فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

غذای بلدرچین چیست ؟

غذای بلدرچین

همه پرندگان برای رشد و تخم دهی نیاز به تغذیه کامل دارند . محتویات تغذیه باید شامل پروتئین ، ویتامین ، انرژی ، مواد معدنی و مواد مغذی مناسب باشد . تامین خوراک  و تغذیه مناسب بلدرچین مهم ترین عامل در رشد این پرنده محسوب می شود . علاوه بر غذا ، آب کافی هم به عنوان مهم ترین ماده غذایی محسوب می شود . آب تمیز باید به طور منظم و دائم تحت شرایط گرم و مطلوب در اختیار بلدرچین قرار بگیرد ، بلدرچین حداقل دو برابر وزن خود در روز آب مصرف می کند و هم وزن خودش نیازمند غذای خشک است . در صورتی که در غذایش نمک اضافی وجود داشته باشد مقدار آب بیشتری لازم دارد . تغذیه پرندگانی که از گوشت آنها استفاده می شود با پرندگان تخم گذار و نسل کشی متفاوت است . بلدرچین گوشتی جثه بزرگتری دارد و سریع تر از بلدرچین تخم گذار افزایش وزن پیدا می کند .

 

غذای بلدرچین در طبیعت

بلدرچین ها  همه چیر خوار هستند و اکثر غذاهایی که مرغ میخورد را می خورند . بلدرچینی که در طبیعت زندگی می کنند از دانه های گیاهان ، برخی سبزیجات ، برخی حشرات و جنبنده های ریز مانند مورچه ، سوسک ، خر مگس ، کرم خوراکی ( که پروتئین فراوانی دارد )  تغذیه می کنند .

 

غذای اصلی بلدرچین

غذای رشد بلدرچین در هر دوره و همچنین بسته به نوع گوشتی یا تخمگذار بودن متفاوت است . بلدرچین های تخم گذار برای تشکیل پوسته تخم نیاز به کلسیم و مواد معدنی فراوان دارند .

 

انواع جیره غذایی برای پرورش بلدرچین

نوع دان بلدرچین در سنین مختلف و با توجه به جنسیت شان متفاوت است . عدم توجه به این نکته باعث تلفات سنگین و ضرر های مادی می شود .

1- دوره ابتدایی زندگی بلدرچین ها : غذای بلدرچین یک روزه تا 28 روزگی به جیره غذایی استارتر نیازمند است . این غذا بیشترین پروتئین را دارد و خود به دو بخش آغازین (1 تا 14 روز) و خوراک رشد (15 تا 28) تقسیم می شود .

2- بلدرچین تخم گذار : پس از 28 روز و آماده سازی برای تخم گذاری ، بلدرچین نیازمند به انرژی بیشتری نسبت به پروتئین می شود . لذا بلدرچین مادر نیاز به غذای بیشتری دارد . یک بلدرچین تخم گذار می تواند به طور میانگین 85 گرم دان مصرف کند .

3- بلدرچین گوشتی : ترکیبات غذای بلدرچین گوشتی پس از 28 روز شامل فسفر و کلسیم و ... است تا بیشترین بازدهی را داشته باشد . از مهم ترین مزایای پرورش بلدرچین گوشتی این است که در زمان 35 الی 45 روز آماده کشتار می شوند .

 

تغذیه صحیح بلدرچین

بلدرچین به تغذیه صحیح برای رشد و تشکیل استخوان ها نیاز دارد . تحقیقی برای اثر زمان تغذیه بر وزن پرندگان انجام شد و نتایج این تحقیق این بود که افزایش وزن پرنده در ساعات بعد از ظهر نسبت به صبح بیشتر است .
بهترین روشی که برای غذای روزانه بلدرچین وجود دارد 4 وعده غذایی در روز می باشد . مثلا بر اساس تعداد بلدرچین هایی در قفس وجود دارد در هر وعده برای هر بلدرچین 8 الی 10 گرم دان در اختیار پرنده گذاشته شود .
بهتر است وعده غذایی ابتدایی در ساعات 7 تا 8 ، سپس ساعت 11  تا 12 ، بین ساعات 15 تا 16 و در آخر ساعات 19 تا 20 می باشد .
میزان رطوبت غذا باید به گونه ای باشد که پس از ترکیب ، فاشد نشود .
سایز آسیاب غذای بلدرچین در هر هفته متفاوت است . در هفته های اول ریز و نرم و هفته های بعد درشت تر می شود .
میزان کلسیم در غذای اصلی بسیار مهم است که می توانید از سنگ آهک یا پوست تخم مرغ و پودر استخوان استفاده کنید .
ماندن خوراک اضافی و خیس شدن آن موجب رشد قارچ های خطرناک شده و مصرف خوراک آلوده موجب مرگ بلدرچین می شود .

 

محتویات غذای بلدرچین

محتویات غذای بلدرچین ها به طور کلی دانه ذرت ، کنجاله سویا ، ذرت ، نمک ، سبوس گندم و ... می باشد . همچنین دان هایی برای این پرنده به صورت آماده در بازار وجود دارد که در کارخانه تهیه شده و شامل محتویات زیر است : ذرت ، گندم ، سویا ، سنگ آهک ، نمک ، پودر چربی ، دی کلسیم فسفات ، متیونین ، کوکسیدیو استات ، مکمل ویتامینه و مکمل معدنیجمع بندی

غذای بلدرچین با توجه به سن جوجه متفاوت بوده و ترکیب دانه ها و پودر ها بسیار اهمیت دارد . اگر شناخت کافی در تهیه غذای بلدرچین ندارید از غذاهای اماده کارخانه برای بلدرچین  استفاده کنید تا برایتان مشکلی پیش نیاید گروه دام و طیور تولید کننده اصلی غذای آماده بلدرچین با کیفیت بالا می باشد که شما می توانید این محصول را از شاخه خوراک طیور محصولات وب فروشگاه دام و طیور تهیه نمایید . امیدوارم مقاله غذای بلدرچین برایتان مفید بوده باشد .

> توسط :)_Tina
  سلام خدمت مجموعه دام و طیور. قیمت دان بلدرچین تخمی داخل سایت شما واقعا بصرفس و بنده از زمانی که مصرف کردم راندمان تخمگذاری بلدرچین هام نزدیک به 95 درصد رسیده ممنون از فروشگاه اینترنتی دام و طیور .
> پاسخ مدیریت :
با سلام خوشحالیم که استفاده از دان بلدرچین فروشگاه دام و طیور موجب رضایت شما شده است
> توسط احمد
  غذاي بلدرچین خواستم. شماره تماس داريد
> پاسخ مدیریت :
با سلام جهت اطلاعات از قیمت دان بلدرچین تخمگذار و خرید آن با شماره 09133627304 تماس حاصل فرمایید.
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مزایای خرید بهترین کنسانتره پرواری برای دام
•  کنسانتره دام و طیور چیست ؟
•  فروش دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
•  سیستم آبخوری و انواع آبخوری برای پرورش طیور
•  خرید ظرف دان مرغ
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان