فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

توضیحات مهم درباره خوراک سالم برای گربه ها

برنامه غذایی و خوراک گربه

در این مطلب به بیان توضیحات مهمی درباره خوراک سالم برای گربه ها اشاره خواهیم نمود این توضیحات باعث می شود تا افرادی که تازه صاحب گربه ای شده اند بتوانند نیازهای این حیوان نسبت به غذایی می خورد فراهم نمایند .


کسانی که برای با اول گربه ای را خریداری کرده و می خواهند به صورت سالم از آن نگهداری کنند سؤالات زیادی در ذهن آنها به وجود می آید که ما در این مقاله به تمامی سؤالات شما پاسخ می دهیم .


می دانیم که همه ی این توضیحات برای کسانی که به تازگی گربه دار شده اند بیشتر کاربرد دارد و ممکن است برای آن هایی که مدت زیادی دارای گربه ای می باشند نمی توان گفت که بی فایده است چون ممکن است نکات مهمی را از این متن متوجه شده و به نگهداری بهتر گربه آن ها کمک کند .

 

برنامه غذایی و خوراک گربه

با خواندن این متن برای تغذیه و رژیمی مناسب برای گربه نیازی به مراجعه دامپزشک نیست .

 

معرفی غذاهایی که برای گربه موجود است :

غذا خشک گربه ، غذای نیمه مرطوب گربه ، غذای کنسرو شده گربه و در مورد غذاهایی شرکتی لازم به ذکر که بگوییم در انواع مختلف تولید می شود و برای گربه شما یک غذای سالم و مناسب به نظر می آید .


برای غذا دادن قبل از هر کاری باید توجه داشته باشید که خوراک گربه قبل از تحویل گرفتن آن چه چیزی بوده این نکته بسیار مهم و حساس می باشد و باید از آن آگاهی کامل داشته باشید چون با این حرکت شما به اجزای گوارشی گربه آسیبی نمی زنید و از برگرداندن غذا جلوگیری می کنید .

اگر می خواهید غذای گربه خود را عوض کرده و غذای جدیدی به آن بدهید باید دقت کنید که گربه به شما و فضایی گه در آن قرار دارد عادت کرده و احساس امنیت می کند بعد از آن باید اوایل بیشتر غذاهای قدیمی را باکمی غذای جدید ترکیب کرده و هر بار نسبت غذای گربه جدید را بیشتر کرده تا غذای قبلی از بین برود با توجه به نوع گربه شما معمولاً این کار در کمتر از ده روز باید انجام شود .


خوراک مناسب برای گربه :

غذای خشک گربه گزینه خوبی برای گربه ها نیست ولی به دلیل کم هزینه بودن و راحت تر تهیه شدن غذای خشک گربه طرفداران زیادی را دارد .

 

چرا غذای خشک برای گربه مناسب نیست ؟

به این دلیل که درصد رطوبتش صفر است و بیش از حد خشک است که این امر باعث پیش آمدن ناراحتی برای گربه ها می شود زیرا گربه به صورت غریزی آب مورد نیاز بدنش را از مواد غذایی که می خورد دریافت می کند و آب زیادی نمی نوشند و استفاده دائمی غذای خشک گربه برای گربه باعث می شود آب جذب بدن گربه نشود و بدن گربه دچار کم آبی شود .


چه غذایی برای گربه ها مورد تائید است ؟

غذا های کنسروی بهترین انتخاب برای گربه هاست برای اینکه رطوبت لازم و کافی بدن گربه را در خود جای داده است ، هیچگاه نمی توان غذای خشک گربه را با غذا کنسروی گربه مقایسه کرد به این دلیل که یک غذای خشک گربه باکیفیت معمولی و یک غذای کنسروی باکیفیت معمولی تفاوت زیادی باهم دارند زیرا غذای کنسروی گربه بیشتر توانایی پاسخگویی به نیازهای بدن گربه را دارد .

اما اگر یک برنامه غذایی خانگی برای گربه که از ماده های خام و نپخته تشکیل شده را در نظر بگیرید بهترین و مناسب ترین امر برای گربه ها می باشد ؛ زیرا شما قادر هستید تا تمام ماده هایی که گربه شما مصرف می کند را زیر نظر داشته باشید و این کار باعث تضمین سلامت و نشاط گربه می شود اما بعضی از افراد که مسئولیت مراقبت از گربه ها را قبول می کنند حال و حوصله رسیدگی به گربه خود را ندارند و زمانی برای حیوان خانگی خود صرف نمی کنند .

خوراک های خام برای گربه ها مناسب تر از غذاهای خشک می باشد اگر سلامت حیوانات برایتان اهمیت دارد این نکته را در ذهن داشته باشید و از زیاد مصرف کردن خوراک خشک گربه پرهیز کنید .


برگزیدن یک خوراک سالم و برنامه غذایی عالی برای گربه ها :

دقت کردن به برچسب اطلاعاتی که به روی قوطی چسبیده شده است و خواندن آن با دقتی زیاد کمک شایانی به شما در انتخاب غذای گربه می کند و مطالعه کردن جدول مواد تشکیل دهند بسیار اهمیت دارد ، مثلاً اگر نوشته شده باشد با طعم گوشت یعنی کنسروی که تهیه می کنید دارای طعم دهنده گوشت است و از گوشت خالص استفاده نشده است . شاید از روی خواندن اتیکت اطلاعات نتوانید از میزان کیفیت مواد مصرف شده اطلاعات به دست آورید ولی نکته مثبتی که دارد این است که از موادی که داخل کنسرو استفاده شده اطلاع دارید .


مشتقات گوشت چیست ؟

آیا مشتقات گوشت برای گربه مضر است ؟

هر موادی به جز گوشت را مشتقات گوشت میگویند ؛ ما شما را برای مصرف کردن مشتقات گوشت برای گربه منع می کنیم اما برخی از مشتقات برای حیوان مناسب است از جمله قلب جگر پوست مرغ ازجمله مشتقاتی اند که در دستور غذایی گربه استفاده می شوند ؛ اما اگر تمام محصول درون کنسرو تشکیل شده از مشتقات بود از خرید آن محصول جلوگیری کنید .

مهم ترین خوراکی که گربه باید تغذیه کند گوشت می باشد و پس از آن از محتویات گوشت نیز میتوان برای سیر کردن گربه استفاده کرد .

هر گوشتی برای خوراک گربه مناسب نیست گوشت مصرفی گربه باید از گوشتهای مرغ ، خرگوش و ... باشد .


حکم استفاده کردن از غلات و سبزی ها برای گربه ها چیست ؟

خداوند هم در بدن انسان و هم در بدن حیوان یک سری نیازهایی را قرار داده که این نیازها ممکن است غریزی و ممکن است طبیعی باشد، انسانها هم می توانند سبزی و غلات بخورند و هم گوشت اما حیوانات گوشت خوار باید بیشتر گوشت مصرف کنند پس استفاده شدن سبزی ها و غلات برای گربه ها لازم و ضروری نیست . گربه ها موادی که بدنشان نیاز دارد از گوشت ها و باقی مانده اجساد تهیه و دریافت می کنند و یافتن خوراک مخصوص گربه در میان خوراک هایی که تولید می شود توسط شرکت های مختلف که فاقد سبزی و غلات باشد کار دشواری است و در غذای خشک گربه بسیار دشوارتر می شود .

دانستید که موادی که در داخل محتویات غذای کنسرو گربه استفاده می شود به صورت رتبه بندی شده در اتیکت پشت محصول درج شده است پس هنگام خرید با دقت آن را مطالعه کنید که میزان غلات و سبزی هایش در آخرین و پایین ترین رتبه قرار گرفته باشند .


اطلاعاتی در رابطه با قیمت خوراک گربه :

مبلغی که برای خرید خوراک گربه پرداخت می کنید ملاک بر بهتر یا بدتر بودن کیفیت خوراک گربه نمی باشد و نباید بر این باور باشید که چون مبلغ زیادی پرداخت کردم حتماً خوراک خوبی برای حیوانم تهیه کرده ام ، ما نمی گوییم غیرممکن است ولی نباید همیشه این باور را داشته باشید زیرا این مورد برای برندهای معروف صدق می کند زیرا شما می توانید با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید اما شما نمی توانید موادی با قیمت متوسط رو به پایین پیدا کنید که کیفیت خوبی داشته باشد پس برای حل این مشکل کافی است اطلاعات روی بسته را مطالعه کنید .


چه چیزهایی برای بدن گربه ها واجب است و باعث سلامت بیشتر گربه ها می شود ؟

اجزای اصلی که غذا را برای تغذیه گربه آماده می سازد از هر چیز دیگر مهم تر و اساسی تر می باشد ولی در کنار آن موادی مانند آمینواسید ها و ویتامین ها و مواد معدنی نیز تأثیرگذار می باشد .

خوردن ویتامین ها و آمینواسید ها مقداری تعیین نشده است و این مواد و عناصر بیشتر در مواد مخصوص و خاص خود گربه یافت می شود و جذب بدن گربه می شود .

متأسفانه پژوهشگران و محققان هنوز متوجه مقدار استفاده این ماده های ذکرشده نشده اند پس فعلاً در این زمان باید به نسبت میانگینی از آنها در غذا استفاده شود .


روش صحیح غذا دادن به گربه ها :

انتخاب ظرف مخصوص

انتخاب مکان و محیط مناسب برای گربه

خواندن اطلاعات روی محصول برای آگاهی از مقدار خوراکی که باید برای گربه استفاده شود

تعداد میزان وعده غذایی گربه

تعیین تایم و زمان مشخص برای غذا دادن به گربه

بلافاصله بعد از بیدار شدن گربه از خواب به آن غذا ندهید

دادن آخرین غذا قبل از خواب گربه

تعویض مداوم آب گربه و تمیز نگه داشتن آب و خوراک گربه

 

ظرف آب گربه و ظرف غذای گربه

برای اینکه حیوان شما به راحتی آب و غذا بخورد باید از ظروف صاف استفاده نمایید زیرا گربه ها اگر ظرفشان لبه دار باشد هنگام خوردن آب و غذا حس خوبی ندارند و اذیت می شوند و دوست ندارند سبیل هایشان به لبه ظرف برخورد کند همچنین تمیز نگه داشتن و رعایت کردن بهداشت ظروف گربه ها بسیار اهمیت دارد .


اگر می خواهید گربه شما حس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشد باید مکان هایی با ارتفاع زیاد را برایشان انتخاب کنید .


بیشتر مواقع روی محصول میزان غذایی که حیوان باید استفاده کند را درج کرده اند و شما باید طبق آن چیزی که روی غذای گربه نوشته شده خوراک را به گربه بدهید ، کمتر یا بیشتر شدن غذای گربه باعث کم یا زیاد شدن وزن گربه می شود .


گربه ها به گونه ای هستند که قادر به هضم غذای زیاد نمی باشند و وعده غذایی که برای گربه در نظر می گیرید باید کم باشد ، گربه ها مانند انسان ها نیستند که با خوردن سه وعده کامل غذایی سیر شوند . میزان غذایی که گربه ها مصرف می کنند اندک است و ممکن است چندین بار در طول روز غذا بخورند ، اگر از غذای کنسروی گربه استفاده می کنید مطمئن شوید که گربه غذا را خورده به دلیل اینکه غذای کنسروی گربه ممکن است مقدارش زیاد باشد و گربه توانایی خوردن همه آن را نداشته باشد اگر غذاها اضافه آمد آنها بسته بندی کرده و داخل یخزن نگهداری کنید .


اگر با برنامه ای مناسب وعده های غذایی گربه خود را فراهم کنید باعث کاهش استرس و ترس گربه می شود .


بلافاصله بعد از بیدار شدن گربه از خواب به آن غذا ندهید ، منتظر باشید و بعد از یک یا دو ساعت غذای مخصوص و باکیفیت گربه را برای گربه آماده کنید ، این کار باعث آسیب دیدن گربه نمی شود بلکه جنبه آموزشی برای حیوان دارد و سبب می شود که گربه شما را برای غذا بیدار نکند .


اگر می خواهید با آرامش بخوابید تلاشتان بر این باشد که چند دقیقه قبل از خوابیدن به گربه خود غذا بدهید چون اغلب گربه ها بعد از سیر شدن به خواب فرو می روند و شما می تواند بدون هیچ گونه سر و صدایی خوابی آرام برای خود فراهم کنید و حتی می توانید قبل از دادن غذا با ایجاد سرگرمی های متفاوت گربه خود محتاج غذا و خواب کنید و این کار به سلامتی و نشاط گربه شما نیز می تواند کمک زیادی بکند .


بعد از غذا به سراغ آب مصرفیِ گربه می رویم ، به همان اندازه که غذای گربه باید کامل و مناسب باشد به همان اندازه آب مصرفی گربه باید به اندازه و پاک باشد جوری که هر موقع حیوان نیاز به آب پیدا کرد بتواند از آن استفاده کند .

 

گروه تولیدی غذای حیوانات خانگی دام و طیور فعال در زمینه تهیه و تولید غذای گربه آماده ارائه مشاوره در زمینه انتخاب بهترین نوع غذای گربه متناسب با سن و نژاد گربه شما می باشد و شما می توانید بهترین غذای گربه را از فروشگاه غذای سگ و گربه و حیوانات خانگی دام و طیور تهیه نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  فروش دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
•  دان بلدرچین تخمگذار چیست؟
•  معرفی انواع دانخوری موجود در بازار ایران
•  معرفی دستگاه های جوجه کشی پر فروش در ایران
•  آموزش جوجه کشی از اردک با دستگاه جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان