فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

تفاوت غذای کنسروی و غذای خشک سگ

تفاوت غذای کنسروی و غذای خشک سگ

برای بسیاری از افراد که از سگ های خانگی مراقبت می کنند، تا به حال این سوال پیش آمده است که غذای کنسروی سگ بهتر است یا غذای خشک؟ این سوال بسیار مهمی است که برای پاسخ دادن به این سوال  مهم، بهتر است از کارشناسان تغذیه دام و طیور کمک بگیریم. بر اساس تحقیقات و بررسی کارشناسان سایت دام و طیور، سگ ها تمایل بیشتری به مصرف غذای کنسروی دارند تا غذای خشک. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی غذای خشک سگ، بررسی غذای کنسرو سگ و تفاوت غذای کنسروی و غذای خشک سگ می پردازیم.

 

بررسی غذای خشک سگ

یکی از رایج ترین غذای مخصوص سگ، غذای خشک است که توسط کارخانجات تولیدی غذای خشک با میزان ترکیب پروتئین، ویتامین و مواد معدنی مشخص و با توجه به نژاد سگ و سن سگ تولید می شود. دلیل تنوع زیاد غذای خشک سگ نیز همین مورد است.

طرز تهیه غذای خشک سگ بدین گونه است که تمامی مواد غذایی مورد نیاز سگ را داخل میکسر ریخته و به طور کامل با هم مخلوط می شوند تا خمیری با قابلیت قالب زدن تولید شود. دانه های خمیر طی فرایند های مختفی خشک می شوند تا از فاسد شدن غذای خشک سگ جلوگیری بعمل آید. به همین دلیل خریداران غذای خشک سگ بسیار زیاد است. حالا که با نحوه تولید غذای خشک سگ آشنا شدید بهتر است علت های بی میلی سگ ها نسبت به مصرف غذای خشک را بررسی نماییم.

 

مزایا و معایب غذای خشک سگ

از جمله مزایای غذای خشک سگ می توان به تاریخ انقصای طولانی مدت، ایجاد کثیفی کمتر هنگام خوردن غذا توسط سگ، امکان جابجایی راحت غذای خشک پس از باز شدن بسته، تنوع غذای خشک سگ در ابعاد و وزن های مختلف، نظافت آسان ظرف غذای سگ اشاره کرد. هم چنین خرید غذای خشک سگ به دلیل فرم دانه هایی که دارد برای دندان سگ بسیار مناسب است. هم چنین به دلیل مواد افزودنی که در غذای خشک شده سگ وجود دارد، نیازی به قرار دادن آن داخل یخچال نیست.

از معایب غذای خشک سگ می توان به خوش خوراک نبودن آن، استفاده از حجم بالایی از غذای خشک، نداشتن طعم و مزه خاص اشاره کرد که سگ ها را نسبت به غذای خشک بی میل کرده است. هم چنین غذای خشک سگ، کربوهیدرات زیادی دارد که موجب چاقی غیر طبیعی سگ خواهد شد.

 

بررسی غذای کنسروی سگ

غذای کسنروی سگ، از محبوب ترین غذا هایی هستند که سگ ها تمایل زیادی به خوردن این محصولات دارند. بافت غذای کنسروی سگ، کاملا تر و تازه و نرم است و سگ شما به راحتی می تواند کل کنسرو را در عرض چند ثانیه مصرف کند. هنگام تولید غذای کنسروی سگ، بالانس غذایی به طور دقیق در نظر گرفته شده است. هم چنین میزان پروتئین، کربوهیدرات و چربی در غذای کنسروی سگ بالا است و برای سگ خانگی شما بسیار مفید است.

 

مزایا و معایب غذای کنسروی سگ

از مزایای غذای کنسروی سگ می توان به تازگی مواد غذایی داخل کنسرو، مقادیر بالای پروتئین و مواد غذایی مفید در ترکیبات کنسرو، خوش خوراک بودن کنسرو سگ و عدم وجود مواد افزودنی در غذای کنسرو سگ اشاره کرد. هم چنین غذای کنسروی سگ برای توله سگ ها و سگ های مسن بسیار مفید می باشد. در ضمن، غذای کنسرو آماده سگ برای گردش های یک روزه و استفاده در خارج از منزل بسیار توصیه می شود.

از معایب غذای کنسروی سگ نیز می توان به تاریخ انقضای محدود، کثیف کاری نسبتا زیاد هنگام مصرف آن توسط سگ و تنوع کم این محصولات اشاره کرد. هم چنین غذای کنسرو سگ پس از باز شدن، برای نگهداری به یخچال نیاز دارد.

 

تفاوت غذای کنسروی و غذای خشک سگ

طبق بررسی هایی که کارشناسان تغذیه حیوانات خانگی انجا داده اند، ارزش غذایی کنسرو سگ مقداری بیشتر از غذای خشک می باشد. طبق این بررسی میزان پروتئین غذای کنسروی سگ از غذای خشک بیشتر بوده در مقابل، میزان کربوهیدرات غذای خشک سگ بیشتر از غذای کنسروی است. البته انتخاب نوع غذا بستگی به ذائقه و میل سگ شما دارد.

1- ارزش غذایی غذای سگ: غذا های خشک سگ، میزان چربی و پروتئین کمتر و کربوهیدارت بیشتری نسبت به غذای کنسروی سگ دارند. در نظر داشته باشید که میزان پروتئین غذای کنسروی سگ، 30 درصد بیشتر از غذای خشک می باشد و این میزان پروتئین موجود در غذای خشک سگ، می تواند برای سگ مضر باشد.

2- غذای کنسرو سگ هیچ گونه مواد افزودنی و رنگ های خوراکی نداشته و از هیچ گونه طعم دهنده ای برای تولید غذای کنسرو سگ استفاده نمی شود که این مورد، یکی از مهم ترین تفاوت های غذای کنسروی سگ با غذای خشک می باشد. به همین دلیل غذای کنسروی برای سگ بسیار خوش خوراک تر و لذیذ تر است.

3- به دلیل رطوبت موجود در غذای کنسروی سگ، میزان مواد مغذی مورد نیاز سگ در حجم کمتر، به صورت یک وعده کنسروی می تواند وعده ای مناسب و رژیمی برای سگ شما باشد. این عامل سبب کاهش وزن سگ های چاق شود.

4- شایعه ای که بسیار شنیده اید این است که غذای آماده خشک سگ می تواند به بهداشت دهان و دندان سگ کمک کند. این موضوع کاملا اشتباه است. غذای آماده کنسروی سگ به دلیل ترکیبات و تازگی که نسبت به غذای خشک دارد، بسیار برای سگ های مسن مفید می باشد. هم چنین جویدن غذای کنسروی سگ بسیار راحت تر از غذای خشک است.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  دقیق ترین کنترل دستگاه جوجه کشی
•  دستگاه جوجه کشی اتوماتیک 420 عددی
•  خرید خوراک پلت شده گوساله
•  اهمیت سیستم دانخوری در بازدهی اقتصادی مرغداری
•  دان مرغ تخمگذار باکیفیت
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان