فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

بررسی عملکرد سیستم تهویه ی دستگاه جوجه کشی

بررسی عملکرد سیستم تهویه ی دستگاه جوجه کشی

برای جوجه کشی موفق می بایست از سیستم تهویه ی دستگاه جوجه کشی استفاده کنیم. به دلیل اینکه هر جنین درون تخم های جوجه کشی در حال رشد است و نیاز به تنفس دارند، می بایست از سیستم تهویه درون دستگاه جوجه کشی استفاده شود تا هوای داخل با هوای تمیز بیرون جا به جا شوند و مدام این عمل صورت گیرد. در واقع هدف اصلی تهویه هوا رساندن اکسیژن مورد نیاز به جنین های در حال رشد است و همچنین باید گاز های کربتیک را از داخل دستگاه خارج سازد. برای اینکه بتوانیم تهویه ی این ماشین را به درستی انجام دهیم، نیاز به فن دستگاه جوجه کشی داریم. در واقع داشتن یک فن تهویه و فن سیرکولاسیون از واجبات هر گونه دستگاه های جوجه کشی است و می بایست با دقت انتخاب و خرید شود. به همین دلیل است که تصمیم گرفته ای تا در مورد بررسی عملکرد سیستم تهویه ی دستگاه جوجه کشی بپردازیم. امیدواریم که مطالب گفته شده برایتان مفید باشد.

 

نحوه گردش هوا در دستگاه جوجه کشی

امروزه دریچه های تنظیم کننده ی هوای ورودی و خروجی به شکل های گوناگونی ساخته شده اند و نمی توان به مدل و سیستم خاصی برای خرید اینترنتی اشاره کرد. اما خوب است که در مورد نحوه گردش هوا در دستگاه جوجه کشی بدانید. باید بگوییم که هوای خارج شده در دوران هچر باید توسط یک تهویه ی مناسب از دستگاه خارج شود تا به جنین صدمه ای وارد نکند و سریعا هوای تازه را جایگزین آن کند، اگر سیستم هواکش به درستی انتخاب شود، بی شک اطمینان خواهید داشت که هوای تازه در اختیار جنین قرار می گیرد و لازم نیست که نگران حال آنها باشید. در برخی از دستگاه های جوجه کشی خانگی، انکوباتور ها از سیستم تهویه ی مناسبی برخوردار نیستند و هوای آلوده را درون دستگاه نگه می دارند و باعث صدمه دیدن و ضرر به جنین ها می شوند و ممکن است باعث مرگ آنها نیز شوند.

 

فن سیرکولاسیون برای دستگاه جوجه کشی

برای بالا بردن راندمان دستگاه جوجه کشی باید دما و رطوبت در تمامی طبقات یکسان باشد و گردش هوا نیز باید به درستی در تمامی طبقات صورت بگیرد. در واقع گردش هوا به وسیله ی فن سیرکولاسیون برای دستگاه جوجه کشی انجام می شود. این فن ها در مقابل هرگونه دما و رطوبت و پرز های ایجاد شده در دوران هچر مقاوم هستند و تهویه ی مناسب را انجام می دهند. متاستفانه برخی از تولید کنندگان دستگاه جوجه کشی برای کاهش قیمت دستگاه خود و به فروش رساندن آنف از فن های بی کیفیت استفاده می کنند که پس از مدتی باعث از بین رفتن دستگاه و خرابی آن می شود و چیزی جز ضرر را به شما تحمیل نمی کند. گروه دام و طیور، محصولاتی را به فروش می رساند که از فن سیرکولاسیون با کیفیت در آنها استفاده شده است و در واقع آمار خرابی دستگاه های ما به صفر رسیده است.

 

روش ایجاد سیرکولیشن در دستگاه جوجه کشی

برخی از افراد در مورد روش ایجاد سیرکولیشن در دستگاه جوجه کشی را از ما می پرسند و می خواهیم در پاسخ به آنها بگوییم چهار روش برای ایجاد گردش هوا در دستگاه جوجه کشی وجود دارد که برای ساخت دستگاه جوجه کشی می بایست این موارد در نظر گرفته شوند و یکی از این روش ها پیاده‌سازی شود. در ادامه هر یک از این موارد را برایتان توضیح خواهیم داد.

عمودی: محبوب ترین و رایج ترین روش برای تهویه و گردش هوا در ماشین های جوجه کشی صنعتی و خانگی روش عمودی است. در این روش فن ها در پایین یا بالای کانال هوایی قرار می گیرند و پس از عبور از لا به لای راک ها، هوا مجدد به سمت فن بر میگیردد و در واقع تهویه ی هوا صورت می گیرد. از بهترین ویژگی های روش عمودی می توان به انجام عمل اکسیژن گیری خودکار توسط فن سیرکولاسیون و خارج سازی گاز های آلوده از دستگاه جوجه کشی است.

دورانی: از دیگر روش هایی که می توان برای تهویه ی هوا به آن اشاره کرد، روش دورانی است. در این روش فن ها در مقابل راک ها قرار گرفته اند و هوا به می توانند مستقیما به لا به لای تخم ها پخش کنند. سپس هوا به سمت فن ها به صورت عمودی و عرضی بر میگردد. در این روش هوا از دمپر خهای قفی داخل دستگاه می شود و توسط کانال های خروجی سقفی، هواهای آلوده بیرون می روند و درواقع هوای داخل دستگاه تمیز و پاکیزه می شود.

گردش افقی: اگر دستگاه های جوجه کشی چینی را مشاهده کرده باشید قطعا با این روش آشناییت دارید. به دلیل اینکه روش گردش افقی بیشتر در دستگاه های چینی رایج است از مشکلات آن می توان به عدم تهویه ی اصولی آنها که باعث آسیب رساندن به جوجه ها می شود را اشاره نمود. در این روش هوا به صورت عرضی به دور رک ها جریان پیدا می کند که باعث گم کردن هوا در پست فن ها می شود.

هوای ساکن (ایستایی): این روش در دستگاه هایی استفاده می شود که دارای ظرفیت کمتر از 50 عدد هستند و کاربردی برای دستگاه های جوجه کشی صنعتی ندارند. در این روش گردش هوا صورت نمی گیرد و اصلا اصولی نیست، با اینکه در دستگاه های کوچک نیز کاربرد دارد. اما ممکن است به تخم ها آسیب بزند و باعث مرگ آنها شود.

 

استاندارد های لازم در فن دستگاه جوجه کشی

برای ساخت فن های با کیفیت و مرغوب، تولید کنندگان می بایست به استاندارد های لازم در فن دستگاه جوجه کشی دقت داشته باشند. برای ساخت بهترین فن می بایست از پلاستیک درجه یک و با کیفیت استفاده کنند که در مقابل هر گونه حرارت و رطوبت مقاوم باشد و شکل ظاهری خود را از دست ندهد. اگر از پلاستیک کهنه استفاده شود، در هنگام گرما دیدن باعث تغییر شکل می شود و مواد شیمیایی خارج شده از آن باعث می شود تا سلامت تخم های نطفه دار به خطر بیوفتد. به همین دلیل است که در هنگام خرید دستگاه ها باید دقت بسیار زیادی داشته باشید، تا بهترین دستگاه و باکیفیت ترین فن را خریداری کنید.

 

خرید اینترنتی دستگاه جوجه کشی با سیستم تهویه مناسب

در این مقاله سعی کردیم به سیستم تهویه دستگاه جوجه کشی و روش های آن بپردازیم. امیدواریم که از تمامی مطالب لذت برده باشید. فروشگاه اینترنتی دام و طیور عرضه کننده ی انواع دستگاه جوجه کشی با بهترین و با کیفیت ترین سیستم تهویه است که می توانید قبل از خرید دستگاه جوجه کشی با اطمینان کامل از مشاورین مجرب دام و طیور اطلاعات کافی را بدست آورید. بی شک ما برای شما بهترین خرید اینترنتی را رقم خواهیم زد. تلاش تیم ما این است که پس از ثبت خرید شما، دستگاه ها بدون هیچ مشکلی، در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل به شما عزیزان تحویل دهد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  آیا داشتن دستگاه جوجه کشی برای پرورش بلدرچین ضروری است
•  انواع نژاد سگ
•  فروشگاه تولید دستگاه جوجه کشی
•  چگونگی و دانستنی های اصلی درباره جیره غذایی پرندگان
•  اصول تغذیه طیور
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان