فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

انواع روشهای جوجه کشی

روشهای جوجه کشی طیور

جوجه کشی را میتوان به عنوان تامین شرایط مورد نیاز جهت رشد جنین داخل تخم نطفه دار نامید . شما با تامین این شرایط  اجازه رشد به جنین را  خواهید داد و طی مدتی که برای جوجه کشی گونه های مختلف طیور مورد نیاز میباشد به جوجه مورد نظر خواهید رسید .

جوجه کشی طبیعی
این روش  جوجه کشی توسط مرغ کرچ صورت می گیرد .
در این بازه زمانی مرغ مایل است مدت زمانی روی تخم نطفه دار بخوابد و با این کار خود حرارت جوجه کشی ، رطوبت جوجه کشی ، تهویه و چرخش کافی را برای رشد جنین فراهم می کند .


شرایطی که در جوجه کشی طبیعی باید به آن توجه کنیم
۱- انتخاب تخم مرغ مناسب
برای آنکه بالاترین راندمان و بیشترین جوجه درآوری را داشته باشیم باید از تخم هایی استفاده کنیم که اولا بدانیم دارای نطفه بوده و همچنین مرغ مادر از بهترین دان مرغی تغذیه شده است .
دان مرغ تخمگذار که مرغ مادر از آن استفاده می کند در جوجه کشی بسیار مهم است به این دلیل که مرغ مادر اگر از دان مرغی استفاده کند که مواد مغذی و ویتامین های لازم را نداشته باشد درصد بازده در جوجه کشی بسیار پایین می آید . دان مرغ بومی که مورد استفاده قرار میگیرد و یا هر نوع دان مرغی دیگر باید ابتدا زیر نظر متخصصین تغذیه دام و طیور باشد همچنین از نظر داشتن مواد مغذی و ویتامین هاتکمیل باشد .
ضمنا در صورت استفاده نکردن از آبخوری و دانخوری مناسب احتمال بوجود آمدن بیماری های عفونی وجود دارد . شما می توانید برای تهیه دان مرغی یا خوراک طیور خود به فروشگاه دام و طیور مراجعه نمایید . فروشگاه دام و طیور بهترین دان مرغی و خوراک طیور رازیر نظر متخصصین دام و طیور و با داشتن بالاترین مقدار مواد مغذی و ویتامین ممکن بهترین دان مرغ  تخمگذار را برای مشتریان و مراجعه کنندگان عرضه می کند .

۲- تشخیص مرغ کرچ برای جوجه کشی طبیعی

از نشانه های مرغ کرچ این است که مایل نیست از لانه بیرون بیاید و دوست ندارد که از روی تخم مرغ نطفه دار بلند شود ، همچنین دمای بدن مرغ کرچ بالاتر از دمای بدن مرغ های دیگر است و حدود 41 درجه سانتی گراد می باشد . مرغ کرچ پر های خود را پوش می دهد و خود را باد کرده نشان می دهد و صدایش تغییر می کند و دان مرغ کرچ نسبت به قبل کمتر می شود . بهترین مرغ کرچ مرغی است که پر های زیاد و ظریف و پاهای کوچک داشته باشد .
در جوجه کشی نباید از مرغ های کرچ ترسو ، حساس ، عصبی و ... استفاده کرد تا دوره جوجه کشی با موفقیت و راندمان بالا پشت سر گذاشته شود .

 لانه مناسب جهت جوجه کشی مرغ کرچ
محلی که در آن مرغ کرچ می خابد باید دمای مناسبی داشته باشد . بهتر است دمای  محیط مرغ کرچ 25 درجه سانتی گراد باشد و همچنین هوا در آن مکان به خوبی رفت و آمد داشته باشد ، رطوبت کافی در حدود 60 درصد و دور بودن از سر و صدا در جوجه کشی بسیار مهم است . می توان برای خوابیدن مرغ از یک جعبه چوبی استفاده کرد که لبه جلویی آن 7 الی 8 سانتی باشد و داخل جعبه را کاه یا پنبه دانه بریزید همچنین تخم مرغ ها باید منظم چیده شوند تا بال های مرغ روی آن ها را بپوشاند . لازم به ذکر است که مکان خابیدن مرغ کرچ باید دور از آفتاب ، باد و باران باشد. در دوره خابیدن مرغ کرچ باید به بهداشت و نظافت محل خابیدنش بسیار توجه شود که میکروب و یا انگل وجود نداشته باشد و به صورت کامل ضدعفونی شود و خودمرغ را نیز معاینه کنید تا از وجود هر گونه انگل در آن مطلع شویم و ان را درمان کنیم .

جوجه کشی مصنوعی
در جوجه کشی طبیعی با موانع و مشکلات عدیده ای همچون توجه به شرایط جوجه کشی مانند تشخیص مرغ کرچ ، انتخاب مرغ کرچ مناسب ، لانه مناسب برای خوابیدن مرغ کرچ ، بهداشت لانه مرغ کرچ ، حرارت و رطوبت جوجه کشی لانه مرغ کرچ و ... که باید به آن ها توجه شود اما در جوجه کشی مصنوعی می توان با استفاده از دستگاه های جوجه کشی تمام اتوماتیک نظیر دستگاه جوجه کشی دام و طیور و تخم نطفه دار مناسب به آسانی بالاترین بازده را در جوجه درآوری داشته باشید . فروشگاه دام و طیور انواع دستگاه جوجه کشی با راندمان و ظرفیت بالا را با قیمتی بسیار مناسب عرضه کرده است . دستگاه های جوجه کشی فروشگاه دام و طیور از لحاظ بازده جوجه درآوری نسبت به سایر دستگاه های موجود در بازار بهتر عمل کرده و دارای گارانتی یک ساله برای رفع ایرادات احتمالی می باشند . شما می توانید برای خرید دستگاه های جوجه کشی اتوماتیک دام و طیور را از طریق فروشگاه دام و طیور اقدام کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  دستگاه جوجه کشی ارزان
•  چه عواملی در مرغ های تخم گذار در تولید تخم مرغ موثر واقع می شود ؟
•  نوردهی برای تولید جوجه گوشتی
•  اشتباهات رایج در هنگام خرید دستگاه های جوجه کشی (قسمت دوم)
•  معرفی بهترین برند دستگاه های جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان