمگذاری کم کم به 17 الی 18 ساعت افزایش پیدا می کند . به این نوع از سیستم نور دهی نور دهی مرحله ای گویند .
در جوجه گوشتی در طول شبانه روز به 23 ساعت نور با شدت های متفاوت می تواند در روند رشد جوجه ها تأثیر بسیار مثبتی داشته باشد .
روشنایی در سالن جوجه های یک روزه باعث می شود آن ها راحت تر همدیگر و همچنین غذا را پیدا کنند و در رشد و نمو جوجه ها تأثیر مثبت و خوبی دارد .
استفاده از نور قرمز در سالن پرورش طیور باعث ایجاد حس آرامش در بین پرندگان می شود و از بیماری هایی همچون خود خوری پرندگان و خشونت پرندگان جلوگیری می کند .

تهویه سالن :
تهویه سالن پرورش پرندگان یکی از آن بخش هایی است که همیشه باید بررسی و کنترل شود تا طیور در شرایط مناسب تنفس نمایند و انتقال بیماری بین طیور جلوگیری شود و اکسیژن رسانی به پرنده بهتر انجام گیرد .
یک تهویه مناسب باید بخار آب ، گاز های سمی ، گرد و غبار داخل سالن و ... را از سالن خارج کرده و به جای آن هوای سالم و تمیز را جایگزین نماید . در صوت عدم وجود یک تهویه خوب در سالن پرورش ، پرندگان رشد کافی نداشته و به سرعت به انواع بیماری ها دچار می شوند . که با نصب و کنترل تهویه نه تنها می توان این مشکل را رفع نمود بلکه باعث بالا رفتن راندمان پرندگان نیز شد .
تهویه در سالن های پرورش طیور به دو نوع تهویه طبیعی و یا تهویه مکانیکی تقسیم می شود .


هواکش طبیعی معمولا از کارایی پایین تری به نسبت هواکش مکانیکی برخوردار هستند و بیشتر در مناطق معتدل مورد استفاده قرار می گیرند ، در مناطق گرم سیری که از این نوع تهویه استفاده می کنند باید حتما نحوه تابش خورشید در صبح و بعد از ظهر زمان استفاده از این نوع تهویه مورد توجه واقع شود . همچنین جهت باد در سالن های استفاده کننده از تهویه طبیعی بسیار مهم است . در ساخت تهویه طبیعی دریچه هایی در قسمت بالایی و پایینی سالن قرار می گیرد و از گرمایش و سرمایش بیش از حد سالن پرورش جلوگیری می کند . عموما دریچه های تهویه هوا برای تهویه طبیعی بزرگ تر ساخته می شود تا عمل کوران هوا تهویه بهتری به وجود آورد .
در تهویه مصنوعی از هواکش های بزرگ صنعتی استفاده می شود . این نوع هواکش ها با تخلیه هوای آلوده سالن باعث کاهش فشار هوای سالن می شوند که این باعث می شود هوای سالم و تمیز با فشار وارد سالن شود .
در تهویه های مکنده دریچه ورودی هوا و در تهویه های دمنده دریچه خروجی هوا قابل کنترل است . تهویه های مکشی به دو نوع تهویه مکشی طولی و تهویه مکشی عرضی تقسیم می شود . در تهویه هوای طولی دریچه ها در عرض سالن و همچنین هوا ساز ها رو به روی آن قرار دارند ، این مدل از تهویه در متعادل سازی دمای سالن بسیار کاربردی است .
ارتفاع قرار گرفتن هواکش ها در مناطق سرد در قسمت پایین و در مناطق گرم در قسمت بالای سالن پرورش است .

رطوبت :
دستگاه رطوبت ساز به کار رفته در سالن های پرورش هم رطوبت سالن را کنترل می کند و هم باعث پایین آمدن دمای سالن پرورش می شود . میزان بخار آب موجود در سالن پرورش حین دوره رشد جوجه ها بسیار حائز اهمیت است . هوای گرم توانایی بالاتری در حفظ رطوبت دارد . دما و رطوبت بالا باعث بروز مشکلات جدی زمان پرورش طیور می شود .


سرمایش و گرمایش سالن های پرورش نیز از دیگر عوامل مهم در ساخت و تجهیز یک سالن پرورش خوب می باشد که انتخاب درست آن با توجه به نوع سالن و موقیت جغرافیایی قرار گرفتن آن بسیار حائز اهمیت است .

شما می توانید تمامی تجهیزات مورد نیاز خود برای قبل ، حین و پس از دوره پرورش پرندگان را از فروشگاه دام و طیور تهیه نمایید .

فروشگاه دام و طیور عرضه کننده انواع دستگاه جوجه کشی نظیر دستگاه جوجه کشی اتوماتیک و دستگاه جوجه کشی خانگی و ... همچنین تجهیزات دستگاه جوجه کشی نظیر سبد هچ ، دستگاه رطوبت ساز ، شانه تخم مرغ و شانه تخم کبک و ... و انواع خوراک دام و طیور نظیر دان استارتر ، دان پرورشی ، دان تخمگذار و ... همچنین انواع آبخوری مثل آبخوری دستی و آبخوری اتوماتیک و انواع دانخوری نظیر دانخوری دستی و دانخوری اتوماتیک و محل نگهداری طیور نظیر قفس نگهداری مرغ ، قفس نگهداری بلدرچین و قفس نگهداری کبک ، دستگاه تولید خوراک دام و طیور ، پر کن طیور ، ظرف بسته بندی تخم و به صورت کلی لوازم مرغداری می باشد که شما می توانید از کارشناسان متخصص ما در همه ی این زمینه ها مشاوره رایگان دریافت نموده و سپس با برگزیدن بهترین انتخاب یک تجارت پر سود را آغاز نمایید . برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش های وب سایت دام و طیور مراجعه نموده و یا با شماره تماس 09131616534 در ارتباط باشید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  دستگاه جوجه کشی اتوماتیک 420 عددی
•  آموزش راه اندازی و کار با دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
•  ویژگی های خوراک استارتر جوجه
•  معرفی انواع آبخوری موجود در بازار ایران
•  برتری های دان پلت نسبت به دان مش
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان