فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی

ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان


فاکتور های مهمی در تولید و ساخت دستگاه جوجه کشی وجود دارد که شما با رعایت آن ها می توانید یک دستگاه جوجه کشی ارزان برای خود تولید نمایید. و از تولید انواع جوجه یک روزه لذت ببرید.

جنس بدنه دستگاه جوجه کشی
جنس بدنه دستگاه جوجه کشی باید به گونه ای باشد که دما و رطوبت در دستکاه جوجه کشی حفظ کند و تهویه هوا در آن به آسانی صورت بپذیرد ، همچنین بسیار حائز اهمیت است که دستگاه جوجه کشی درب مناسبی برای دسترسی آسان به تخم نطفه دار داشته باشد .
عموما معتبرترین تولید کنندگان دستگاه جوجه کشی مانند فروشگاه دام و طیور در بدنه دستگاه جوجه کشی از ورق گالوانیزه و یا پی وی سی استفاده می کنند ولیکن شما می توانید برای کاهش هزینه های خود از بدنه یخچال های قدیمی برای برای ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی خود استفاده نمایید .

دما
دمای داخل دستگاه جوجه کشی یکی از مهم ترین فاکتور هایی می باشد که در صورت تأمین نشدن آن جوجه کشی با مشکل رو به رو خواهد شد . دمای مناسب برای جوجه کشی پرندگان مختلف متفاوت می باشد بنابراین شما باید با توجه به نوع تخم نطفه دار که قصد جوجه کشی آن را دارید و همچنین سایز دستگاه جوجه کشی نیاز به یک المنت مناسب برای جوجه کشی صحیح خواهید داشت برای تنظیم دما در ساخت دستگاه جوجه کشی نیاز به یک ترموستات خواهید داشت که دمای مورد نیاز تخم نطفه دار را تامین کند این ترموستات را میتوانید از گروه دام وطیور تامین نمایید. ضمنان به هیچ عنوان از ترموستات های غیر مربوط به دستگاه جوجه کشی استفاده نکنید زیرا به دلیل دقت پایین باعث از بین رفت تخم های نطفه دار خواهد شد  . ولیکن در ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان شما می توانید برای دستگاه جوجه کشی کوچک از یک لامپ رشته ای برای تأمین دما دستگاه جوجه کشی استفاده کنید و دمای آن را به وسیله یک دماسنج دقیق تنظیم نمایید تا شرایط دمایی مطلوب نیاز تخم های نطفه دار خود برسید و یک جوجه کشی موفق داشته باشید .


رطوبت
از دیگر فاکتور های مهم در ساخت دستگاه جوجه کشی رطوبت دستگاه است .
برای ساخت دستگاه جوجه کشی خوب بهتر است از رطوبت ساز دیسکی و یا رطوبت ساز التراسونیک که از دقت بالاتری برخوردار هستند استفاده کنید که میتوانید بهترین نوع این رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی را از فروشکاه  دام وطیور تامین نماید  تا رطوبت مورد نیاز تخم نطفه دار به درستی تأمین شود این دستگاه های رطوبت ساز اتوماتیک در دستگاه های جوجه کشی تمام اتوماتیک گروه دام و طیور موردد استفاده قرار می گیرند ولی در نمونه های کوچک و خانگی می توانید با قرار دادن یک ظرف آب و چک کردن میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی خانگی  توسط یک رطوبت سنج دقیق به رطوبت مورد نیاز در دستگاه جوجه کشی خود برسید . در هزینه های خود صرفه جویی کنید .


تهویه
تخم نطفه دار در طول پروسه جوجه کشی با محیط بیرون تعامل بسیاری دارند . اکسیژن مورد نیاز جنین و همچنین دی اکسید کربن تولید شده  توسط منافظ موجود بر روی پوست تخم مرغ با هوای اطراف آن تبادل می شود . در دستگاه های جوجه کشی بزرگ مثل دستگاه جوجه کشی 1850 تایی تولید گروه دام و طیور از فن برای تبادل هوای بیرون و داخل دستگاه جوجه کشی استفاده می شود ولی در نمونه کوچک و خانگی دستگاه جوجه کشی شما می توانید سوراخ هایی را بر روی سطح دستگاه جوجه کشی خود برای تهویه هوای داخل آن قرار دهید تا اکسیژن کافی به تخم های نطفه دار برسد و جنین در تخم نطفه دار با کمبود اکسیژن رو به رو نشود .


چرخاندن تخم های نطفه دار
یکی از مهم ترین فاکتور های ساخت دستگاه جوجه کشی صحیح چرخاندن تخم ها داخل دستگاه جوجه کشی می باشد . در دستگاه های جوجه کشی اتوماتیک کار چرخاندن تخم ها را راک های دستگاه جوجه کشی اتوماتیک به وسیله موتور گیربکس دستگاه جوجه کشی  خود انجام می دهند تا تخم های نطفه دار در شرایط مناسب برای جوجه کشی قرار گیرند اما برای کاهش هزینه ها در ساخت دستگاه جوجه کشی ارزان می توان با علامت گذاری تخم ها پس از قرار دادن آن ها در دستگاه جوجه کشی خانگی به صورت دوره ای به آن ها سر زد و کار چرخاندن تخم نطفه دار را به صورت دستی انجام داد .
اگر تمامی فاکتور های بالا را در ساخت دستگاه جوجه کشی خود لحاظ کنید یعنی رطوب دستگاه جوجه کشی ، دما دستگاه جوجه کشی ، چرخش تخم ها ، تهویه مناسب دستگاه جوجه کشی و رعایت مسائل بهداشتی به درستی صورت پذیرد شما شاهد جوجه کشی با حداقل تلفات ممکن در دستگاه جوجه کشی ارزان خود خواهید بود .

قابل به ذکر است در صورت ساخت دستگاه جوجه کشی و تولید جوجه های یک روزه حتما از  آبخوری جوجه و دانخوری جوجه   استاندارد استفاده نمایید . چون در صورت آلوده شدن آب یا دان جوجه به  قارچها جوجه های یک روزه دچار بیماری خواهند شد.


برای داشتن یک جوجه کشی اصولی و بدون دردسر می توانید دستگاه های تولیدی گروه دام و طیور را که با در دست داشتن بیش از یک دهه سابقه فعالیت در تولید دستگاه جوجه کشی تمام اتوماتیک با بهترین راندمان در تبدیل تخم نطفه دار به جوجه و جوجه کشی از تخم نطفه دار تمام پرندگان آماده ارائه بهترین دستگاه جوجه کشی با قیمت مناسب کرده است دستگاه جوجه کشی ارزان ولی با کیفیت خود را تهیه نمایید .

> توسط ارمین
  برای ساخت‌ این دستگاه جوجه کشی فیلم ساخت بگذارید
> پاسخ مدیریت :
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  راهنمای انتخاب و خرید دستگاه جوجه کشی
•  معرفی برترین دانخوری های اتوماتیک بشقابی طیور
•  مشخصات دستگاه جوجه کشی 126 عددی دماوند
•  چگونه دستگاه جوجه کشی را ضد عفونی کنیم؟
•  معرفی بهترین برند دستگاه های جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان