فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

علل بوق ممتد زدن دستگاه جوجه کشی و روش های حل آن

علل بوق ممتد زدن دستگاه جوجه کشی و روش های حل آن

برخی از افرادی که تازه می خواهند در صنعت جوجه کشی فعالیت کنند، برای کاهش هزینه های جاری و افزایش سودشان به جای خرید جوجه یک روزه و پرورش آن، دستگاه جوجه کشی صنعتی خریداری کرده و خودشان شروع به جوجه کشی می کنند. جوجه کشی از پرندگان مانند سایر شغل ها نیازمند فراهم کردن فاکتور های مهمی مانند فراهم کردن محیط جوجه کشی، تنظیم دما و حرارت محیط، آموزش کار با دستگاه جوجه کشی و آشنایی با مشکلات دستگاه جوجه کشی می باشد. در این مقاله می خواهیم به بررسی علت بوق ممتد دستگاه جوجه کشی و رفع عیب آن بپردازیم.

 

علت بوق ممتد در دستگاه جوجه کشی چیست؟

جوجه کشی موفق تحت تاثیر عوامل مختلفی است. بدون شک استفاده از هر محصولی به صورت 24 ساعته امکان پذیر نیس و پس از مدتی هشدار یا بوق ممتد به صدا در خواهد آمد. گروه صنعتی اسکندری با در نظر گرفتن همه جوانب کارکرد دستگاه جوجه کشی، بوق ممتد را به عنوان سیستم هشدار دستگاه جوجه کشی انتخاب کرده است. در صورتی که در هنگام کار با دستگاه جوجه کشی، عوامل مختلفی باعث به صدا درآمدن بوق ممتد است. به طور کلی صدای بوق ممتد، به معنی غیر استاندارد بودن یکی از شرایط دستگاه جوجه کشی است. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. دمای داخل دستگاه بالا یا پایین تر از حد استاندارد شود.
  2. رطوبت داخل دستگاه از حد استاندارد، کمتر یا بیشتر تعریف شده باشد.
  3. دمای محیط، بین 23 درجه یا 26 درجه نباشد که در این صورت صدای بوق ممتد دستگاه جوجه کشی را خواهید شنید.

پس از به صدا در آمدن بوق ممتد دستگاه، شما ابتدا باید هر سه مورد از این شرایط را بررسی کرده و مشکل را حل کنید تا شرایط محیطی به حالت طبیع بازگردد.

بررسی دما و رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی

همانطور که می دانید، تنظیم دما و رطوبت دستگاه های جوجه کشی برای پرندگان مختلف متفاوت است و شما باید با توجه به شرایط جوجه کشی پرنده، دما و رطوبت دستگاه را تنظیم نمایید. شما عزیزان می توانید با مطالع مقالاتی که در گذشته در مورد جوجه کشی از انواع پرندگان نوشته ایم، شرایط محیطی، دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی را متناسب با نوع پرنده خود تنظیم کرده و مشکل بوق ممتد دستگاه جوجه کشی را حل نمایید. در نظر داشته باشید که دما و رطوبت دستگاه با توجه به دوران ستر و هچر نیز تنظیم می شود و شرایط این دوره ها با یکدیگر متفاوت است.

بررسی و تنظیم دمای محیط اطراف دستگاه جوجه کشی

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر بوق ممتد، شرایط محیطی نامتعادل بیرون دستگاه جوجه کشی است. در نظر داشته باشید انواع دستگاه های جوجه کشی موجود در فروشگاه دام و طیور مجهز به سنسور های اندازه گیری دمای محیط به نام LM35 و سنسور های یدکی هستند.

البته اگر دستگاه شما فاقد سنسور برای بررسی دمای محیط بود، می توانید از یک دماسنج جیوه ای یا دیجیتالی باکیفیت برای اندازه گیری دمای محیط استفاده نمایید. توصیه می کنیم دماسنج را در فاصله 10 الی 20 سانتی متری زمین بگذارید تا دمای محیط را به صورت دقیق و بدون تلورانس اندازه گیری کند. پیشنهاد کارشناسان ما این است که از دماسنج های آلمانی و سوئیسی باکیفیت استفاده کنید زیرا دماسنج های ارزان قیمت از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و دمای نمایش داده شده، اختلاف دمای بالایی با دمای واقعی محیط دارد.

در صورتی که دمای محیط دستگاه جوجه کشی، کمتر از 23 درجه یا بیشتر از 26 درجه باشد، سنسور، دمای محیط را به برد دیجیتال دستگاه مخابره کرده و بوق ممتد دستگاه جوجه کشی به صدا در می آید تا کاربر برای فراهم کردن شرایط محیطی اقدام کند. شما می توانید برای تنظیم دمای محیط برای حل این مشکل و تنظیم دمی محیط اطراف، از سیستم های تهویه هوای محیط که از امکان تنظیم خودکار دما بهره مند هستد، استفاده نمایید.

 

دیگر دلایل بوق ممتد دستگاه جوجه کشی

بالاتر گفتیم که علل بوق ممتد دستگاه جوجه کشی می تواند تغییر شرایط محیطی مثل دما و رطوبت داخل و بیرون دستگاه جوجه کشی باشد، اما اگر دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی را تنظیم کردیم، اما بازم دستگاه بوق ممتد زد چاره چیست؟ از دیگر دلایل بوق ممتد دستگاه جوجه کشی، می توان به کالیبره نبودن سنسور های دستگاه جوجه کشی اشاره کرد. در این صورت باید اقدام به کالیبره کردن سنسور دستگاه جوجه کشی خود نمایید. در صورتی که اطلاعات کافی در این مورد نداشتید، می توانید با تماس گرفتن با بخش پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه مورد نظر، راهنمایی های لازم در مورد کالیبره کردن سنسور را دریافت کنید.

در نظر داشته باشید که کارشناسان سایت دام و طیور، آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان در زمینه کار با دستگاه های جوجه کشی و مشاوره در زمینه های مختلف کاری دام و طیور می باشند. در صورت بروز هر گونه مشکل و یا خرید تجهیزات پرورش دام و طیور می توانید با مشاورین سایت دام و طیور در ارتباط باشید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین دان جوجه باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟
•  تغذیه مرغ تخمگذار و خوراک جوجه گوشتی
•  دستگاه جوجه کشی پرفروش 926 تایی بلدرچین دماوند
•  تحلیلی بر برند دستگاه جوجه کشی در ایران و جهان
•  آموزش ساخت دانخوری و ساخت آبخوری در خانه
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان