فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

دستگاه جوجه کشی بوقلمون و ترفند جوجه آوری از این پرنده

خرید دستگاه جوجه کشی برای بوقلمون

گوشت بوقلمون به دلیل برخورداری از ارزش غذایی بالا دارای بازار پر رونقی است که سبب کسب درآمد و سودآوری بالا از طریق این پرنده شده است. یکی از تجارت هایی که از این طریق به آن پرداخته می شود، راه اندازی مزارع و سالن پرورش بوقلمون است که برای این کار نیز نیاز به خرید دستگاه جوجه کشی برای بوقلمون است. بدین منظور ما مقاله ای تحت عنوان دستگاه جوجه کشی بوقلمون و ترفند جوجه آوری از این پرنده را ارائه نموده ایم تا از طریق آن متقاضیان بتوانند به بهترین نحو به کسب سودآوری و درآمد بالا بپردازند.

دستگاه جوجه کشی بوقلمون و ترفند جوجه آوری از این پرنده

از آن جایی که یکی از مهم ترین مراحل حساس در امر پرورش بوقلمون جوجه کشی از این پرنده است، جهت جوجه آوری به یک دستگاه جوجه کشی بوقلمون با کیفیت نیاز است. اما بهترین دستگاه جوجه کشی بوقلمون چه نوع دستگاهی است؟ دستگاهی برای جوجه کشی از بوقلمون خوب است که همانند بوقلمون ماده توانایی فراهم آوردن تمامی شرایط لازم برای یک جوجه آوری مطلوب را فراهم نماید. انواع دستگاه جوجه کشی خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی در ظرفیت های متعدد از برندهای مختلف در بازار موجود می باشد که از بین آن ها می توان دستگاه جوجه کشی بوقلمون اسکندری و دستگاه جوجه کشی بوقلمون دماوند را برای این امر مناسب دید. دستگاه جوجه کشی صنعتی بوقلمون همان دستگاه جوجه کشی مناسب تمامی پرندگان است که با تغییر شانه شرایط مناسب برای جوجه آوری در مقیاس بالای 600 عدد تخم بوقلمون فراهم می شود و افراد با توجه به نیاز، بودجه و مقدار فضای اختصاص داده شده برای این کار می توانند به خریداری آن بپردازد.

فصلی که برای جفت گیری از بوقلمون مناسب می باشد، فصل بهار است که می توان درصد تخم های نطفه دار بوقلمون را نسبت به مرغ پایین تر اعلام نمود، چرا که بوقلمون به عنوان پرنده ای سنگین وزن شناخته می شود و ممکن است عمل جفت گیری میان دو پرنده نر و ماده به خوبی صورت نپذیرد. اما جهت جوجه کشی مصنوعی از بوقلمون یا همان جوجه آوری با دستگاه جوجه کشی چهار اصل باید به خوبی رعایت شود تا جوجه آوری بوقلمون با راندمان بالایی انجام گیرد. در ادامه به شرح این موارد پرداخته شده است که می توانید با مطالعه آن ها بدین منظور اقدام به کسب تجارتی سودآور نمایید:

-    تهیه تخم های نطفه دار: در مرحله اول به کارگیری از تخم های تازه و نطفه دار سالم شرط دستیابی به یک جوجه آوری با راندمان بالا است که بدین منظور اصولا در هر گله به ازای هر 5 عدد بوقلمون ماده نیاز به یک بوقلمون نر است. وجود بیماری و مریضی هایی مانند آسیب دیدن تخمدان پرنده ماده، عفونت روده ای درصد ضعیف بودن تخم نطفه دار و تلف شدن جوجه در اوسط مراحل جوجه کشی را افزایش می دهد. بهداشت محیط در سالم بودن پرنده ها و عدم بیماری گله و در نتیجه تولید تخم های نطفه دار با کیفیت بسیار حائز اهمیت است. تخم نطفه دار سالم نباید از اشکال نامتعارف، شکسته، سوراخ شده، با ترک های ریز و مویی برخوردار باشد تا جوجه کشی با آن امکان پذیر گردد. جهت خریداری تخم های نطفه دار پیشنهاد می شود به صورت حضوری از شهر خود اقدام نمایید، چرا که در اثر طی کردن مسافت های طولانی ممکن است، کیسه هوایی تخم های نطفه دار آسیب ببیند.

-    محافظت و نگه داری از تخم های نطفه دار: جوجه کشی از تخم های نطفه دار باید به موقع و سر وقت صورت پذیرد، چرا که با گذشتن زمان انقضای آن، نطفه درون آن ضعیف و از بین می رود. هم چنین حداقل 24 الی 48 ساعت بعد تولید تخم نطفه دار و حدکثر تا یک هفته پس از تولید تخم نطفه دار می توان آن را برای جوجه آوری مورد استفاده قرار داد. دمای مناسب نگهداری از تخم های نطفه دار در این فاصله نیز باید بین 16 تا 18 درجه سانتی گراد و میزان رطوبت مورد نیاز بین 40 تا 45 درصد تنظیم شود، چرا که قرار گرفتن تخم ها در دمای کمتر یا بیش تر ممکن است سبب رشد ناقص و یا مرگ و تلف شدن نطفه شود.

-    آماده سازی دستگاه جوجه کشی و تخم های نطفه دار: قبل از قرار دادن تخم ها در داخل دستگاه و جوجه کشی از آن، بهتر است تخم ها و دستگاه مورد ضد عفونی قرار گیرد. علاوه بر آن قرار دادن تخم ها در دمای بالای دستگاه نباید به صورت یکباره صورت پذیرد، چرا که این نیز سبب شوک دمایی و مرگ نطفه می شود. ابتدا باید آن را در دمای اتاق 25 تا 28 درجه به مدت زمان یک ساعت قرار داده تا جهت انتقال به دستگاه آماده سازی شود. هم چنین دمای دستگاه نیز باید به تدریج افزایش یابد تا به مقدار دمای مورد نیاز برای جوجه کشی بوقلمون برسد.

-    تنظیم نمودن دما و رطوبت و چرخش دستگاه در زمان ستر و هچر: جوجه کشی بوقلمون همانند دیگر پرندگان در دو مرحله ستر و هچر صورت می پذیرد که 25 روز ابتدایی از 28 روز لازم جهت تبدیل تخم های نطفه دار به جوجه را به عنوان دوره ستر و 3 روز آخر را نیز به عنوان دوره هچر نام برده می شود که این دوره ممکن است تا 5 روز نیز به طول بیانجامد و در دوره هچر چرخش تخم ها باید متوقف گردد. در دوره ستر دمای دستگاه روی 37.5 تا 38 درجه سانتی گراد و در زمان هچر 37 درجه باید تنظیم شود. هم چنین مقدار رطوبت لازم در زمان ستر 58 تا 60% و زمان هچر نیز 70% است. در دوره هچ جوجه ها برای خارج نموده جوجه ها از دستگاه نباید عجله نمود و حداقل 24 ساعت باید صبر نمود. علاوه بر آن باز و بستن مکرر درب دستگاه جوجه کشی در دوره هچ باعث بهم خوردن تنظیم دما و رطوبت و آهکی شدن سطح پوسته و در نتیجه تلف شدن جوجه ها در روزهای آخر جوجه کشی شود. اما در صورتی که 24 ساعت از کامل شدن دوره هچ گذشته باشد، کیسه زرد تا حدودی جذب بدن جوجه ها شده و می توان آن ها را از دستگاه به راحتی خارج و با استفاده از محلول آب شیرین آن ها را تقویت نمود. هم چنین به علت بهره هوشی پایین جوجه بوقلمون باید در روزهای ابتدایی به خوردن و آشامیدن آن ها کمک نمود.

دستگاه جوجه کشی بوقلمون خرید

به منظور خرید دستگاه جوجه کشی برای بوقلمون با برندی معتبر و با کیفیت بهرت است به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید. فروشگاه دام و طیور مرکزی معتبر جهت تهیه و خریداری انواع دستگاه جوجه کشی با ظرفیت ها و نوع پرندگان مختلف می باشد. فروش دستگاه جوجه کشی بوقلمون با قیمت مناسب و همراه با گارانتی معتبر کالا توسط این فروشگاه معتبر صورت می پذیرد که متقاضیان می توانند به صورت غیر حضوری از آن بهره مند شوند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  حداقل دمای قابل تحمل مرغ در زمستان
•  تجهیزات عمومی مورد نیاز در سالن مرغداری ها
•  راهنمای خرید بهترین دستگاه جوجه کشی
•  اصول جوجه کشی موفق چیست؟
•  دستگاه جوجه کشی خانگی و کوچک تمام اتوماتیک
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان