فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

مزایا و معایب پرورش کبک و بلدرچین

مزایا و معایب پرورش کبک و بلدرچین

در بین تمام پرندگان، پرورش کبک و بلدرچین همیشه جزئی از سود آورترین و بهترین گزنه ها محسوب می شدند. با توجه به تغییر رویه غذایی مردم و روی آوردن به مصرف کبک و بلدرچین به دلیل خاصیت زیاد آن و مفید برای دوران کرونا، این نوع پرندگان یکی از زود بازه ترین پرندگان به حساب می آیند. معمولا کسانی که دوست دارند پرورش طیور پرندگان انجام دهند و به دنبال سود زیاد می باشند، پرورش کبک و بلدرچین را آغاز می کنند. با این حال برخی از افراد سوالاتی در ذهنشان پیش می آید همچون پرورش کدام نوع پرسود تر می باشد؟ یا بین کبک و بلدرچین کدام یک با صرفه تر می باشد و بسیاری از سوالات دیگر که قصد داریم به آنها بپردازیم. در این مقاله می خواهیم به انواع مزایا و معایب پرورش کبک و بلدرچین بپردازیم و امیدواریم که از مطالب لذت کافی را ببرید.

 

مزایا و معایب پرورش بلدرچین

اگر بخواهیم به مزایا و معایب پرورش بلدرچین بپردازیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم. همچنین اگر دغدغه ی شما این است که چرا و چگونه بلدرچین را پرورش دهیم؟ می توانیم در مقاله لینک داده شده مطالعه نمایید.

 

مزیت پرورش بلدرچین

از مزیت پرورش بلدرچین می توان به سرعت رشد بلدرچین ها اشاره نمود و می توان گفت در روزگی به رشد کامل خودشان می رسند. مورد بعدی ای که می توان اشاره کرد سن بلوغ و تخم گذاری بلدرچین ها می باشد که این عمل بسیار سریع اتفاق می افتد. مورد سومی که می توان گفت، گوشت بلدرچین برای تغذیه کودکان و حتی سالمندان بسیار مفید می باشد و مناسب آنها می باشد. اگر می خواهید بدانید که غذای بلدرچین چیست؟ می توانید در این مقاله اطلاعات مورد نظر خودتان را کسب نمایید. همچنین ساختار دفاعی بدن بلدرچین نیز در مقابل انواع بیماری های مقاوم تر از سایر پرندگان می باشد.

یکی از بزرگترین مزیت پرورش بلدرچین که می توان به آن اشاره کرد این است که راندمان جوجه دهی بلدرچین بسیار بالا می باشد و نزدیک به 100 درصد می باشد. همچنین بلدرچین به دلیل اینکه کلسترول کمی را دارا می باشد بسیار مقوی است و مردم بیشتر ترجیح به مصرف بلدرچین می دهند و تخم بلدرچین را جایگزین تخم مرغ می کنند. شما همچنین می توانید دانستنی های مهم در مورد تخم گذاری بلدرچین را در مقاله ای که برایتان تهیه دیده ایم بخوانیم.

 

معایب پرورش بلدرچین

از معایب پرورش بلدرچین می توان به کثیف شدن و شکستن تخم ها اشاره نمود و هنگامی که تخم ها کثیف یا شکسته شوند دیگر نمی توان آن ها را به فروش رساند. مورد بعدی ای که می توان به اشاره کرد در صورتی که شما به بهداشت بلدرچین ها توجه نکنید باعث می شود بلدرچین ها از فضولات خودشان تغذیه کنند و اگر آن ها فضولات خود را مصرف کنند باعث به وجود آمدن بیماری کوکسیدیوز می شود.

 

مزایا و معایب پرورش کبک

پرنده ی کبک نیز مانند دیگر پرنده ها دارای مزایا و معایب پرورش کبک می باشد. که اگر بخواهیم به این موارد اشاره کنیم باید موارد زیر را ذکر کنیم. همچنین در مقاله ای مجزا برای شما صفر تا صد جوجه کشی از کبک را آمورش داده ایم که اگر به دنبال این مطلب هستید، حتما این مقاله را مطالعه کنید.

 

مزیت پرورش کبک

از مزیت پرورش کبک می توان به چندین موارد اشاره نمود برای مثال، کبک جز پرندگانی می باشد که به سادگی قابل تکثیر می باشد و از راندمان بالایی برخوردار است. مورد بعدی ای که می توان گفت این است که این پرنده نسبت به سایر طیور دارای گوشت لذیذ تری می باشد. همچنین وزن کبک ها نسبت به بلدرچین ها زیاد تر می باشد. همچنین اگر علاقه به دانستن غذای کبک هستید و می خواهید بدانید که چرا وزن کبک بیشتر است مقاله غذای مورد نیاز کبک را مطالعه نمایید. علاوه بر موارد اشاره شده گوشت کبک کلسترول کمتری دارد و به همین دلیل از بروز بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند. همچنین مصرف فراورنده های پرنده کبک باعث تقویت حافظه می شود و خوردن گوشت و تخم کبک باعث تقویت قوای جنسی نیز می شود.

 

معایب پرورش کبک

از معایب پرورش کبک می توان به بسیاری از موارد اشاره کنیم برای مثال می توان گفت که کبک ها پرندگان ترسو می باشند و در اثر استرس پا به فرار می گذارند و در صورتی که فردی به آن ها نزدیک شود، سریع پا به فرار می گذارد. از مورد دیگری که می توان برای معایب پرورش کبک اشاره نمود این است که دوره ی پرورش و جوجه کشی کبک ها، بسیار طولانی تر از بلدرچین ها می باشد و این موضوع باعث شده است که علاوه بر افزایش هزینه های نگهداری، سن کشتار و تخم گذاری کبک نیز بالا برود. علاوه بر تمام موارد ذکر شده، کبک ها مقاومت کمتری در مقابل بیماری های طیور دارند و در صورتی که یکی از پرندگان مریض شود، به سرعت به بقیه ی پرندگان سرایت می کند. از دیگر موارد معایب پرورش کبک می توان به طرفداران کمتر کبک نسبت به بلدرچین اشاره نمود، نباید قبل از تحقیقات یکباره حجم بسیار زیادی از این پرندگان را پرورش دهید. مخصوصا اگر فرد هدف بلند مدت و برنامه ی خاصی نیز ندارد.

 

پرورش کبک و بلدرچین

ما در این مقاله سعی کردیم به مزایا و معایب پرورش کبک و بلدرچین اشاره کنیم. بعد از مطالعه ای مقاله متوجه شدید که پرورش بلدرچین نسبت به کبک از مزایای بالاتر و معایب کمتری برخوردار است. سایت دام و طیور عرضه کننده انواع خوراک طیور و دستگاه جوجه کشی کبک و بلدرچین می باشد که در صورت نیاز می توانید خرید اینترنتی دستگاه جوجه کشی و خوراک طیور خود را با اطمینان کامل انجام دهید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  معرفی انواع دانخوری موجود در بازار ایران
•  ویژگی دستگاه جوجه کشی خوب
•  یک دستگاه جوجه کشی خوب چه ویژگی هایی دارد ؟
•  خرید دستگاه جوجه کشی درنا 2
•  روش های پرورش گوسفند
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان