فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

خوراک مرغ تخم گذار

تغذیه مرغ تخم گذار

اهمیت و مهم بودن غذای حیوانات و پرندگان از بدو پیدایش انسان از جایگاه بالایی برخوردار است . زیرا همانطور که می دانید بدن حیوانات و پرندگان از میلیون ها حشرات تشکیل شده است که بعد از مصرف ما انسان ها جزئی از بدن ما می شود .
خوراک مرغ تخم گذار
یکی از خوراک ها و مواد غذایی که خیلی از ما انسان ها از آن استفاده می کنیم مرغ است بنابراین برای غذا دادن و تغذیه مرغ ها باید از قاعده و قانون و همچنین برنامه خاصی پیروی کرد تا در روند پرورش مشکلی ایجاد نشود . طیور از موادی همچون غلات ، مکمل های پروتئین ، مواد معدنی ، ویتامین ها و چربی ها تغذیه می کنند . علاوه بر این مکمل های مخصوصی دارند که کارشناسان پس از تایید به مواد غذایی آن ها اضافه می کنند .
تولید کنند گان تخم مرغ در تلاش هستند تا ازبهترین و اصولی ترین شیوه و برنامه غذایی برای تغذیه مرغ های تخم گذار استفاده کنند . نکته مهمی که خیلی از افراد امروزه زیاد با ان سر و کار دارند این است که خوراک اصلی مرغ های تخم گذار چیست ؟ چه موادی نه تنها برای آن ها مفید نیست بلکه ممکن است برایشان مشکل ساز شود .
موادی که خیلی برای سلامت و تغذیه مرغ تخم گذار با اهمیت و بهتر از سایر مواد غذایی است کربوهیدرات ها هستند . زمانی که بخواهند انرژی مورد نظر خود را کسب کنند از چربی ها مصرف می کنند . اگر بخواهیم مواد غذایی سبز مرغ های تخم گذار را نام ببریم می توانیم به علف های سبز و برگ های خشک شده و پودر یونجه ی خشک شده اشاره کنیم که انرژی بی نظیری را به دام و طیور منتقل می کند .
سویا ، تخم پنبه ، بادام زمینی  ازموادی هستند که بعد از غلات و پروتئین برای مرغ های تخم گذار مفید و با اهمیت است . نکته مهم این است که پودر ماهی همان ماهی است .

تغذیه مرغ تخم گذار
1-    خوراک آردی
2-    به صورت خرد شده
3-    به صورت حبه
4-    به صورت خوراک ، آردی ، دانه
مقدار مواد غذایی که برای مرغ های تخم گذار انتخاب می شود برحسب انرژی مشخص می شوند ، همچنین می توان به این نکته نیز توجه کرد که انتخاب نوع و مقدار غذا بستگی به وزن ، سن و حررات بدن نیز دارد . مرغ های تخم گذار به کلسیم زیادی احتیاج دارند که به طور طبیعی و عادی باید 2.5 درصد کلسیم باید باشند .
خوراک اردی ترکیبی از غلات آسیاب شده می باشد که به همراه کنسانتره ومواد پروتئینی ، املاح معدنی و ویتامین ها به مرغ ها داده می شود . وزن و رشد مرغ های تخم گذار از اهمیت بالایی برخوردا است و خیلی زیاد مورد توجه قرار می گیرد و وزن کشی مرغ ها در سال به طور خیلی تصادفی و اتفاقی انجام می شود و این امر با ترازو و حساسیت 50 گرم وزن به عمل می آید .
وزن کردن مرغ های تخم گذار از پنج هفتگی شروع می شود و به صورت هفتگی صورت می پذیرد . وزن دقیق هر مرغ دقیقا باید قبل از تغییرات جیره انجام شود و اگر وزن مرغی کم باشد طبق برنامه آن را کنترل می کنند یعنی از برنامه خاص و اصولی برای مرغ های کم وزن استفاده می کنند . تراکم بیش از حد، بیماری و درست مصرف نکردن مواد مغذی وضعیت غیر طبیعی گله را نشان می دهد در واقع می خواهیم بیان کنیم که این کار از حساسیت بالایی برخوردار است .
موارد مهمی که باید در آخر به آن اشاره کنیم عبارت اند از :
1-    انرژی
2-    ضایعات
3-    رقابت
4-    باروری
5-    فضولات
6-    استخوان ها
7-    اپن رنج
8-    مرغ سفید در مقابل قهوه ای

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  آموزش جوجه کشی از مرغ شاخدار با دستگاه جوجه کشی
•  خرید دستگاه جوجه کشی اتوماتیک
•  شماره حساب های مجموعه دام و طیور
•  آموزش جوجه کشی از اردک با دستگاه جوجه کشی
•  فوت و فن های پرورش بلدرچین تخم گذار در سالن
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان