فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نگاهی به برخی از سوالات پر تکرار فرایند جوجه کشی

نگاهی به برخی از سوالات پر تکرار فرایند جوجه کشی

همانطور که می دانید فرایند جوجه کشی فرایندی پیچیده و حساس است که با کوچک ترین اشتباه و رفتار غلط ممکن است تمامی زحمات و فعالیت هایی که انجام شده است از بین برود از این رو لازم است که شما به جزئی ترین مسائل در فرایند جوجه کشی و پرورش پرندگان مختلف توجه کنید و بدانید در هر مرحله از فرایند جوجه کشی چه کارهایی باید انجام شود و در صورت بروز هرگونه مشکل باید در سریع ترین زمان ممکن بهترین تصمیم گرفته شود تا از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری شود.

از این رو در این مقاله نگاهی به برخی از سوالات پر تکرار فرایند جوجه کشی کرده ایم تا دغدغه ها و مشکلات شما کاربران گرامی در فرایند جوجه کشی به حداقل برسد و بتوانید پرورش طیور و جوجه کشی را به بهترین شکل ممکن و خاطری آسوده انجام دهید.

 

دستگاه جوجه کشی را چگونه برای شروع فرایند جوجه کشی آماده کنیم؟

یکی از سوالات پرتکرار و کلیدی در شروع فعالیت جوجه کشی این است که دستگاه جوجه کشی را چگونه برای شروع فرایند جوجه کشی آماده کنیم و دانستن جواب این سوال پایه ای است برای کل فرایند و فعالیت جوجه کشی.
قبل از روشن کردن دستگاه جوجه کشی لازم است که تخم های نطفه دار  را کاملا آماده کرده باشید سپس دستگاه را آنباکس کرده و بعد از قرار دادن راک و شانه ها در درون دستگاه، مقداری آّب را درون ظرف یا پمپ بریزد.

 پس از انجام این کارها می توانید دو شاخه دستگاه جوجه کشی را به پریز برق متصل کنید تا نمایشگر های دستگاه شروع کار کند. با روشن شدن صفحه نمایش دستگاه می توانید دما و رطوبت مورد نیاز را تنظیم کنید و اگر دستگاه جوجه کشی شما قابلیت انتخاب پرنده را دارد می توانید پرنده ای که قصد جوجه کشی از تخم نطفه دار شده ی آن را دارید انتخاب کنید.

پس از اتمام این مراحل اجازه بدهید دستگاه جوجه کشی بدون تخم روشن باشد تا هم از نحوه فعالیت دستگاه مطمئن شوید و همچنین دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی به مقدار مناسب برای جوجه کشی از آن پرنده برسد.
هنگامی که از نحوه ی فعالیت دستگاه جوجه کشی به طور کامل اطمینان پیدا کردید درب دستگاه را باز کرده و تخم های نطفه دار شده را داخل دستگاه قرار دهید.

 

اگر در حین فرایند جوجه کشی برق شهری قطع و وصل شود چه اقدامی لازم است انجام دهیم؟

بی شک قبل از انجام هر فعالیت و کاری منطقی است که به مشکلات و خطرات احتمالی در حین کار توجه کنیم که یکی از سوالات و خطراتی که در فرایند جوجه کشی ممکن است با آن مواجه شویم این است که اگر در حین فرایند جوجه کشی برق شهری قطع و وصل شود چه اقدامی لازم است انجام دهیم؟

دستگاه های تولید شده صنعتی اسکندری قابلیت کار با باتری ماشین را دارند پس اگر متوجه شدید در مکانی که می خواهید فعالیت جوجه کشی انجام دهید برق شهری به صورت مداوم قطع و وصل می شود یک باتری تهیه کنید تا در صورت رخ دادن چنین مشکلی بتوانید به راحتی و به سرعت دستگاه جوجه کشی را به باتری متصل کرده و فرایند جوجه کشی را بدون وقفه ادامه دهید.

اما گفتنی است که دستگاه های جوجه کشی اسکندری به دلیل داشتن بدنه ABS و عایق بندی پلی استر این بوده و به دلیل داشتن بدنه های دوجداره هستند که این مزایای استفاده از دستگاه های جوجه کشی در مقابل سرما و گرما عایق بسیار مناسبی هستند و تا چند ساعت پس از قطعی برق و خاموش بودن دستگاه مشکل جدی به وجود نخواهد آمد اما شما بهتر است که برای فعالیت مداوم سیستم گردش هوا و چرخش تخم ها در صورت قطعی برق دستگاه جوجه کشی خود را به باتری تهیه شده متصل کنید.

به همین دلیل توصیه می کنیم اگر قصد جوجه کشی از تخم نطفه دار انواع پرندگان را دارید، برای راه اندازی واحد جوجه کشی و برای تجهیز کردن آن به خرید دستگاه جوجه کشی اسکندری بپردازید.

 

منظور از دوره ستر و هچر در فرایند جوجه کشی چیست؟

بسیاری از افرادی که به تازگی به سمت فعالیت در زمینه جوجه کشی آمده اند این سوال برایشان پیش آمده است که منظور اصلی از دوره ستر و هچر در فرایند جوجه کشی چییست که در این قسمت به توضیح و بررسی این سوال می پردازیم.
به طور خلاصه می توان گفت که به دوران رشد و نمو جنین داخل تخم دوران ستر و به سه روز آخر دوران جوجه کشی دوره ی هچر گفته می شود.

در سه روز پایانی یعنی همان دوران هچر باید تخم ها را از شانه به سبد هچر منتقل کرد اما دستگاه های جوجه کشی اسکندری به این کار نیاز ندارند زیرا شانه های دستگاه جوجه کشی نقش سبد را بازی می کنند و شما اگر از دستگاه های جوجه کشی اسکندری استفاده می کنید کافی است تنها چرخش تخم ها را متوقف کنید.

 

دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی در فرایند جوجه کشی باید چگونه باشد؟

از دیگر سوالات مهمی که برای افراد فعال در این حوزه به وجود می آید این است که دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی در فرایند جوجه کشی باید چگونه باشد.

دما و حرارت یکی از مهم ترین المان های فرایند رشد نطفه می باشد؛ که دمای مناسب در مرحله ستر چیزی در حدود 37.5 درجه می باشد و باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر دمای دستگاه جوجه کشی از میزان مشخصی که گفته شد حتی یک درجه بالاتر یا پایین تر برود می تواند موجب تلف شدن و از بین رفتن تخم های نطفه دار شود و در سه روز پایانی که دوران هچر گفته می شود دمای دستگاه جوجه کشی باید به مقدار کمی چیزی در حدود چند دهم سانتی گراد کاهش پیداکند.

میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در صورت عادی میزان رطوبت مناسب برای انواع پرندگان بین 55 تا 65 درصد می باشد اما اگر این میزان رطوبت به میزان زیادی افزایش پیدا کند می تواند در دوران هچر جوجه کشی مشکل ساز شود و منجر به خفگی جوجه ها شود و در صورت پایین بودن این میزان رطوبت محتویات داخل تخم تبخیر شده و سبب می شود که اندازه کیسه های هوایی کاهش پیدا کند و در نتیجه تنفس جنین با مشکل رو به رو می شود و جنین داخل تخم تلف می شود.

در این مطلب سعی کردیم به پاسخ سوالات پرتکرار و مهمی که در زمینه فرایند جوجه کشی وجود دارد، بپردازیم تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی تا حد امکان در فرایند جوجه کشی جلوگیری شود؛ زیرا فرایند جوجه کشی دارای حساسیت های خاص خود می باشد که اگر یک اشتباه کوچک در این فرایند انجام شود می تواند کلیه زحماتی که برای رشد و پرورش جنین انجام داده اید به هدر برود.

پس برای انجام فعالیت جوجه کشی به روش اصولی می توانید با فروشگاه اینترنتی دام و طیور همراه باشید تا شما را با به روز ترین روش ها، بهترین دستگاه های جوجه کشی و ابزارهای کاربردی در فرایند جوجه کشی آشنا کنیم و از انجام فعالیت خود به روش اصولی لذت ببرید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مشکلات کارخانه جوجه کشی و راهکار های آن
•  آبخوری اتوماتیک طیور
•  چگونه یک مزرعه ی پر سود بوقلمون داشته باشیم؟
•  انواع دستگاه جوجه کشی ارزان
•  کروکت سگ پرانرژی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان