فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

تاثیر کیفیت تخم مرغ در جوجه کشی

کیفیت تخم مرغ در جوجه در آوری

یکی از دلایل اصلی در عدم دریافت نتیجه هنگام جوجه کشی طیور استفاده از تخم نطفه دار  نامطلوب در روند جوجه کشی می باشد . تخم جوجه کشی نامطوب می تواند بر اثر عواملی چون تغذیه مرغ تخم گذار ، سن پرنده تخم گذار ، عوامل محیطی ، نژاد مرغ مادر و ... و همچنین عواملی نظیر کم بودن تعداد خروس در گله ، سن زیاد و یا کم خروس در گله ، تغذیه خروس در کل پرنده نر و ... به وجود آید ، به صورتی که اگر مرغ تخمگذار یا بلدرچین تخم گذار در گله از دان مرغ تخمگذار مناسب یا دان بلدرچین تخم گذار مناسب  بهره مند نگردد میزان پروتئین و مواد مورد نیاز رشد جنین در تخم مرغ با کمبود رو به رو می شود .
بر خلاف تصور عمومی که می گویند باید از تمامی تخم های موجود برای جوجه کشی استفاده نمود و تمامی آن ها را داخل دستگاه جوحه کشی قرار داد تا تعداد تخم های بالاتر باعث جوجه درآوری بیشتر شود ، استفاده از تخم  نطفه دار بسیار کوچک ، تخم نطفه دار موج دار ، تخم نطفه دار بسیار بزرگ ، تخم نطفه دار دارای شکل ناموزون ، تخم نطفه دار داری ترک و یا خال و ... در جوجه کشی باعث هچ کمتر و در نتیجه جوجه درآوری کمتر خواهد شد . زیرا این تخم ها مناسب شرایط جوجه کشی نیستند و در روند جوجه کشی ایجاد خلال خواهند نمود .

تمیز کردن تخم نطفه دار
تخم نطفه دار قبل از قرار گرفتن در دستگاه جوجه کشی باید تمیز شوند و بر خلاف تصور برخی که تخم نطفه دار را تمیز می دانند و فکر می کنند می توان آن را بدون تمیز کردن درون دستگاه جوجه کشی اتوماتیک قرار داد ، این تخم ها حاوی باکتری های زیادی بر روی پوسته خود می باشند که برای برطرف کردن این باکتری ها در صورت وجود مدفوع پرنده از سمباده نرم و یا برس استفاده می شود درغیر این صورت با استفاده از یک اسپری از مواد ضدعفونی کننده مخصوص و یک دستمال و یا قرار دادن تخم نطفه دار در معرض گاز فرمالدئید برای مدت بیست دقیقه عمل ضدعفونی کردن تخم نطفه دار را انجام دهید .
همیشه به خاطر داشته باشید از تخم های با اندازه یکسان در روند جوجه کشی استفاده نمایید .

نگهداری تخم نطفه دار
نگهداری تخم نطفه دار در شرایط معمول به سن مرغ تخمگذار مادر بستگی دارد به صورتی که تخم مرغ نطفه دار مادری که سن بین 22 الی 35 هفته دارد را می توان مدت زمان طولانی تری به نسبت مرغ مادر مسن تر نگهداری کرد .
تخم مرغ مادر با سن 35 الی 45 هفته را نیز در شرایط دمایی مناسب می توان برای 2 الی 5 رو نگهداری نمود .
تخم مرغ مادر 45 الی 65هفته را در شرایط نگهداری مناسب آن و در دمای پایین می توان تنها برای 3 روز نگهداری کرد .
شرایط نگهداری مناسب و معمول برای نگهداری تخم نطفه دار دما 19 درجه سانتی گراد و رطوبت تخم نطفه دار  8 درصد می باشد .
بهداشت و ضد عفونی تخم های جوجه کشی
کیفیت پوسته تخم مرغ در جوجه آوری آن بسیار مهم می باشد به صورتی که تخم نطفه دار دارای غشا پوسته مناسب در برابر باکتری ها و بیماری ها مقاومت بیشتری دارند ، تبادل گاز ها و رطوبت با محیط پیرامون خود را به درستی انجام می دهند .
ضخامت پوسته تخم مرغ باید حدود 0.3 میلی متر باشد .


پدیده تعریق تخم نطفه دار

عرق کردن تخم نطفه دار در جوجه کشی اتفاق نامطلوبی است و در اثر جا به جایی های حرارت و رطوبت در محل نگهداری تخم های نطفه دار ایجاد می شود . زمانی که تخم نطفه دار عرق می کند شرایط برای رشد باکتری بهتر می شود ، غشا تخم مرغ باز شده و باکتری و عوامل بیماری زا می توانند به راحتی به داخل آن ورود پیدا کنند .
برای جلوگیری از این اتفاق تخم نطفه دار را به صورت ناگهانی سرد و یا گرم ننمایید و در هنگام قرار دادن تخم نطفه دار در دستگاه جوجه کشی فرایند گرم کردن دستگاه جوجه کشی را به صورت تدریجی انجام دهید .
در صورت رعایت موارد بالا و همچنین استفاده درست از دستگاه جوجه کشی اتوماتیک مناسب شما خواهید توانست به راندمان حداکثری از دستگاه جوجه کشی خانگی خود برسید .
دستگاه جوجه کشی اتوماتیک با فرآهم آوردن تمامی موارد نیاز در یک جوجه کشی مطلوب شما را همراهی خواهند کرد تا جوجه کشی طیور را برای شما به أمری آسان و لذت بخش تبدیل کنند .
گروه دام و طیور تولید و عرضه کننده انواع دستگاه جوجه کشی اتوماتیک و همچنین دستگاه جوجه کشی خانگی با کیفیت بی نظیر و قیمت مناسب آماده ارائه خدمات به مشتریان خود می باشد تا با هزینه های بسیار مناسب اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی ارزان و در عین حال با کیفیت بسیار بالا نماییند .
شما می توانید برای خرید بهترین دستگاه جوجه کشی اتوماتیک از طریق فروشگاه دام و طیور اقدام کنید و یا برای دریافت مشاوره خرید با شماره تلفن 09131616534 تماس حاصل نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  زمان جوجه کشی و پرورش مرغ چه فصلی است ؟
•  بهترین دستگاه جوجه کشی ایزی باتور
•  معرفی انواع برند دستگاه جوجه کشی
•  آشنایی با تجهیزات دانخوری مرغداری
•  خرید رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان