فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

جوجه کشی صحیح با راندمان بالا

اصول جوجه کشی -اصول کار با دستگاه جوجه کشی

با گذشت سالیان و صنعتی شدن هر چه بیشتر صنعت دام و طیور همه روزه راهکار هایی برای مکانیزه شدن بخش های مختلف این صنعت ارائه می شود .
امروزه در زمینه جوجه کشی طیور از دستگاه جوجه کشی تمام اتوماتیک استفاده می شود .
دستگاه جوجه کشی بدون نیاز به مرغ کرچ و حتی خارج از فصول جوجه کشی با شبیه سازی روند جوجه آوری از روی مرغ مادر اقدام به جوجه کشی تعداد بسیار بیشتری تخم نطفه دار می نمایید .

 

بررسی بهترین برند های دستگاه جوجه کشی ایران

 

انتخاب مولد برای تخم نطفه دار
اصول و موارد مهمی قبل ، حین و بعد از اتمام کار دستگاه جوجه کشی وجود دارد که دانستن آن باعث جوجه کشی بالا و حداقل تلفات خواهد شد .
قبل از جمع آوری تخم نطفه دار حتما به سن و نوع تغذیه پرنده مادر توجه کنید و در نظر داشته باشید که برای نطفه دار کردن تخم  از پرنده نر بالغ و جوان استفاده می کنید .
پرندگانی که از تخمشان برای دستگاه جوجه کشی استفاده میشود باید از خوراک مرغ مرغوب استفاده کنند زیرا استفاده از خوراک مرغ نامرغوب باعث پایین آمدن سطح کیفیت تخم نطفه دار و فقر ویتامین تخم پرنده شده و جوجه در اوری پایینی خواهند داشت.

ضمنا به هیچ عنوان نباید از پرندگانی که دارای بیماری طیور میباشند برای تخم نطفه دار استفاده کرد زیرا باعث انتقال بیماری به تخم های نطفه دار و جوجه یکروزه خواهد شد.
قبل از قرار دادن تخم ها درون شانه جوجه کشی حتما آن ها را تمیز و ضد عفونی کنید و در نظر داشته باشید که تخم ها را باید به صورتی داخل شانه تخم قرار دهید که کیسه هوا داخل تخم به سمت بالا قرار گیرد.
تا جایی که امکان دارد برای جوجه کشی  از مواد زد عفونی دود زا استفاده نمایید و از اغشته کردن تخم نطفه دار به اب خود داری کنید . که در اینصورت آلودکی به داخل تخم پرندگان نفوز میکند.

 

انتخاب تخم نطفه دار برای جوجه کشی

از قرار دادن تخم نطفه دار کوچک ، تخم نطفه داری  که دارای پوسته نازک تخم طفه دار که پوسته ی کچی دارند و یا تخم هایی که دارای کیسه هوا غیر معمول هستند دورن دستگاه جوجه کشی خودداری نمایید.

 

نگهداری تخم نطفه دار

تخم های جوجه کشی نباید قبل از قرار گرفتن داخل دستگاه جوجه کشی متحمل تغییرات دمای بالا یا بسیار پایین شوند بنابراین از گرم و سرد کردن تخم نطفه دار جوجه کشی اکیدا خودداری نمایید.

برای جوجه کشی به هیچ عنوان نباید از تخم های داخل یخچال استفاده شود تخم هایی که مخصوص جوجه کشی میباشند نباید داخل یخچال گذاشته شود ویا در مکانی نگهداری شود  که دمای تخم نطفه دار کمتر از ۱۳ درجه سانتی گراد باشد.


تمیز کردن تخم نطفه دار
برای تمیز کردن تخم نطفه دار از سمباده نرم و برای ضد عفونی کردن آن ها از مواد ضد عفونی کننده مخصوص تخم نطفه دار استفاده نمایید .به هیچ عنوان تخم هایی که قرار است داخل دستگاه جوجه کشی گذاشته شود نبایدبا اب شسته شوند.

 

تشخیص کیسه هوا تخم مرغ
برای تشخیص کیسه هوا با نگه داشتن تخم مرغ نطفه دار در راستای نور قسمت خالی داخل تخم قابل ملاحظه شما همان کیسه هوا می باشد .


آماده سازی دستگاه جوجه کشی
قبل از شروع دوره جوجه کشی جدید و روشن نمودن دستگاه جوجه کشی را شستوشو نمایید و توسط محلول مخصوص ضد عفونی کنید .
برای آغار دوره جوجه کشی پیش از قرار دادن تخم ها داخل دستگاه جوجه کشی آن را روشن کنید و تنظیمات مورد نیاز برای تخم نطفه دار مخصوص به پرنده ای که قصد جوجه کشی از آن را دارید اعمال نمایید پس از ثابت شدن دما درون دستگاه تخم ها را در دستگاه جوجه کشی قرار دهید .

 

نگهداری از دستگاه جوجه کشی  در زمان جوجه کشی
حین دوره جوجه کشی به صورت دوره ای به دستگاه جوجه کشی سر بزنید و سعی کنید این کار را در ساعات مختلفی از روز انجام دهید تا از عملکرد صحیح و دقیق دستگاه مطمعن شوید .
در دستگاه جوجه کشی را تا حد امکان باز نکنید و اگر قصد چنین کاری را داشتید قبل از آن سعی کنید دما و رطوبت محیط را به دما و رطوبت دستگاه نزدیک کنید .
در دستگاه جوجه کشی بدون رطوبت ساز حتما به صورتی دستی رطوب مورد نیاز دستگاه جوجه کشی را طعمین کنید و به صورت منظم رطوبت دستگاه خود را چک کنید .
در یک جوجه کشی خوب در کنار بحث دما ، رطوبت ، چرخش تخم های نطفه دار درون دستگاه و مسائل بهداشتی مربوط آن ، تهویه دستگاه جوجه کشی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بنابراین بسیار حائز اهمیت است که محیط دستگاه جوجه کشی دارای تهویه مناسب باشد .

 

بهترین مکان برای دستگاه جوجه کشی
دستگاه جوجه کشی را در محلی قرار دهید که گردش هوا در آن به خوبی صورت بگیرد و حتما دستگاه جوجه کشی خود را حداقل با فاصله یک متر از دیوار قرار دهید . دستگاه جوجه کشی نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد ولی بهتر است محیط دستگاه جوجه کشی از نور طبیعی و کافی برخوردار باشد .


بهترین دستگاه جوجه کشی
بهترین دستگاه جوجه کشی ، دستگاهی می باشد که رطوبت ، دما ، چرخش تخم ها و تهویه مناسب را برای تخم نطفه دار تامین کند.
دستگاهایی که نمیتوانند رطوبت ودما را به خوبی تامین کنند مشکلات زیادی در دوره جوجه کشی ایجاد خواهند کرد.

بهترین برند های دستگاه جوجه کشی در ایران را می توانید در دام و طیور مشاهده نمایید . برند هایی همچون ایزی باتور ، اسکندری ، کاکس ، درنا و ... هر کدام از معروف ترین برند های دستگاه جوجه کشی در ایران می باشند که امکان خرید آن ها به قیمت کارخانه از فروشگاه دام و طیور وجود دارد .
شما میتوانید برای خرید دستگاه جوجه کشی ارزان با قیمت مناسب به بخش دستگاه های جوجه کشی طیور در وب سایت دام و طیور مراجعه کنید و همچنین همکاران ما در بخش فروش اماده پاسخگویی به شما در زمینه خرید دستگاه جوجه کشی می باشند .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  معیارهای انتخاب دستگاه جوجه کشی با کیفیت و استاندارد
•  قیمت دانخوری بشقابی پارس
•  بررسی قیمت به روز دانخوری اتوماتیک مرغ
•  پرورش مرغ بومی کاری با سود فراوان و سرمایه اندک
•  معرفی پرفروش ترین دستگاه های جوجه کشی اسکندری
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان