فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آموزش جوجه کشی از مرغ شاخدار با دستگاه جوجه کشی

آموزش جوجه کشی از مرغ شاخدار با دستگاه جوجه کشی

مرغ شاخدار یکی از گونه های مختلف طیور است که در کشور گینه در قاره آفریقا پرورش می دهند که به مرغ گینه ای نیز مشهور است. مرغ شاخدار، یکی از پرندگان سلطنتی است که شبیه بوقلمون و مرغ های بومی بوده و در اکثر اوقات برای کشتار و استفاده از گوشتشان، پرورش داده می شوند. در این مقاله قصد داریم به آموزش جوجه کشی از مرغ شاخدار با دستگاه جوجه کشی و بررسی نکات مهم برای جوجه کشی از مرغ شاخدار بپردازیم.

 

روش های جوجه کشی از مرغ شاخدار

فرایند جوجه کشی از مرغ شاخدار نیز همانند سایر پرندگان به دو روش طبیعی و مصنوعی انجام می شود. در روش طبیعی، مرغ شاخدار مولد حدود 25 الی 28 روز روی تخم ها نشسته و شما باید شرایط تغذیه و محیط را برای او فراهم کنید تا برای آب و دان خوردن، از روی تخم های بلند نشود؛ زیرا در صورت بلند شدن مرغ مولد از روی تخم های نطفه دار، دمای تخم ها کاهش یافته و جنین داخل تخم ها خفه می شوند. این روش با توجه به فراهم کردن شرایط محیطی و هزینه های جاری برای برخی از افراد که قصد راه اندازی سالن پرورشی دارند، اصلا به صرفه نیست.

در روش جوجه کشی مصنوعی از مرغ شاخدار، شما نیازمند دستگاه جوجه کشی مخصوص مرغ شاخدار و فراهم کردن محیطی برای قراردادن دستگاه جوجه کشی هستید. اگر قصد خرید دستگاه جوجه کشی را دارید، توصیه می کنیم دستگاه جوجه کشی 336 عددی درنا 2 را خریداری نمایید. البته این دستگاه، بیشتر مناسب جوجه کشی در فضاهای کوچک است.

اگر قصد راه اندازی سالن پرورش مرغ شاخدار را دارید، حتما هنگام خرید دستگاه، دستگاه جوجه کشی صنعتی انتخاب نمایید. برای این کار می توانید دستگاه جوجه کشی 672 تایی اسکندری که مناسب جوجه کشی از مرغ شاخدار است را خریداری نمایید. شرایط دمای مناسب دستگاه جوجه کشی مرغ شاخدار، در هفته اول باید 37 الی 38 درجه باشد که هر هفته باید 2 درجه دمای دستگاه را کاهش دهید. میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی از مرغ شاخدار نیز بین 55 الی 60 درصد است.

 

نکات مهم برای جوجه کشی از مرغ شاخدار با دستگاه جوجه کشی

پس از فراهم کردن محیط مناسب دستگاه جوجه کشی، انتخاب دستگاه جوجه کشی مخصوص مرغ شاخدار و خرید تخم نطفه دار، برای شروع فرایند جوجه کشی از مرغ شاخدار با دستگاه، به چند نکته مهم باید توجه داشته باشید تا یک جوجه کشی موفق را پشت سر بگذارید.

  1. پس از انتخاب محیط مناسب قرار گیری دستگاه، شروع به تمیز کردن محیط کنید. سپس دما و رطوبت مناسب محیط دستگاه را فراهم کنید. توجه داشته باشید که دمای استاندارد محیط دستگاه باید بین 35 تا 38 درجه باشد.
  2. پس از تمیز کردن محیط، دستگاه جوجه کشی را به فضای مورد نظر انتقال داده و درب دستگاه را باز کنید تا شرایط دستگاه با شرایط محیط یکسان شود.
  3. سپس با نطفه سنجی و تمیز کردن تخم های نطفه دار با دستمال خشک و زبر، تخم های تمیز شده را داخل شانه های دستگاه بچینید و درب دستگاه را ببندید. برای تمیز کردن تخم های نطفه دار، اصلا از مواد ضدعفونی کننده استفاده نکنید.
  4. پس از گذشت یک ساعت، دستگاه را به برق وصل کرده و روشن کنید. سپس دما و رطوبت مناسب جوجه کشی از مرغ شاخدار را روی دستگاه تنظیم کنید. دمای اولیه دستگاه باید 37.5 درجه و میزان رطوبت 60 درصد باشد.
  5. به این نکته توجه داشته باشید 3 روز آخر دوره جوجه کشی از مرغ شاخدار، مربوط به دوره هچر می باشد. در روز 25ام باید چرخش دستگاه را قطع کرده و دمای مناسب دوره هچر را روی دستگاه تنظیم نمایید. البته اگر از دستگاه جوجه کشی ستر و هچر همزمان استفاده می کنید، نیازی به تغییر دما و رطوبت دستگاه نیست و کافی است تخم های رسیده به دوران هچر را به طبقه پایین دستگاه انتقال دهید.
  6. نطفه سنجی تخم ها را هر هفت روز یکبار انجام دهید. هدف از این کار، خارج کردن تخم های گندیده از دستگاه است. تخم های خراب شده باعث جلوگیری از رشد سایر تخم های نطفه دار می شود.

 

خرید دستگاه جوجه کشی مخصوص مرغ شاخدار

در این مقاله به آموزش جوجه کشی از مرغ شاخدار با استفاده از دستگاه جوجه کشی پرداختیم. همچنین مهم ترین نکاتی که برای استفاده از دستگاه جوجه کشی مرغ شاخدار نیاز است تا انجام دهید گفته ایم تا شما عزیزان هنگام کار با دستگاه به مشکل نخورید. اگر قصد خرید دستگاه جوجه کشی مخصوص مرغ شاخدار را دارید، می توانید انواع دستگاه های جوجه کشی موجود در فروشگاه دام و طیور را دیدن کرده و دستگاه جوجه کشی مرغ شاخدار را با توجه به محیط نگهداری دستگاه و شرایطی که برای پروش جوجه مرغ شاخدار در نظر گرفته اید، خریداری نمایید. در دیگر مقالات قصد داریم در مورد نکات مهم پرورش مرغ شاخدار به شما عزیزان آموزش خواهیم داد تا به مشکل خاصی نخورید.

همچنین سایر تجهیزات مخصوص پرورش دام و طیور از جمله آبخوری و دانخوری طیور، شانه های جوجه کشی و سایر تجهیزات مورد نیاز شما برای راه اندازی واحد پرورش طیور در سایت موجود است. شما می توانید با مراجعه به شاخه محصولات و بررسی مشخصات فنی هر محصول، اقدام به تجهیز کردن سالن پرورش طیور و فضای مورد نظر خود نمایید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی صنعتی
•  راهنمای خرید تخم نطفه دار مناسب برای جوجه کشی
•  دستگاه جوجه کشی بوقلمون و ترفند جوجه آوری از این پرنده
•  فروشگاه آنلاین خوراک دام و طیور
•  پرواربندی بره‌ها باید چگونه باشد؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان