فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آموزش جوجه کشی از غاز با استفاده از دستگاه جوجه کشی

آموزش جوجه کشی از غاز با استفاده از دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی از غاز به دو روش طبیعی و مصنوعی انجام می شود. جوجه کشی از تخم های نطفه دار غاز با استفاده از دستگاه جوجه کشی غاز، تنها روش سریع برای تکثیر و زاد و ولد این نوع پرنده ها می باشد. غاز مانند دیگر پرندگان اقدام به تخم گذاری می کند و با نشستن بر روی تخم ها، آن ها را تبدیل به جوجه می کند. اگر بخواهید با روشی مدرن تر و با تکنولوژی پیشرفته تری فرایند جوجه کشی از غاز را انجام دهید، می توانید به خرید دستگاه جوجه کشی غاز اسکندری بپردازید. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با آموزش جوجه کشی از غاز با استفاده از دستگاه های جوجه کشی آشنا نماییم.

 

آموزش جوجه کشی از غاز با استفاده از دستگاه جوجه کشی

غاز ها پس از 12 الی 15 بار از تخم گذاری به صورت طبیعی کرچ می شوند. بهترین فصل برای جوجه کشی از غاز به صورت طبیعی، فصل زمستان بوده و تا اواسط فصل بهار ادامه دارد اما به این نکته توجه داشته باشید جوجه کشی از غاز به صورت طبیعی اصلا صرفه اقتصادی نداشته و درد سر بسیار زیادی دارد و به همین دلیل پرورش دهندگان غاز، با خرید دستگاه جوجه کشی غاز و با استفاده از تعداد زیادی تخم نطفه دار به جوجه کشی از غاز با استفاده از دستگاه جوجه کشی می پردازند. در نظر داشته باشید که راندمان کاری جوجه کشی از غاز با توجه به تشخیص سخت نطفه دار بودن تخم غاز به دلیل سنگین بودن وزن تخم ها، کمتر از راندمان سایر پرندگان است.

به طور مثال نمی توان از تخم نطفه دار غاز، به صورت ایستاده جوجه کشی کرد و شانه های دستگاه جوجه کشی غاز باید به صورت افقی طراحی شده باشد و از هر دستگاه جوجه کشی نمی توان برای جوجه کشی از تخم نطفه دار غاز استفاده نمود. برای این کار با استفاده از شانه های همه کاره و غلطکی که قابلیت چینش افقی نیز دارند برای ماشین جوجه کشی غاز استفاده نمایید.

 

فراهم کردن شرایط مناسب دستگاه جوجه کشی غاز

پس از خرید دستگاه جوجه کشی مناسب غاز، ابتدا دستگاه جوجه کشی را تست کرده و پس از اطمینان خاطر، به خرید تخم نطفه دار غاز بپردازید. شرایط محیطی مناسب دستگاه جوجه کشی از غاز، باید دمایی بین 23 الی 26 درجه سانتی گراد و میزان رطوبتی بین 50 الی 60 درصد داشته باشد. همچنین پس از بررسی دما و رطوبت محیط اطراف دستگاه، حتما از سیستم تهویه محیط جوجه کشی از غاز اطمینان حاصل نمایید. این فاکتور های بسیار مهم را برای محیط های خشک و شرجی در نظر داشته باشید تا هنگام جوجه کشی از غاز، به بهترین راندمان کاری برسید.

برای تنظیم دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی غاز، ابتدا دما و رطوبت محیط را با استفاده از دما سنج و رطوبت سنج تست کرده، سپس دما و رطوبت دستگاه را با توجه به شرایط مناسب جوجه کشی از غاز تنظیم نمایید.

 

خرید تخم نطفه دار غاز برای شروع فرایند جوجه کشی از غاز

پس از فراهم کردن شرایط محیطی و خرید دستگاه جوجه کشی غاز، باید به سراغ خرید تخم نطفه دار غاز و بررسی نطفه دار بودن تخم ها برای شروع فرایند جوجه کشی از غاز بروید. توصیه می کنیم حتما تخم های نطفه دار را از پرورش دهندگان معتبر خریداری کنید و از تغذیه و بهداشت محیط اطمینان حاصل نمایید. همچنین از کیفیت و تازگی تخم های نطفه دار قبل از خرید اطمینان حاصل نمایید. پس از خرید تخم های نطفه دار غاز، با دستمال تمیز و خشک پوسته آن ها را تمیز کرده و داخل دستگاه بگذارید. در این حین درب دستگاه جوجه کشی را باز کنید تا دما و رطوبت دستگاه، با محیط پیرامون یکسان شود و پس از یک ساعت تخم های نطفه دار را به آرامی داخل شانه های ماشین جوجه کشی غاز بگذارید.

 

تنظیم دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی در دوران ستر و هچر

در فرایند جوجه کشی از غاز با دستگاه جوجه کشی، بهتر است دمای دستگاه در روز های اول دوره ستر بالا باشد پس از گذشت زمان و به صورت تدریجی و با نزدیک شدن به دوران هچر دمای دستگاه را کاهش دهید. بهتر است دمای دستگاه در هفته اول ستر روی 38.3 درجه سانتی گراد باشد. رطوبت دستگاه جوجه کشی غاز نیز برای دوران ابتدایی روی 70 درصد تنظیم کنید و پس از گذشت زمان و به صورت تدریجی رطوبت دستگاه را تا 55 درصد کاهش دهید.

نکته مهمی که باید در رابطه با عملکرد دستگاه جوجه کشی غاز در نظر داشته باشید این است که دمای اتاق بین 23 الی 25 درجه و رطوبت محیط خارجی دستگاه، 40 درصد باشد.

با فرا رسیدن دوران هچر، دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی غاز را روی 37 درجه سانتی گراد و 72 درصد تنظیم نمایید. در دوران هچر عملیات آب پاشی و چرخش تخم ها را انجام ندهید. همچنین در دوران هچر برای حفظ دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی، درب دستگاه را باز نکنید که باعث خفگی جنین داخل تخم ها می شود.

وقتی جوجه غاز ها سر از تخم بیرون آوردند، برای در آوردن جوجه ها از دستگاه عجله نکنید. بهتر است پس از یک روز از متولد شدن جوجه ها و با خشک شدن بدنشان، آن ها را به زیر مادر مصنوعی با حرارت 35 درجه منتقل نمایید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین نوع دستگاه جوجه کشی کدام است؟
•  همه چیز مورد انتخاب دستگاه جوجه کشی خوب
•  دان مرغ تخمگذار باکیفیت
•  بررسی معایب دستگاه های جوجه ‌کشی اسکندری
•  جوجه کشی از بوقلمون و نکات مهمی که قبل از شروع باید بدانید
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان