فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آموزش جوجه کشی از طوطی سانان با دستگاه جوجه کشی

آموزش جوجه کشی از طوطی سانان با دستگاه جوجه کشی

در سال های اخیر، نگهداری از پرندگان زینتی و طوطی طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این بین نگهداری از پرندگان سخنگو مانند طوطی، کاسکو یا عروس هلندی از طرفداران زیادی برخوردار است. صاحبان این پرندگان قصد جوجه کشی از پرندگان زینتی خود را دارند اما نمی دانند که جوجه کشی از طوطی سانان چگونه است؟ در این مقاله قصد داریم به آموزش جوجه کشی از طوطی سانان بپردازیم.

 

جوجه کشی از طوطی سانان

برای جوجه کشی از طوطی سانان، دو روش وجود دارد:

  • جوجه کشی از طوطی سانان با استفاده از دستگاه جوجه کشی مخصوص و خرید تخم نطفه دار پرندگان زینتی از فروشگاه های معتبر
  • قرار دادن جفت نر و ماده پرندگان کنار یکدیگر به منظور تولید مثل

اگر روش جوجه کشی طبیعی از طوطی سانان را انتخاب کرده اید، بهتر است جفت نر و ماده رو کنار یکدیگر قرار دهید تا پس از گذشت دو هفته پرندگان جفت گیری کنند. بدین ترتیب پس از جفت گیری، پرنده ماده شروع به تخم گذاری کرده و حدود 4 الی 6 تخم خواهد گذاشت. جوجه کشی از طوطی سانان به دو روش طبیعی و مصنوعی انجام می شود. با توجه به اینکه تخم پرندگان زینتی از قیمت بسیار بالایی برخوردار است، بسیار مراقب باشید.

 

جوجه کشی از طوطی سانان به روش طبیعی

فرایند جوجه کشی طبیعی از طوطی سانان، بین 18 تا 28 روز طول می کشد که در این مدت زمان وظیفه فراهم کردن شرایط محیطی مناسب پرنده ماده مانند فراهم کردن دما و رطوبت مناسب برای دوره ستر و هچر و تامین غذای مورد نیاز پرنده مادر به عهده شما خواهد بود. کمی شرایط جوجه کشی طبیعی از طوطی سانان سخت است که توصیه کارشناسان سایت دام و طیور، استفاده از دستگاه جوجه کشی حرفه ای است.

 

جوجه کشی از طوطی سانان با دستگاه جوجه کشی

در این روش شما به دستگاه جوجه کشی مخصوص طوطی سانان نیاز دارید. با توجه به اینکه قیمت تخم نطفه دار پرندگان زینتی بسیار گران است، شما به یک دستگاه جوجه کشی تمام اتوماتیک برای پرندگان زینتی نیاز دارید تا شرایطی مانند شرایط پرنده مادر برای تخم های نطفه دار به وجود آورد. از ویژگی های یک دستگاه جوجه کشی حرفه ای می توان به امکاناتی از جمله تهویه هوا، المنت های تولید گرما، دستگاه رطوبت ساز، دستگاه چرخش تخم ها، سنسور کنترل دما و رطوبت دستگاه، روز شمار جوجه کشی و سیستم انتخاب پرنده برای جوجه کشی خودکار اشاره کرد.

اگر دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی تنظیم باشد، امکان جوجه کشی از طوطی سانان در طول سال وجود دارد ولی توصیه می کنیم هر دو ماه یک بار سنسور ها را تنظیم نمایید تا سلامت جسمی پرندگان تامین شود.

 

ویژگی های دستگاه جوجه کشی مناسب طوطی سانان

دستگاه مناسب جوجه کشی از طوطی سانان، فاکتور های مهمی را باید داشته باشد. همانطور که بالاتر به آن اشاره کردیم، دستگاه جوجه کشی طوطی سانان، باید به سنسور های پیشرفته تنظیم دما و رطوبت مجهز باشد تا به صورت دقیق، تغییرات دمایی جزئی و لحظه ای را محاسبه و روی نمایشگر دستگاه، نمایش دهد. از بهترین سنسور های دستگاه های جوجه کشی، می توان به سنسور نسل سومی sht که ساخت کشور سوئیس می باشد، اشاره کرد.

 

تامین حرارت جوجه کشی از طوطی سانان

معمولا حرارت مورد نیاز جوجه کشی از طوطی سانان، با استفاده از المنت های تعبیه شده در دستگاه های جوجه کشی تامین می شود. برای تامین حرارت دستگاه های جوجه کشی از پرندگان زینتی، از برد ها و المنت های پیشرفته استفاده کنید. استفاده از برد های ساده، باعث تغییر لحظه ای دما و وارد شدن شوک دمایی به تخم های نطفه دار داخل دستگاه می شود که این کار باعث از بین رفتن نطفه داخل تخم ها می شود. توصیه می کنیم از دستگاه های جوجه کشی استفاده نمایید که از هوش مصنوعی و منطق فازی در طراحی برد دیجیتالی آن ها استفاده شده است.

 

سیستم تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی از طوطی سانان

از دیگر عوامل مهم در جوجه کشی از طوطی سانان، تامین منظم رطوبت مورد نیاز دستگاه می باشد. در دستگاه هایی که با استفاده از ظرف آب، رطوبت مورد نیاز جوجه کشی تامین می شود که مناسب جوجه کشی از پرندگان بومی و اهلی هست و اصلا برای جوجه کشی از طوطی مناسب نیستند. توصیه می کنیم برای تامین رطوبت مورد نیاز جوجه کشی از طوطی سانان، از دستگاه جوجه کشی حرفه ای استفاده نمایید که از پمپ آب و پد های سلولزی یا رطوبت ساز های التراسونیک برای تامین رطوبت مورد نیازجوجه کشی از طوطی سانان، بهره می برند.

سیستم چرخش تخم داخل دستگاه جوجه کشی از پرندگان زینتی

یک دستگاه جوجه کشی حرفه ای مخصوص طوطی سانان، علاوه بر بهره مندی از سیستم تامین دما و رطوبت حرفه ای، باید از سیستم چرخش تخم نطفه دار به صورت حرفه ای بهره مند باشد تا هنگام چرخش تخم های نطفه دار، کمترین آسیبی به تخم ها وارد شود. بهتر است از دستگاهی استفاده کنید که قابلیت چرخش 360 درجه ای و آرام تخم ها را دارد.

 

قیمت دستگاه جوجه کشی طوطی سانان

پرورش پرندگان زینتی علی الخصوص پرورش طوطی سانان، کار بسیار جذاب و پرسودی است به شرطی که با تکنیک های جوجه کشی از طوطی سانان و ویژگی های دستگاه های جوجه کشی آشنا باشید. از مهم ترین فاکتور هایی که برای شروع جوجه کشی از طوطی سانان باید به آن توجه داشته باشید، قیمت دستگاه جوجه کشی از طوطی سانان می باشد. قیمت دستگاه های جوجه کشی از طوطی سانان با توجه به ظرفیت آن ها و امکانات دستگاه متغیر است. انواع دستگاه های جوجه کشی حرفه ای در فروشگاه اینترنتی دام و طیور موجود می باشد و شما عزیزان می توانید با توجه به نیاز خود به خرید دستگاه جوجه کشی از طوطی سانان با قیمت مناسب بپردازید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  قیمت دانخوری بشقابی پارس
•  جوجه کشی و حمل جوجه یک روزه
•  انواع دستگاه جوجه کشی ارزان
•  آشنایی با پرورش شتر مرغ
•  آموزش جوجه کشی از طوطی سانان با دستگاه جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان