فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آموزش ساخت قفس بلدرچین

ساخت قفس بلدرچین در خانه

اگر شما به کار پرورش بلدرچین مشغول باشید حتما خواهید دانست پرورش این پرنده پر جنب و جوش به دلیل دوره پرورش کوتاه مدت آن بسیار زود بازده می باشد ، همچنین بلدرچین ها به دلیل دارا بودن خواص فراوان در گوشت و تخم بلدرچین محبوبیت بسیار زیادی دارند .

 

فواید استفاده از قفس بلدرچین

در استفاده از قفس بلدرچین فضولات و مدفوع بلدرچین ها دور از دسترس آن ها باقی مانده و از ایجاد بیماری طیور جلوگیری می شود .

تخم بلدرچین در استفاده از قفس بلدرچین به راحتی قابل جمع آوری است .

در روش استفاده از قفس های بلدرچین خوراک  بلدرچین که می تواند شامل دان جوجه بلدرچین ، دان بلدرچین گوشتی و یا دان بلدرچین تخمگذار باشد به راحتی در اختیار بلدرچین ها قرار می گیرد و تغذیه آن ها به صورت یکنواخت تری انجام می شود .

در استفاده از روش پرورش بلدرچین در قفس بلدرچین شما می توانید تعداد بیشتری بلدرچین را نسبت به پرورش بلدرچین در بستر پرورش دهید .

 

آموزش ساخت قفس بلدرچین

ساخت قفس بلدرچین در خانه

 

مواد و وسایل لازم برای ساخت قفس بلدرچین

تخته یا ورق ضد زنگ که برای ساخت بدنه قفس بلدرچین به کار برده می شود .

میله فلزی برای ساخت چارچوب قفس بلدرچین

توری فلزی مناسب برای ساخت بستر

لوله پلیکا برای ساخت دانخوری بلدرچین

پلاستیک یا تخته پهن برای ایجاد سینی فضولات قفس بلدرچین

لوله پی و ی سی برای آبرسانی به طبقات قفس بلدرچین

آبخوری نیپل برای آبرسانی

دستگاه جوش به منظور سر هم کردن بدنه قفس بلدرچین

پیچ و مهره و دریل

 

ساخت چارچوب کلی قفس بلدرچین

در این مرحله از ساخت قفس بلدرچین ها بدنه قفس بلدرچین و چهار چوب کلی قفس را سر هم نمایید ، لازم به ذکر است استفاده از تخته و چوب برای ساخت بدنه قفس بلدرچین ممکن است ولی در استفاده از آن به دلیل امکان انتقال الودگی ها و نداشتن قابلیت ضد عفونی نمودن کامل و از بین رفتن و عمر مفید کمتر ، استفاده از آن توصیه نمی شود اما باید گفت ساخت قفس بلدرچین با تخته و چوب از ساخت قفس بلدرچین با میله فلزی و ورق ضد زنگ ارزان تر است .

ارتفاع هر طبقه از قفس بلدرچین را 0.5 متر در نظر بگیرید . برای ساخت یک قفس بلدرچین 3 طبقه ارتفاع قفس بلدرچین را 1.5 متر در نظر بگیرید .

طول قفس بلدرچین با توجه به سالن شما می تواند افزایش یا کاهش یابد ولی به طور معمول طول 2 متر مناسب می باشد .

عرض قفس بلدرچین باید به میزانی باشد که تحرک بلدرچین ها در آن به خوبی صورت گیرد و بلدرچین بتواند به آسانی در آن جا به جا شود ، به طور معمول عرض 40 سانتی متر برای ساخت قفس بلدرچین مورد استفاده قرار می گیرد .

 

نصب توری جمع آوری تخم بلدرچین

توری مورد استفاده در قفس بلدرچین باید فلزی و یا پلاستیکی بسیار مستحکم باشد ، سوراخ های توری باید به حدی ریز باشد که تخم بلدرچین ها از آن عبور نکند و پای بلدرچین داخل سوراخ های توری نشود . توری جمع آوری تخم بلدرچین باید دارای شیب کافی باشد تا تخم بلدرچین به راحتی به قسمت انتهایی قفس بلدرچین که مناسب جمع آوری است منتقل شود ، لازم به ذکر است شیب بیش از حد می تواند باعث خستگی بلدرچین ها ، جمع شدن آن ها در یک نقطه از قفس و مشکلات دیگری شود بنابراین شیب توری قفس بلدرچین را زیاد بالا نبرید .

 

نصب سینی جمع آوری فضولات

پس از نصب چهارچوب و توری جمع آوری تخم بلدرچین نوبت به نصب سینی جمع آوری فضولات میرسد . سینی جمع آوری فضولات باید به گونه ای تعبیه شود که به آسانی قابل تخلیه باشد و در هنگام تخلیه فضولات بلدرچین های طبقه های بالاتر روی پرندگان طبقه های پایینی نریزد .

 

نصب دیواره های قفس بلدرچین

دیواره ها و جلو و عقب قفس بلدرچین را با استفاده از توری مستحکم نمایید و سوراخ هایی برای غذا خوردن بلدرچین ها در آن تعبیه نمایید .

 

نصب آبخوری نیپل قفس بلدرچین

آبخوری نیپل یکی از بهترین روش های آب دهی به طیور می باشد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شده و روند آب رسانی به طیور به وسیله آن به خوبی انجام میگردد . آبخوری نیپل را می توانید از بخش آبخوری موجود در فروشگاه دام و طیور تهیه نمایید .

 

نصب دانخوری قفس بلدرچین

دانخوری قفس بلدرچین را با استفاده از لوله پلیکا برش داده شده که در قسمت جلویی قفس بلدرچین درست همان جایی که سوراخ هایی برای تغذیه بلدرچین ها تعبیه شده نصب می نماییم . حتما توجه داشته باشید که سوراخ های موجود برای سر بیرون آوردن بلدرچین ها و لبه های دانخوری بلدرچین را طوری بسازید که به بلدرچین ها آسیب نرساند و بدن آن ها را زخمی نکند .

 

گروه تولیدی قفس بلدرچین دام و طیور عرضه کننده انواع قفس بلدرچین ، قفس کبک ، قفس مرغ تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک با رعایت کامل نکات ایمنی و آسایش طیور می باشد و شما می توانید جهت خرید قفس نگهداری طیور به فروشگاه دام و طیور مراجعه نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  اهمیت سیستم تهویه در سالن مرغداری
•  آسیاب و میکسر مرغداری
•  تاثیر دستگاه جوجه کشی در کیفیت سلامت جوجه ها
•  بهترین خوراک مرغ
•  رطوبت دستگاه جوجه کشی ایده آل و استاندارد به چه میزان باشد
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان