فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آشنایی با تجهیزات دانخوری مرغداری

تجهیزات دانخوری مرغداری

نگهداری مرغ جهت پرورش برای استفاده از گوشت و تخم مرغ آنها در محیط های مناسب امری سرگرم کننده و برای عده ای جنبه اقتصادی داشته است . بخش عمده ای از هزینه تولید طیور صرف مواد خوراکی و دان آن می شود . جلوگیری از اتلاف مواد خوراکی یکی از راه های کاهش هزینه تولید می باشد که علاوه بر ترغیب پرنده به مصرف خوراکی بیشتر و افزایش سرعت رشد از اتلاف دان جلوگیری می کند .
از مهم ترین نیاز های پرورش طیور ، دانخوری و آبخوری می باشد که عمده استفاده دانخوری و آبخوری در مرغداری های صنعتی و سنتی می باشد .

دانخوری متناسب باید :

1- از هدر رفتن دان جلوگیری نماید .

2- به سادگی قابل تعمیر باشد .

3- استحکام مناسب داشته باشد .

4- به راحتی شست و شو و ضدعفونی شود .

5- قابلیت تنظیم برای سن های مختلف طیور .

6- دسترسی راحت طیور به دان .

7- پر شدن مستمر دانخوری .

در پرورش طیور برای تغذیه آن ها با توجه به شرایط پرورش از یکی از انواع دانخوری استفاده می شود .

انواع دانخوری مرغداری

دانخوری مرغداری ها را می توان براساس مدت زمان به دو گروه دانخوری اولیه و دانخوری ثانویه تقسیم بندی کرد .
دان خوری اولیه : (دان خوری موقت)
همان طور که از نام این دانخوری پیداست ، دانخوری اولیه برای روز های اولیه پرورش مورد استفاده قرار می گیرد . جنس این دان خوری پلاستیک و رنگ آن قرمز است تا باعث جلب توجه جوجه ها شود .
عمق آن بین 2 تا 5 سانتی متر است تا جوجه به راحتی بتواند از دان موجود در دان خوری  مصرف کند . در مرغداری ها از دانخوری اولیه برای جوجه های کمتر از 2 هفته استفاده می شود .
دانخوری ثانویه : ( دانخوری دائمی )
پس از استفاده از  دانخوری سینی یا دانخوری اولیه از دانخوری ثانویه استفاده می شود . این دانخوری برای مرغ هایی که جثه بزرگتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد .


انواع سیستم دانخوری مرغداری

تقسیم بندی دانخوری بر اساس مکانیزم کارکرد :

در این روش دانخوری به دو دسته دانخوری دستی و دانخوری اتوماتیک تقسیم بندی می شود :
دان خوری دستی :
دانخوری دستی مرغ توسط کارگران از دان پر شده و خود  به دو گروه تقسیم  می شوند : دان خوری ناودانی و دان خوری سطلی
الف: دانخوری ناودانی : شکل این دانخوری مانند ناودان است و برای اینکه مرغ وارد دانخوری نشود میله ای بالای آن نصب شده است . طول آن بین 100 تا 150 سانتی متر و عرض و عمق آن با توجه به سن پرندگان متغیر است .
ب: دانخوری سطلی : ( دانخوری استوانه ای ) این نوع دانخوری از یک مخزن استوانه ای که روی یک بشقاب وجود دارد تشکیل شده است . بین استوانه و بشقاب فاصله ای برای خارج شدن دان از استوانه و ریختن آن در بشقاب تعبیه شده است . این دانخوری را معمولا از سقف آویزان می کنند و جنس آن از پلاستیک فشرده شده یا آهن گالوانیزه است .
دانخوری سطلی لبه دار ، دانخوری شبکه دار ، دانخوری سه تکه نمونه ای از دانخوری های سطلی محسوب می شود . دانخوری سطلی لبه دار دارای یک سطح پره دار است که جهت جلوگیری از ورود پرندگان به آن می باشد .
دان خوری خودکار : (دان خوری اتوماتیک)
این دانخوری ها به طور خودکار پر شده و دان را در سراسر مرغداری پخش و توزیع می کنند .
الف : دانخوری ناودانی زنجیره ای : نحوه کار در دان خوری ناودانی بدین شکل است که : دان از مخزن اصلی که در اتاق سرویس قرار گرفته توسط زنجیر به داخل کانال های ناودانی شکل حمل شده و پس از چرخش در کرنر ها و گذر از سالن دوباره به مخزن اصلی می رسد . این نوع دانخوری از یک مخزن تشکلی شده است که مخزن یا در داخل یا خارج از لانه قرار دارد و پر کردن مخزن یا به شیوه دستی است یا لوله ای که به مخزن اصلی متصل است صورت میگیرد .

با توجه به سن طیور مقدار  و میزان غذایی که به داخل کانال ریخته می شود متفاوت است و این عمل با پیچ هایی که درون دانخوری وجود دارد به راحتی قابل تنظیم است . برای جلوگیری از نشستن پرندگان شوک الکتریکی در بالای آن تعبیه شده و در امتداد طول ناودان قرار دارد .
ب : دانخوری بشقابی خودکار :
سیستم دان خوری بشقابی اتوماتیک جدید ترین نوع دانخوری اتوماتیک می باشد . توزیع دان در دان خوری بشقابی خودکار  بدین گونه است که دان از طریق یک لوله که سوراخ هایی در فواصل معین بر روی لوله تعبیه شده سبب ریزش دان میشود . درون لوله فنری حلزونی به طول کل سالن قرار دارد که به وسیله یک موتور گیربکس چرخوانده شده دان درون لوله به حرکت در می آید .
سنسور دانخوری بشقابی : زمانی که آخرین بشقاب پر شود سنسور عمل کرده و موتور را خاموش می کند و حرکت دان در داخل لوله قطع می شود .

خرید دانخوری مرغداری

دانخوری ها در انواع مختلفی توسط فروشگاه اینترتنی دام و طیور تهیه و توزیع می گردد .
از جمله دانخوری های این فروشگاه اینترنتی می توانیم به دانخوری بشقابی ، دانخوری سه تکه ، دانخوری شبکه دار و دانخوری لبه دار اشاره کنیم که بیشترین استفاده را در مرغداریهای کوچک و خانگی دارد . متقاضیان محترم می توانند با مراجعه به قسمت دانخوری طیور محصولات مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند . جهت کسب آخرین اطلاعات با واحد فروش و سفارشات شرکت پرتو دانه سیمرغ کاشان تماس بگیرید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  فروش دستگاه جوجه کشی با بهترین کیفیت
•  علل بوق ممتد زدن دستگاه جوجه کشی و روش های حل آن
•  خرید دان استارتر نکاتی که باید قبل از خرید بدانید
•  راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی کاسکو
•  مشکلات بر سر راه پرورش شترمرغ
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان