فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

پرورش بوقلمون بهتر است یا شترمرغ؟

پرورش بوقلمون بهتر است یا شترمرغ؟

یکی از سوالات متداولی که علاقه مندان به پرورش پرندگان ممکن است برایشان پیش بیاید این است که پرورش بوقلمون بهتر است یا شترمرغ؟ برای پاسخ به این سوال تا اخر این مطلب با ما همراه باشید.

بوقلمون و شترمرغ هردو جزء پرسودترین پرندگانی هستند که پرورش آنها از سالیان قبل و به خصوص در چند سال اخیر رونق گرفته است و افراد زیادی به سمت این فعالیت به دلیل درآمد بالای آن روی آورده اند.
اما باید در نظر داشت که برای شروع یک فعالیت و بیزینس تنها نباید به میزان سود آوری آن دقت و توجه کرد زیرا ممکن است یک تصمیم اشتباه برای شروع یک کسب و کار و بیزینس ضرر های جبران ناپذیری را به شما وارد کند و از همه مهم تر زمان شما که اصلی ترین سرمایه به حساب می آید هدر برود.

پس برای انتخاب بین پرورش بوقلمون یا شترمرغ، بهتر است تنها به میزان سوددهی توجه نکنید و مسائل و نکات اصلی تری که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد را در اولویت قرار دهید و پس از بررسی و مقایسه بین شرایط پرورش بوقلمون و شترمرغ انتخاب کنید که پرورش کدام یک از آنها برای شما مناسب تر است و می تواند برای شما به صرفه و درآمد زا باشد.

 

بررسی دوره پرورش بوقلمون با شترمرغ

با اینکه بوقلمون ها جزء پرندگان بزرگ جثه به حساب می آیند اما وزن بوقلمون چیزی در حدود یک دهم وزن شتر مرغ می باشد و به اصطلاح بوقلمون های نژاد سنگین پس از گذشت حدودا 6 ماه وزنی در بین 10 الی 15 کیلو گرم خواهند داشت و در این مدت زمان شش ماهه 30 الی 40 کیلوگرم دانه نیاز دارند.
پرورش دهندگان در این مدت زمانی برای کاهش هزینه های خود در تغذیه ی بوقلمون ها از مراتع و سبزی هایی از جمله یونجه و شبدر استفاده می کنند.

اما شترمرغ پس از گذشت چیزی در حدود 14 ماه برای کشتار آماده خواهد شد اما موضوع مهم و قابل توجه در پرورش شتر مرغ این است که پرورش شترمرغ های مولد و تخم گذار نیاز دارد که 30 ماه شما از شترمرغ نگهداری کنید و پس از گذشت 30 ماه شترمرغ به شرایط تخم گذاری می رسد که در آن زمان شترمرغ وزنی در بین 100 الی 140 کیلوگرم خواهد داشت که در این مدت زمان 30 ماهه برای رسیدن به این وزن به میزان نا محدودی دانه نیاز دارد که پرورش دهندگان شترمرغ نیز برای کاهش هزینه ها و به صرفه تر شدن فعالیتشان از مواد غذایی ارزان قیمت و گاها رایگانی مثل پوست میوه و حتی نان خشک استفاده می کنند.

موضوع مهم دیگری که در مقایسه پرورش شترمرغ و بوقلمون پیش می آید و احتمالا شما هم از این موضوع مهم اطلاع دارید این است که بوقلمون ها جزء پرندگانی هستند که به سرعت به بیماری های مختلفی مبتلا می شوند و ممکن است با کوچک ترین بی دقتی پرورش دهنده بوقلمون ها از بین بروند و از این رو می توان گفت که بوقلمون جزء آن دست پرندگانی است که به مراقبت بسیار ویژه ای نیاز دارد.

اما شترمرغ دقیقا برعکس بوقلمون می باشد و این پرنده از قدرت بدنی بالایی برخوردار است و آب و هوای بسیار گرم و حتی بسیار سرد نیز برای این پرورش این پرنده مشکل ساز نخواهد شد.
پس در نتیجه اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که حوصله مراقبت های مداوم و درمان سریع پرندگان را ندارید ما به شما پرورش بوقلمون را پیشنهاد نمی کنیم و قطعا پرورش شترمرغ از این لحاظ برای شما مناسب تر خواهد بود.

 

بررسی و مقایسه کیفیت گوشت بوقلمون با شترمرغ

در این قسمت از مطلب آموزشی به بررسی و مقایسه کیفیت گوشت بوقلمون با شترمرغ خواهیم پرداخت تا متوجه شویم یکی از مهم ترین المان ها یعنی کیفیت گوشت پرنده ای که می خواهیم پرورش بدهیم در چه وضعیتی می باشد.
گوشت بوقلمون به صورتی است که حدودا 60 درصد از آن گوشت سفید و شبیه به گوشت مرغ می باشد و 30 درصد باقی مانده آن گوشت قرمز و مانند گوشت گوسفند و گاو است که البته گوشت بوقلمون از درصد چربی پایین تری برخوردار می باشد.

اما گوشت شترمرغ گوشتی مانند گوشت گاو و قرمز رنگ دارد که البته گوشت شترمرغ در مقایسه با گوشت گاو از چربی کمتری برخوردار است.
نکته مهم و اساسی که در این قسمت وجود دارد مقایسه قیمت گوشت شترمرغ و گوشت بوقلمون است که گفتنی است قیمت گوشت شترمرغ از قیمت گوشت بوقلمون بالاتر است و در نتیجه حاشیه سود پرورش شترمرغ از پرورش بوقلمون بسیار بالاتر و مناسب تر است.

 

بررسی و مقایسه فضای مورد نیاز برای پرورش بوقلمون و شترمرغ

مسئله مهم و کاربردی دیگری که در بحث پرورش پرندگان به میان می آید بررسی و مقایسه فضای مورد نیاز برای پرورش بوقلمون و شترمرغ می باشد که در این قسمت به صورت کامل راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

برای پرورش شتر مرغ می توان هم از فضای باز و هم از فضای بسته و کوچک استفاده کرد اما پرورش شترمرغ در فضای باز بسیار بهتر و مناسب تر است زیرا اگر فضای باز و وسیعی در اختیار دارید می توانید اطراف آن زمین را حصارکشی کرده تا شترمرغ خودش برای تغذیه، جفت گیری، تخم گذاری و جوجه کشی اقدام کند و تمامی مراحل به صورت طبیعی و بدون دخالت شخصی توسط خود پرنده انجام شود و تنها در پرورش شترمرغ توصیه می شود که یک فضا و محیط بسته ای را برای محافظت شترمرغ از سرما در نظر بگیرید که در فصل زمستان از آن استفاده شود.

اما فضای مورد نیاز برای پرورش بوقلمون با شترمرغ بسیار متفاوت است و برای پرورش بوقلمون الزامی است که یک سالن مجهز و کاملی از تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و تهویه های مناسب داشته باشید زیرا گفتیم که بوقلمون پرنده ای است که نیاز به مراقبت ویژه ای دارد و به تغییرات آب و هوای بسیار حساس است و در صورتی که رسیدگی کاملی به وضعیت این پرنده نشود به سرعت بیمار خواهد شد  و از این رو باید تمامی مراحل تغذیه و جفت گیری و جوجه کشی بوقلمون را به صورت کامل زیر نظر گرفت تا پرورش بوقلمون با اصولی ترین روش ممکن انجام شود.

در نتیجه ی این قسمت می توان گفت که برای پرورش شترمرغ به فضای نسبتا وسیعی نیاز است اما برای شروع پرورش بوقلمون می توان از یک سالن کوچک نیز استفاده کرد.

 

بررسی دستگاه جوجه کشی مناسب برای شترمرغ و بوقلمون

برای جوجه کشی از بوقلمون دستگاه جوجه کشی بسیار خاص و پیچیده ای نیاز ندارید و می توانید از یک دستگاه معمولی که برای جوجه کشی از مرغ، اردک و بلدرچین استفاده می شود برای جوجه کشی از بوقلمون استفاده کنید. اما اگر قصد جوجه کشی از شترمرغ را با استفاده از دستگاه جوجه کشی دارید باید دستگاه جوجه کشی از شترمرغ را تهیه کنید. و برای خرید دستگاه جوجه کشی شترمرغ از فروشگاه های معتبر و افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید که تیم پشتیبانی فروشگاه دام و طیور نیز برای راهنمایی شما برای خرید دستگاه جوجه کشی و سایر تجهیزات آن همه روزه پاسخگو می باشد.

و باید به این نکته توجه داشته باشید دستگاه جوجه کشی مخصوص شترمرغ برای جوجه کشی از پرندگان دیگری کاربرد ندارد و تنها برای جوجه کشی از شترمرغ مورد استفاده قرار می گیرد.


بررسی و مقایسه دوره جوجه کشی بوقلمون و شترمرغ

دوره جوجه کشی از بوقلمون به مدت 30 روز طول می کشد اما جوجه کشی از شترمرغ ده روز بیشتر یعنی 40 روز زمان می برد پس توجه داشته باشید که پرورش شترمرغ جدا از اینکه 14 ماه نیاز به زمان دارد، فرایند جوجه کشی از آن نیز 10 روز بیشتر زمان می برد که این نکته در بررسی و مقایسه دوره جوجه کشی بوقلمون و شترمرغ مهم و کاربردی است.


بررسی و مقایسه بازار فروش محصولات بوقلمون و شترمرغ

اصلی ترین نکته ای که در پرورش بوقلمون و شترمرغ باید به آن توجه داشت بازار فروش محصولات آنهاست که در این قسمت به طور کامل به بررسی و مقایسه بازار فروش محصولات بوقلمون و شترمرغ خواهیم پرداخت.
همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم گوشت شترمرغ و بوقلمون به دلیل خواص و کیفیتی بالا مشتریان خاص خودش را دارد اما به دلیل قیمت پایین تر گوشت بوقلمون نسبت به شترمرغ می توان گفت که گوشت بوقلمون مشتریان بیشتری را به خود جذب می کند.

اما نکته مهم این است که تنها می توان از گوشت و تخم بوقلمون برای فروش استفاده کرد اما شترمرغ قابلیت درآمدزایی بسیار بیشتری دارد برای مثال: گوشت، پوست، پر، و تخم بوقلمون و حتی فضولات آن قابلیت فروش بالایی دارد و گفتنی است که از چربی های زیر پوست شترمرغ نیز برای تهیه روغن شتر مرغ استفاده می شود.

در این مطلب سعی کردیم از تمامی جهات به بررسی و مقایسه پرورش بوقلمون و شترمرغ بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با بررسی کامل شرایط پرورش این دو پرنده تصمیم به شروع بیزینس خود بگیرید.

در این راستا شما می توانید برای تهیه و خرید تجهیزات مورد نیاز در پرورش بوقلمون و شترمرغ به فروشگاه دام و طیور مراجعه کنید و تمامی وسایل مورد نیاز خود را به صورت مستقیم و با قیمتی مناسب تهیه کنید و خریدی آسان و باکیفیت را با فروشگاه دام و طیور تجربه کنید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  کوچکترین دستگاه جوجه کشی خانگی
•  بایدها و نبایدهای قبل از خرید دان مرغ
•  جوجه کشی راحت با دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
•  بهترین کیفیت خرید لوازم دام و طیور
•  مثلث جوجه کشی بلدرچین
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان