فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

رفع مشکلات در دوره جوجه کشی

مشکلات جوجه کشی

بیشتر افرادی که در زمینه جوجه کشی فعالیت دارند با مشکلات مختلی روبرو میشوند  که برای رفع این مشکلات با چالش روبرو هستند. گروه پشتیبانی فروشگاه دام وطیور برای رفع مشکلات جوجه کشی مقاله فراهم آورده است که شما میتوانید با مطالعه این مطالب مفید در زمینه  جوجه کشی حرفه ای عمل نمایید.

 

خرید دستگاه جوجه کشی با کیفیت

یکی از اصلی ترین مشکلات در دوره جوجه کشی استفاده از دستگاه جوجه کشی بی کیفیت و دارای راندمان پایین می باشد برای حل این مشکل می توانید از دستگاه جوجه کشی معرفی شده توسط گروه تولیدی دام و طیور استفاده نمایید . دستگاه های فروشگاه دام و طیور همگی دارای ضمانت و خدمات پس از فروش می باشند و از برند های معتبر تولید دستگاه جوجه کشی در کشور هستند . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید دستگاه جوجه کشی می توانید به بخش توضیحات مربوط به همان دستگاه مراجعه نمایید و در صورت داشتن هر گونه سوال درمورد خرید دستگاه جوجه کشی اصل ، ارزان و با کیفیت با کارشناسان پشتیبانی دام و طیور به شماره 09139552810 تماس حاصل نمایید .

 

وجود تخم های نابارور یا بدون نطفه

خروس های نابالغ ، خروس ها نسبت به مرغ ها باید دو هفته تحریک نوری بیشتری داشته باشند .خروس های با اسپرم غیر طبیعی و یا مرغ های با تخم مرغ های غیر طبیعی که اینگونه مشکلات بیشتر در گله های خیلی پیر و یا گله های خیلی جوان به وجود می آید . تعداد خروس در گله باید به میزان کافی به نسبت مرغ ها باشد نه زیاد که باعث نزاء بین آن ها شود و نه کم که باعث شود تخم های مرغ مادر نطفه دار نباشد .نسبت جنسی ( نسبت خروس به مرغ در زمان جفت گیری ) یک خروس به هشت مرغ برای مرغ سبک و برای مرغ های با نژاد سنگین یک خروس به شش مرغ می باشد .
گله مادر پیر از دیگر دلایل این مشکل می باشد که با انتقال خروس های جوان به این گله می توان مشکل را تا حد زیادی کاهش داد .
آب و هوای نا مناسب نیز گاها می تواند دلیل جوجه کشی ناموفق با این نشانه ها باشد .
از دیگر علت ها می توان بیماری هایی گله مادر دچار آن می شوند را نام برد که از جمله عوامل این بیماری ها آبخوری های آلوده یا آبخوری نامناسب و ضد عفونی نکردن ابخوری مرغ . همچنین مرغ های مادر ی که تخم پوست زبر ، و بد شکل و یا تخم پوسته نازک می گذارند . دلیل پوست نازک تخم مرغ کمبود کلسیم در جیره مرغ تخم گذار میباشد شما میوانید با تامین دان مرغ تخمگدار مطلوب و دان مرغ باکیفیت از فروشگاه دام وطیور از شر مشکلات پوسته ی تخم مرغ راحت شوید
 وزن زیاد به ویژه در خروس های گله می تواند یکی دیگر از مهم ترین دلایل این مشکل باشد .
کمبود و یا فزونی شدید دان مرغی که تأثیر مستقیمی بر روی پروتئین ها ، ویتامین ها و مواد مغذی و ... تخم مرغ مادر دارند در دسترس نبودن دانخوری یا استاندارد نبودن دانخوری مرغ میتواند باعث تقسیم ناعادلانه دان مرغ تخمگذار  بین پرنده شود. همچنین ضعیف بودن و فقیر بودن از ویتامین دان مرغ محلی یا دان مرغ تخم گذار یا دان خروس تاثیر مستقیم بر اسپرم خروس ها جهت تولید تخم نطفه دار دارد و یکی از عمده دلایل این مشکل می باشد .
استفاده از برخی مواد شیمیایی ، آفت کش ها و سموم و ... می تواند در این اتفاق دخیل باشد .
تراکم زیاد و حجم و فضای ناکافی سالن نیز در روند نطفه دار شدن تخم مرغ تأثیر منفی می گذارد .
نگهداری تخم نطفه دار برای مدت زمان طولانی نیز یکی از عوامل ناباروری یا بدون نطفه بودن تخم ها است لازم به ذکر است تخم نطفه دار را نمی توان بیش از هفت روز نگه داشت .
کم و زیاد بودن دمای محیط نگهداری تخم های نطفه دار نیز بسیار در جوجه درآوری بسیار مهم است که دمای نگهداری تخم نطفه دار  15.6 تا 18.3 درجه سانتی گراد بهترین دما می باشد .


تخم دارای حلقه خونی و یا جنین کوچیک درون آن می باشد

نگهداری طولانی مدت تخم نطفه دار در شرایط دمایی نامناسب میتواند یکی از مهم ترین عوامل این مشکل باشد .
دود دهی بیش از اندازه به تخم مرغ نطفه دار یا دود دهی به تخم مرغ هایی که در دوره ستر می باشند از دیگر عوامل این مشکل است .
دمای بالا در اوایل دوره جوجه کشی به وسیله دستگاه جوجه کشی و یا دما بسیار پایین در ابتدای دوره جوجه کشی و همچنین صدمه دیدن تخم نطفه دار هنگام انتقال و یا جا به جایی ناشیانه قبل از جوجه کشی می تواند از دیگر عوامل این مشکل باشد .
کمبود های بسیار زیاد مواد غذایی در دان مرغ و یا کمبود ویتامین های موجود در دان مرغی از دیگر عوامل این مشکل می باشد .
خرید دان مرغ بی کیفیت با قیمت پایین شما را به چالشهای فراوانی خواهد کشید چه در زمان جوجه کشی و چه در زمان پرورش جوجه مرغ به شما دوستان کرامی پیشنهاد میکنم از جیره باکیفیت دان مرغ فروشگاه دام وطیور استفاده نمایید وبا خیال آسوده به پرورش مرغ تخمگذار بپردازید


جنین های مرده تقریبا سه تا شش روز
نبود تهویه مناسب درون دستگاه جوجه کشی ، بسته شدن منافظ پوست تخم نطفه دار ، وجود دی اکسید کربن بیش از یک درصد ، چرخش نادرست تخم های نطفه دار در دستگاه جوجه کشی و همچنین کمبود برخی ویتامین ها و ... در دان مرغی که مرغ مادر مصرف کرده است.


جنین مرده در هجده روزگی به بعد در روند جوجه کشی
دما نامناسب دستگاه جوجه کشی ، رطوبت نامناسب دستگاه جوجه کشی اتوماتیک ، چرخش اشتباه و یا عدم کار کردن راک دستگاه جوجه کشی و تهویه نامناسب در دوره جوجه کشی در بازه ستر و همچنین هچر دستگاه جوجه کشی می توانند از دلایل این مشکل باشند . در انتخاب دستگاه جوجه کشی بسیار دقت کنید که با خرید دستگاه جوجه کشی غیر استاندارد تمام زحمات شما حدر خواهد رفت شما میتوانید با مطالعه مطالب قسمت دستگاه جوجه کشی فروشگاه دام وطیور از انتخاب دستگاه جوجه کشی استاندارد مطلع شوید. به شما پیشنهاد میکنیم برای ورود به عرصه جوجه کشی ابتدا با دستگاه جوجه کشی ارزان شروع کنید.
الودگی ناشی از کپک ها که در محیط مرغداری ، دانخوری ، آبخوری  یا دان مرغ تخمگذار وجود دارد برای جلو گیری از وجود کپک دانخوری و ابخوری و محیط سالنها مرغداری را زد عفونی کنید و دان مرغ تخمگذار را از فروشگاه معتبر تهیه نمایید. همچنین دوددهی زیاد و یا طولانی تخم نطفه دار از دیگر دلایل این مشکل است .
طولانی شدن زمان انتقال تخم ها در دستگاه جوجه کشی به سبد هچ برای دوره هچردستگاه جوجه کشی نیز میتواند باعث این مشکل شود .
شکستن و یا ترک برداشتن پوسته تخم نطفه دار حین انتقال به سبد هچ برای دوره هچر دستگاه جوجه کشی از دیگر دلایل بروز این مشکل می باشد .
 شما میتوانید برای تامین تجهیزات مرغداری و دامداری به فروشگاه دام وطیور مراجعه نمایید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  چگونه تخم گذاری مرغ را افزایش دهیم !
•  اطلاعاتی در مورد کنسرو آماده گوشت قرمز سگ
•  خوراک مرغ تخم گذار
•  چگونه و چه وقت به سگ خود غذا بدهیم؟
•  آشنایی با انواع دان مرغ
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان